Amerika před Kolumbem (TV film)

America Before Columbus

Cristina Trebbi

Cristina Trebbi

Jörg Adams

Paul Rabiger

Před-kolumbovské seznámení s Amerikou i Evropou, jejich obyvateli, odlišnými potravinami i způsobem a úrovní života nás dvoudílný dokument provede ve své první části. Druhá část je věnovaná objevu Ameriky Kryštofem Kolumbem, seznámením dvou odlišných kultur a následné osídlení, podrobení a vyhlazení původních amerických obyvatel. Velmi dobrý a informacemi nabytý dokument. 80%(6.7.2013)

Zajímavý dokument o tom jak se vzájemně oba kontinenty (Evropa a Amerika) ovlivňovaly. A to nejen díky lidem, ale i díky zvířatům, rostlinám a nemocem..Pár informací pro mě bylo opravdu překvapujících.(28.6.2013)

dokument je celkem zdařile zpracovanej ale nic nevého jsem se nedozvěděl... snad jen že Kolumbus nevypadal jako Deapardieu :D PS:Vojáci a vrazi ji objevili, vrazi a vojáci z nich povstali.(27.6.2013)

Poučné. Měl jsem na univerzitě také podobný předmět o předkolumbovských kulturách.(23.3.2021)

Od Ameriky pred Kolumbom som skôr čakal viac historického pozadia, viac popisu, ako asi fungovala indiánska a iná spoločnosť pred vtrhnutím Európanov. Tu sme skôr ale dostali bohaté informácie o faune a flóre, z čoho som ostal tak trochu prekvapený. Hoci na začiatku som ostal sleodvať so záujmom, postupne som sa začal nudiť. Informačne teda nabitý dokument, ale spracovanie nebolo až tak pútavé.(18.6.2016)