Reklama

Reklama

Ve jménu syna

(festivalový název)
  • Francie Au nom du fils (více)
Trailer

Obsahy(1)

Víře oddaná Elisabeth je moderátorkou katolického rádia. Poté, co jejím životem otřese rodinná tragédie, nalezne v sobě sílu čelit realitě způsobem, o kterém neměla ani tušení. Film, který diváky vyburcuje z pohodlných sedaček kinosálu, je absurdním a černým humorem prošpikovaným dílem, kritizujícím pokrytectví katolické církve. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (11)

billyador 

všechny recenze uživatele

viděno na 48. IFFKV - tak nevím, jak popsat, ačkoli vím, jak hodnotit.... rozhodně jsme odešli spokojeni, rozhodně jsem se smál, rozhodně mne film třikrát doslova šokoval neočekávaným zvratem a rozhodně ho doporučím kámošům na "poklidný filmový večer" ... i za tím nejušlechtilejším činem jsou nějaké konsekvence/následky, ale tím se netrapte a vyražte na svižně natočené, excelentně zahrané drama s křesťanskou tématikou a prvky komedie, která se asi po 20ti minutách mění na excelentně zahranou komedii s prvky dramatu a pachem seriozní vyvražďovačky. (v momentě, kdy vezme modré desky ze stolu je jasné, že jste dorazili do bodu zlomu...:o) ()

wikked 

všechny recenze uživatele

Nepříliš povedený mix černohumorného vybíjení katolické církve (kterou režisér a scénárista v jedné osobě skutečně nešetří) a moralizování nad tématem odplaty. Scéna, ve které hrdinka (ač sympaticky zahraná) 30 vteřin za deště v autě brečí zkrátka příliš nefunguje poté, co sledujeme zhruba pětiminutovou přestřelku v kostele, kde jednu chvíli kněz visí na kříži spuštěném ze stropu. V závěru pak film ujíždí ještě víc do metaforické roviny a kupí se zbytečné záběry (zejména cesta autem). Autor se měl podle mě držet více té "světské" a humornější polohy. // KVIFF 48 ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Náboženská satira? To znelo viac než dobre, a spočiatku sa mi to naozaj veľmi pozdávalo, akurát že po tom samovražednom zlome sa to celé ocitlo viacmenej v pomstychtivom vývoji deju, a tam sa to začalo topiť vo vražednej monotónnosti. Ale aspoň v tej prvej polhodinke to bola skvelá narážka na kresťanské učenie plné alibizmu. Inými slovami, za všetko dobré môže Boh, a za všetko zlé tzv. "slobodná vôľa" ľudí. Tých scénok z rozhlasovej relácie by som určite uvítal aj viac, namiesto celého toho vražedného zvratu. ()

Seabeast 

všechny recenze uživatele

Drsný příběh zaryté křesťanky Elizsabeth, která po tragické smrti syna a manžela zaměří svoji pozornost (resp. manželovu pistoli) na kněží, kteří mají co do činění se zneužíváním malých ratolestí. Téma je to po čertech zajímavé, ale velmi mě zklamalo zpracování a upřímně, celkový dojem je nijaký. Film se jednou tváří jako "vážná věc" a pak se zvrtne na "Tarantinovskou akční jízdu" a takle se to různě střídá. Vůbec mi ten model nesedl. Každopádně ta inspirace Tarantinem mi občas přišla okatá, kór v pár scénách, kde dokonce zazněla i podobně laděná hudba ala něco na způsob kapely Tito & Tarantula. Tohle jsou ovšem maličkosti na kterých mi moc nesejde, spíš si myslím, že by to šlo udělat o dost líp, aby výsledek víc zapůsobil. ()

sona123 

všechny recenze uživatele

Pro mě nejlepší film MFF KV 2013 z toho, co jsem měla možnost vidět. Nečekaná jízda, pravda, nebylo to úplně asi sousto pro vážné intelektuály a pisatele složitých filosofických recenzí...Byla to poměrně slušná akční jízda s ženskou postavou v hlavní roli. Po čase jsem se začala bát, co přijde dalšího, jestli to můj žaludek ještě snese - no a snesl. A já se na film ráda podívám ještě jednou, bude-li příležitost, protože tohle pro mne bylo opravdu grandiózní překvapení. To je tak, když člověk očekává nudu a nevýraznost. ()

Galerie (15)

Související novinky

CINEBENELUX 2014

CINEBENELUX 2014

13.05.2014

Od pátku 16. května do neděle 18. května se ve Veselí nad Moravou uskuteční již druhý ročník nekomerční filmové přehlídky CineBenelux, jež navazuje na tradici filmových seminářů, která započala v 90.… (více)

Reklama

Reklama