Max Payne - Česká verze

Krátkometrážní / Akční / Komedie
Česko, 2011, 8 min

Režie:

Petr Brunner

Česká amatérská parodie neboli předělávka slavné hry Max Payne.
(ČSFD)

movieband

Šílenost nejšílenější aneb jak to vypadá, když si amatérští filmaři z Česka, vemou do rukou kameru a vezmou si na paškál zrovna jednu z nejslavnějších her na světě. Max Payne vypadá jak Oldřich Navrátil a bossové jsou fakt tvrďáci každým coulem. Největší fail nastal na konci, kdy SPOILER vzal tu flašku piva Staropramenu a na bedně od piv byla značka Budwaiseru.KONEC SPOILERU. Jinak na to, že je to amatérský film je to vcelku pěkně natočené. Jak vyvražďovačky, tak kamera. Pěkné. 68% (ke shlédnuté zde: http://www.youtube.com/watch?v=_WPtZjqyy4Q) ()

Tom Hardy

Chápu nadsázku i záměr. Oceňuju nastudování filmovýho střihů, prolínaček a slušné efekty., Ale z hlediska castingu, voiceoveru a uvěřitelnosti je to brutální amatérština v nepozitivní rovině, která nemůže reálné filmové tvorbě konkurovat (a ani té nízkorozpočtové) a nechytá se ani na zahraniční scénku amatérských filmečků (viz adrenalinové Croft, stylové Predator: Dark Ages nebo obstojné Resident Evil: First Hour). Český Max Payne je to "jen" milá hra malých chlapců, kteří si zkouší dospělé věci. K tomu, aby to šlo brát aspoň trochu vážně, se to má stejně daleko, jako když se porovnává skutečný sex s pouhou onanií. ()

Nathaniell

Nevím, co jste ve dvaceti až jednadvaceti letech dělali vy, ale Petr Brunner aliaz Bender natočil tenhle film. Hlavní postavu ztvárnil jeho otec a klobouk dolů, ten vizuál je fest vymazlenej. Jasně, možná by se dalo hodně vyčíst. nejvíc asi jisté herecké pokusy (nikoliv však Maxe Paynea - toho určitě ne) a případně fakt směšné kostýmy. Šátek přes ksicht působí stejně stupidně jako kdokoliv v maskáčích... Jenže to zase zachraňuje ten vizuál. Líbí se mi detail, že některé hlášky se objevují jako nápisy. Hodně originální inspirace hrou. Bullet time zafunguje několikrát naprosto vzorově a při vstupu do budovy mi naskočila husina. Jsou to celkem dlouhé záběry a musel být masakr to natáčet... Nejen za snahu, ale i za výsledek, který jsem viděl už minimálně dvacetkrát a teď (hned) si ho jdu pustit znovu, dávám 5*. ()

sefinko

na amatérsky počin vynikajúci krátky film, vidím že režisér a kdohovie čo všetko (Petr B.) do toho dal všetko, vynikajúci scenár, prostredie, najmä herci pochádzajúci z Česko-Slovenskej YouTube komunity, a na záver parádne efekty. Buldog v roli Maxa Paynea je vtipná a zároveň aj nebezpečne drsná postava, ideálny výber. Mínus dávam len za to že to má fakt len osem minút a za dlhé čakanie na druhú časť, na ktorú sa mimochodom nesmierne teším. ()

Segrestor

Bohužel, nesdílím entusiasmus svých kolegů komentátorů. Z hlediska amatérské filmařiny nacházím jeden moribundus za druhým, tím spíš, že potenciál ten počin má. Zkrátka škoda, že si s tím chlapci nedali více práce a takříkajíc to nevyladili do in extremo. Podobných hihiparodií s pivem, pšouky, hulením, pičovinkami je na YT tři prdele. ()

• Jeden z hlavních vojáků zemře po přímém zásahu střelou do obličeje. Před koncem se zde však objevuje ještě jednou jako řidič auta. (PK Ivanhoe)

Časové pásmo bylo změněno