Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

dANo

V dobe, keď sa na filmové plátno dostávali hlavne klasické rozprávky ako Snehulienka, či tradične obľúbené detské postavy ako Mickey Mouse, Winney the Pooh a pod., sa Disney štúdio rozhodlo sfilmovať málo známu a už vôbec nie knižne populárnu predlohu o ušatom sloníkovi Dumbovi... a spravilo proste geniálny ťah! Tento animovaný celovečerný film je skvelý po obsahovej, hudobnej či vizuálnej stránke. A ten príbeh, akokoľvek miestami dosť drsný, musí chytiť diváka za srdce. A nedá mi ešte nespomenúť halucinogennú scénu, ktorou sa tento film preslávil medzi dospelými - je proste fantastická (resp. fantasmagorická:). ()

pytlik...

Konečně jsem si doplnil mezery v základním vzdělání. To, že děti nosí čápi, už samozřejmě dávno vím díky sexuální výchově ve škole, ale teprve díky tomuto filmu jsem se dozvěděl, že stejnou službu činí i ostatním zvířatům. Takže tajemství zrození mám zmáknuté na jedničku, zbývá už jen vyřešit podružné problémy, jako třeba kam ti čápi na ty mláďata chodí a jestli nosí i sami sobě čápata? Nebo jim je na oplátku přináší třeba kos nebo vrabec? Jinak na můj vkus trochu moc krutý film, slůněte a jeho maminky mi bylo imrvére líto, což nezachránil ani relativně šťastný konec, neb trval jen krátce. Výbornou scénou je stavění stanu, kde dělníci zpívají, že nic jiného neumí a budou tuhle práci dělat pořád... z toho mrazí. Parádně mě naštval uživatel Illioplius, ten geniální postřeh s chobotem a hrochem jsem se chystal napsat taky! ()

VanTom

Přestože jednoduchoučká sentimentální pohádka často lyricky, beze slov líčí chod cirkusu (který zvířata sama pomáhají stavět, žádné úpění pod bičem drezéra) a vpřed se neposunuje jinak než písničkami / muzikálovými čísly (s dokonale sladěnou hudbou s pohyby), zásadní myšlenky zesměšňované, opovrhované "jinakosti" a rodičovské lásky zůstávají pevným, zřetelným základem. Dokáže být temná až krutá, navíc si dovolí věci, které by dnes už neprošly (slůně se omylem opije a zažije řádně psychedelický trip s tančícími růžovými slony). Nejenom z této pasáže čiší okouzlení tvůrců (obdivuhodnou a nestárnoucí ruční) animací, u níž fantazie nezná hranic. ()

Wyrdas

"...Růžoví sloni jdou..." Nezapomenutelná pohádka, která překonala generace filmu a i dnes je stále koukatelná. Jako malý jsem měl příběhy létajícího slona Dumba moc rád a ani v dnešní době mě to nezklamalo. Mimochodem, ve scéně kde se staví cirkus lze vypozorovat lehce rasistický podtext a za další; principál je celou dobu běloch, dokud ovšem šéfuje situaci. Jakmile totiž dostane výprask od paní Jumbové, na tuto scénu se promění v černého principála. Těžko říct, jak to bylo tenkrát zamýšleno. Každopádně film z roku 1941, který baví děti po celém světě i v roce 2014... tomu říkám úspěch. Za mě možná trochu nadhodnocených pět hvězd, ale nostalgie tu dělá opravdu hodně. ()

zette

Jde videt, ze si tvurci s animaci moc hlavu nelamali. Dumbo ma snad v kazdem zaberu jinak velke usi. Film jsem videl dabovany, tak jsem bohuzel nemel moznost ocenit pisnicky. Nemam rad cirkusy a toto prostredi me irituje jak ve skutecnosti, tak ve filmu. Dumbovych vidin ruzovych slonu jsem si ale uzil, neskutecna jizda, ktera by stacila na celovecerni film:-)! ()

• Jedná se o jediný animovaný film studia Disney s hlavním hrdinou, který ve filmu nepromluví jediné slovo. (Mr.Hudson)
  • Patrí medzi najlacnejšie a najrýchlejšie produkované diela: animátori využili neprítomnosť „maximalistického“ šéfa, ktorý bol na služobnej ceste. (Hystory)
  • Hlavná kreslená postava Dumbo sa takmer dostal na obálku časopisu Time s titulkom „Cicavec roka“. Potom však Japonci napadli Pearl Harbor, a tak sa rozhodli pre serióznejší titulok. Dumbo sa svojho titulu aj tak dočkal, hoci len v článku vo vnútri časopisu. (Raccoon.city)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina