Pluto (festivalový název)

Pluto

Jižní Korea, 2012, 114 min

Su-won Shin

Su-won Shin

Naštěstí u nás nemáme moc prestižní univerzity, a tudíž se můžeme uklidnit, u nás takovéhle nebezpečí nehrozí. Jenže u cílevědomých Korejců je to trochu jinak. June se poté, co mu záběry z kamery odhalí existenci sešitu, který by mu měl pomoci k přijetí na kvalitní univerzitu. A tak se rozhodne stát členem klubu... Brutalita vyvolených je dost šílená. Navíc členové skupiny nejsou spolu zrovna kamarádi, a tak se mlátí i mezi sebou. Ve filmu se zajímavě prolínají dvě časové roviny a navíc musím ocenit výbornou práci kameramana, neboť některé záběry jsou přímo magické. Naštěstí se tvůrci soustředili na vyobrazení psychického napětí, a ne na proudy krve. O film na dobrou noc se rozhodně nejedná. 80%(10.2.2014)

• Cedr

Od filmu, který kritizuje nezdravou soutěživost a pokřivenost prestižních studijních systémů by člověk čekal chytřejší scénář. I když vlastně ani ne, co? Ti pořádně vzdělaní či talentovaní by asi neztráceli čas kritikou onoho systému... Ale vážně. Námět a produkční hodnota nejsou vůbec zlé. Tu a tam se objeví i vážně povedený záběr. Scénář je však tak naivní a nelogický až to není hezké a právě scénář je u těchto drama/thrillerů absolutní základ.(6.7.2014)