Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Všechno nebo nic (2017)

Průměr, co šel kouknout a občas dokázal rozesmát.

plakát

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

Sugestivní, temná a svým způsobem vizionářská práce. Pan Scott stárne, a jde to poznat v kladné i záporné formě. Ta kladná stránka věci je, že se nenechává strhnout Hollywoodem a mainstreamovou tvorbou, a že díky tomu mohou vznikat jeho temné a nápadité scifi díla. Záporná stránka je, že se mnohdy moc zahledí do sebe a v konverzacích nebo v toku filozofie nedokončuje, nebo dost těžko vysvětluje, co chtěl danou věcí říct. Raised by Wolves je hodně dobrá práce, ale rozhodně ne pro každého. Forma vyprávění nemusí nutně sednout každému, v rámci zdlouhavého a občas nedostatečného vyprávění. Mám pár výhrad, ale svým způsobem jsem spokojený a čekám na druhou řadu, pokud ji studia odklepnou a nedopadne to, jako se scottovým návratem k vetřelčí sérii. Delší komentář se připravuje.

Duše (2020)

Vyjímečnost.

plakát

The Boys (2019) (TV seriál)

"It´s fucking diabolical!" 90%

plakát

The Boys - Season 1 (2019) (série)

Neskutečný nářez, který mi svou absurditou, surovostí a propracovaností postav hodně rychle přirostl k srdci. Urban je démonicky dokonalý a Starr jako Homelander... Od Ledgerova Jokera, to bude výborně zahraný sociopat v další komiksové adaptaci. I to, jak scénář natrhává zadek klasickým pláštěnkám mě hodně potěšilo. Seriál plný zajímajvých nápadů, bizardních událostí, reálného zapracování psychologie supráků The Boys jsou politicko-superhero-revenge-komiksovou jízdou, která člověka buď získá všema jednadvaceti prstama, nebo ho odradí při první amputaci. P.S. Ennis je výborný komiksový scénárista. Četl jsem jeho Punishera, Constantina a Hitmana. Banda mě zatím minula, ale to v nejbližší době doženu.

Špióni odvedle (2016)

Příjemná ptákovina, která je, věřím tomu, s lahvinkou červeného vína ještě lepší. Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak scénář musel psát silně frustrovaný, unavený rodič, který veškeré své emoce a přání vyplivl na papír a natočili podle něj tuhle šílenou věc, která dokáže ve správném rozpoložení příjemně pobavit.

Godzilla vs. Kong (2021)

Godzillla (2014) - perfektní. Ostrov lebek? Čistokrevné dobrodrůžo. Král Monster? Neskutečná radost. No a Ještěrka proti obří Gorile? Hrozně mě to mrzí, ale u mě tenhle film prakticky nefungoval. Efekty je výborný, o tom žádná. Tady se jedná o velice precizní a dokonalou řežbu. Ale jinak je film mdlý, nesmyslný, pitomý v dialozích, a lidská část je naprosto bez chemie. Neříkám, že v předešlých dílech to bylo Bůh ví jak kvalitní na dialogy. Ale dokázalo to zaujmout a člověk si k lidským hrdinům našel aspoň něco. Tady sem fandil snad jen, mimo Konga, tak tomu konspirátorovi s malou holčičkou. Bod za použití znakovky. Jinak se dá hovořit o fakt dost velkém zklamání z mojí strany. Dutozem nevyužitá, proč se kosit ve středu Země, když můžu pohonit ego Číně a tak radši nechám obří monstra likvidovat Hong Kong. A ještě tak šikovně, že budovu čínské banky všechny zvířátka pěkně minou. Bylo mi zle, tohle je hrozná škoda, protože po shlédnutí filmu mi přišlo, že je to celé dělané na zakázku. První tři filmy mám moc rád, dal sem si jejich opáčko, před tímhle versus, natěšenost byla ještě větší. Ale výsledek je takový, jak kdyby mi někdo všechny hračky hodil do kanálu. Po SnyderCutu, je GvK, jen dalším promarněným potenciálem. P.S. Propagaci nezničitelnosti amerického vojenského vybavení nekomentuju vůbec.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

„Not us united.“ Tak je to tu, Snyderova vize se dočkala světla světa, a byť ji minuly kinosály, tak i tak je to zázrak, že se film objevil jako plnohodnotná komiksárna. Za ty 4 roky, co film budil obří vášně, dal vzniknout prakticky kultu releasethesnydercut. A jak celá slavná Liga dopadla oproti Wheddonově family-friendly verzi? Přál sem Snyderovi úspěch, tleskám za snahu, fandím autorské práci, ale jeho megalomanství přemohlo ho samotného a vyhrála, bohužel forma nad samotným obsahem, který je zajímavý, ale zabalený do dost těžko stravitelného hávu. Přes dost zbytečných scén a dost zpomalovaček se divák dostane do bodu, kdy se mu může stát, že se v motivacích postav ztratí, nebo ho začne přebíjet masivní CGI zpracování filmu, které je při čtyřhodinovém naroubování náročnější. Co bych vyzdvihl, tak je určitě lepší pohled na postavu Flashe, a jinak dost zajímavé úryvky z budoucnosti, silné postavy záporáků (Steppenwolf, Darkseid), lepší uchopení závěru ve věži, důstojné pojetí Batmana, oproti Wheddonově zpracování, a i ta eRková přístupnost filmu pomohla v nesebeparodizaci. BvS v prodlouženém setřihu stálo za to, tak proč za mě delší sestřih Ligy nefunguje? Víc v mém deníčku v recenzi.

Stmívání (2008)

Ať si říká, kdo chce, co chce, mě se to líbilo. Hate na film je zbytečně přemrštěný, a dle mého, existují i horší slaďárny, zasazené do jakéhokoliv žánru. Stmívání příjemně odsípá, má dobrou atmosféru a pokud člověk hledá nenáročnou podívanou, tak proč se na to nepodívat. Není to nic světoborného, příběhově ani nijak extra originálního, ale pokud člověk najede na Meyersové linku upířího světa, a určitou lyriku příběhu, tak mu děj bude připadat přinejmenším zajímavý. Je pravdou, že Bella má mnohdy i s Edwardem výraz, jako by ani do pěti neuměli napočítat,ale pak se najdou momenty, kdy se člověk přistihne při fandění, jak vegetariánským upírům,tak i té holce, co se pořád kouše do rtu. Za mě příjemný průměr, co na zahnání nudy může občas pobavit. Doporučuju s drahou polovičkou, a hlavně s titulky. Dabing se zrovna u všech postav nadvakrát nepovedl a filmu to hodně ubírá. 65%