poster

Tajemství lesa

 • Francie

  Il était une forêt

 • Velká Británie

  Once Upon a Forest

Dokumentární

Francie, 2013, 78 min

Režie:

Luc Jacquet

Scénář:

Luc Jacquet

Kamera:

Antoine Marteau

Hudba:

Éric Neveux

Hrají:

Francis Hallé
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • elimS
  ***

  55% - komentář 20ti slovy: Ikdyž "dokument" ukazuje stromy jako inteligentní "bytosti" s IQ 5ti raketových inženýrů a je doplněný debilní, kýčovitou animací, dozvědět se něco dá.(28.2.2017)

 • Dellamorte
  ****

  Kto sa aspoň raz stretol s tematicky zameraným dokumentom "fabrique de france" tak môže očakávať len nadpriemer. A to je aj v tomto príkladnom posolstve, ktoré svojou účasťou poctil významný botanik Hallé. Dokument, ktorý ti ponúka iný pohľad na globálny problém. A to bez protestov a demonštrácií a pod kožu sa snaží divákovi implikovať dávku, o čo vlastne táto zeme-GUĽA prichádza. Merci bien !(28.3.2014)

 • mm13
  ***

  Nič, čo by sme nevideli a nevedeli už od pána Davida Attenborougha, akurát tomu chýba komplexnosť jeho podaní. A to, čo je tam naviac, je tam naviac - starecké bľabotanie o úžasnosti toho celého, kladenie infantilných otázok, hľadanie temer mystického rozmeru v tomto prirodzenom a dávno známom cykle. Idem si pustiť The Private Life of Plants.(29.8.2016)

 • vypravěč
  *****

  K této poctě stromů jen pár příhodných veršů, jimiž se dle Sírachovce chválí Moudrost (v podání Tomáše Rešla Hradeckého) a v nichž se příhodně uplatňuje právě jejich krása a ctnost: „Od počátku a před věky stvořena jsem / a až do budoucího věku nezhynu. / Jako cedr povýšena jsem na hoře libánské / a jako cypřiš na hoře sionské. / Jako plama vyvýšena jsem v Kades / a jako štípení růže v Jericho. / Jako oliva krásná na poli / a jako javor vyvýšena jsem / podlé vod na ulicích. / Jako skořice a balsam vonný vydala jsem vůni / a jako mirra výborná dala jsem chutnost vůně. / A jako storax a galban a ungula a gutta / a jako dřevo libánské nepodťaté / učinila jsem vonný příbytek můj / a jako balsam nesmíšený vůně má. / Já jako smrk rozložila jsem ratolesti mé / a větve mé jsou cti a milosti. / Já jako vinný kořen zplodila jsem chutnou vůni / a kvítí mé ovotce cti a poctivosti. / Já matka krásného milování / i bázně i poznání a svaté naděje. / Ve mně všeliká milost života a pravdy / a ve mně všeliká naděje života a ctnosti. / Pojďte ke mně všickni, kteříž žádáte mne / a od zplození mých naplněni buďte. / Duch zajisté můj sladký jest nad med / a dědictví mé nad plást strdí.“(20.2.2017)