poster

Toulavé house (TV film)

Dokumentární

Česko, 2013, 52 min

Režie:

Vít Olmer
 • topi
  **

  Hrané scénky byly doslova tragédií. Tady je aspoň ale vidět, jak diletantsky to vypadá, když chtějí Švejka nebo ostatní postavy z Haškova románu parodovat amatéři nebo herci typu Dejdara. Ve srovnání se Steklého verzí, kde hraje herecká elita a vše je naprosto přirozené. Tohle je úplně zbytečný dokument a Jaroslav Hašek by si zasloužil pořádné zpracování v rukou zdatného režiséra a ne již vyčpělého a senilního Víta Olmera.(7.1.2018)

 • Gekacuk
  *****

  Výborný dokumentární film s hranými pasážemi. Vít Olmer se opět dostává do formy. Po mohutném tvůrčím vzepětí na sklonku 80. let se dostal do hlubokého útlumu, aby k stáru znovu obšťastnil diváky. Tentokrát neotřelým pohledem na Haška a jeho hlavní postavu - Švejka. K tomuto nápaditému a vtipnému počinu je nutno pogratulovat a popřát hodně sil do další práce. Opravdoví umělci nejsou zpravidla prostým lidem pochopeni (viz Chytilová, Vorel, Olmer).(15.5.2013)

 • fragre
  **

  Nepříliš povedený, roztříštěný a povrchní dokument o jednom z mála českých géniů slova. Ani trocha snahy dostat se přes obecně zažitou představu Švejka jako románu humoristického a protiválečného. Ale kdo taky dnes čte Švejka, každý zná jen ten Steklého veselý šlak, který je do zblbnutí reprízován na všech televizních stanicích.(11.5.2013)

 • LiVentura
  **

  Je to blbé a jednoduché... ale co už, dívat se na to dá.(15.5.2013)

 • Sharlay
  odpad!

  Tohle snad ani není dokument. Sice se o panu Jaroslavu Haškovi něco dozvíme, ale z 50-ti minutové stopáže je jich informativní povahy sotva deset a zbytek je jen paskvilní přehršel hloupých re-konstrukcí opusu Karla Steklého a snahy o jakousi invenci v dokumentárních postupech, které jsou ale spíše jen známkou toho, že resisér je retardovaný a sám se snaží o jakousi sebestylizaci do Haškova anrachistického kléru. Volovina.(24.3.2014)

 • - Ve filmu si zahrál i RNDr. Jan Kotík, ředitel ČSAD SVT Praha s.r.o. (lakozrout)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace