Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Recenze (1 027)

plakát

Klec (2019) (TV film) 

Tíživé drama o následcích činů, které člověk za život učinil. A ještě tíživější drama o důsledcích nedostatečné výchovy, kdy z čistého dítěte vyroste labilní, nevyrovnaný jedinec, který by chtěl být dobrým člověkem, ale neví jak na to, protože mu jeho přirozenost, vštípená od mala, velí jít opačným směrem. Pomalu si zvykám na to, že pan Hádek dokáže ze svého umu vytlačit ty nejpozoruhodnější typy lidské tragédie. A pod důsledným vedením mu to člověk spolkne i s navijákem. Paní Bohdalová, ať už je či není zasloužilá herečka, a ať už za sebou má či nemá roztodivné politické eskapády, tady bohužel hraje druhé housle. Protože Hádkova proměna během 87 minut je natolik drtivá a temná, že paní Bohdalovou naprosto zastínil. Na druhou stranu to nijak neubírá na tom, že i v jejím pokročilém věku dokázala svou postavu zahrát velmi věrohodně. Trochu je škoda, že scénář byl lehce nevyrovnaný, tudíž sebereflexe její postavy v závěru nemá takový dopad, jaký asi tvůrci chtěli. P.S. Moc nerozumím tomu, proč nemá pan Strach vícero prostoru točit filmy pro stříbrné plátno. Protože "jen" na televizní tvorbu je ho sakra škoda. A Klec je toho důkazem. Není to pohádka. Není to detektivka. Je to relativně nepříjemný film.

plakát

Gamera: Strážce vesmíru (1995) 

Gamera. Želva, kterou jsem v dětství neskutečně zbožňoval. Obal videokazety mi neskutečně sedl a samotná příšera mi byla sympatičtější, než Emmerichova Zilla. Po zhruba 18-ti letech jsem Gameru viděl znovu s českým dabingem, a zas jsem byl jak malý kluk. Pravda, film je děravý, ale překvapivě těch blbostí ve scénáři, není tolik, kolik jsem se obával. Je to jednoduché, a lidské postavy jsou na úrovni protagonistů ze současných monster filmů, jen s tím rozdílem, že americké herce má člověk nakoukané odjinud a má k nim na základě toho větší sympatie. Jinak mytogie, jak želvy, tak obřích netopýrů je smysluplná, a důraz právě na ekologii, který se opatrně objevil v Královi monster je právě v Gameře o dost silnější. Za mě spokojenost, která s pominutím papundeklových efektů a méně známých herců, jde příběhově srovnat se současnou monster tvorbou studia Legendary.

plakát

Ve stínu upíra (2000) 

Pocta Nosferatovi. Malkovich je skvělý herec a posedlost dokonalostí mu člověk věří až za hrob. Dafoe? Ne tak děsivý jako Schreck. Ale určitě stejně nepřirozený a animální jako Nosferatu. Atmosféra je hutná a nekompromisní, stejně jako Murnauova vidina jeho zpodobnění Draculy. Herecký koncert, který i přes občasnou monotónost, určitě stojí za svůj čas.

plakát

Meg 2: Příkop (2023) 

Tohle ne. Jednička byla fajn popcornovka, na kterou se čas od času znovu rád povídám. Příkop ale upadne v zapomnění. Dvojce žraločího dobrodružství se určitě nedá upřít fajn nápad s vytěžováním mořského dna. Ani efekty tu nejsou mimo. Bohužel celé stathamovo přepálené dobrodružství postrádá dušičku. A když se i nejdrsnější plešoun tváří stylem "doufám, že mě tentokrát ta sardinka sežere", tak je někde problém. První díl byla sranda, a člověka to bavilo. Tady se přiznám, usnul sem před koncem. A to je u mě většinou signalizace opravdu špatného filmu. Takže závěr? Přepáleně přepálená nuda, která chce být zábavnější, větší a agresivnější. Bohužel nikdo z účinkujících tenhle cíl při natáčení pravděpodobně neměl.

plakát

Upgrade (2018) 

Posledních deset sekund mě kope do toho dát plnou. Uvidime, co se bude dít až se mi film víc rozleží. Tak nebo tak, sem Loganovi věřil vše. Od rozpačitých momentů při vraždění, až po mizérii vidiny světa plného AI. Čekal jsem bezduché béčko. Dostal jsem temný film s přesahem, který by dokázal děsit. Právě kvůli závěrečným pár sekundám."Falešný svět, je méně bolestivý, než ten skutečný." Edit: Tu plnou si Whanell s Loganem zaslouží.

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) 

Pokud by člověk hledal význam slova - dokonalá blbost se srdcem - našel by tam tenhle film. Kdo má rád Tři tygry, bude se bavit. Koho jejich scénky nebaví, nemá pro něj smysl film sledovat. Parta z Ostravy se nezastaví před ničím, a nic pro ně není dost svaté. Akční scény perfektní, Čuba s Polákem geniální.

plakát

Jan Žižka (2022) 

Jákla bych asi přirovnal k takovému Neilu Marshallovi. Žižka je totiž přesně, jak Centurion. O dost levnější, ale pořád jen historická řežba k pobavení, u které odborníci rotují víc, jak větrné elektrárny. Obsazení charismatické, Foster jako Žižka byl uvěřitelný, a co víc, cely film sem ani jednou neměl pocit parodie, nebo že by příběh sám sebe ve své vážnosti zesměšňoval. Atmosféra byla temná (a ne, nebylo to filtrem), brutality se tvůrci opravdu nebáli a to hlavně v momentech, kdy vzduchem letěl žižkův palcát. Poslední minuty dávají naznat epickou bitvu, bohužel hned po ní je definitivní konec filmu. Po tak obřím rozpočtu jsem čekal asi trochu víc, než jen řeznické béčko, odehrávající se v drtivé většině v českých lesích, kde po sobě jdou dvě bandy žoldáků. P.S. V oblíbených sice mám Gladiátora, který je taky dobrý historický bordel, ale má děj, který žije a má nadčasovost. A při permanentním oháněním filmem Statečné srdce, to panu Jáklovi prostě sežrat nejde. P.P.S. Netrpělivě vyhlížím českého Zbojníka od Leoše Kastnera, který už jen díky LHákům vypadá mnohem víc, jako historický film.

plakát

Tři tygři (2019) (seriál) 

Některé scénky naprosto geniální, a divák při nich umírá smíchy, jiné jsou pro změnu na hraně trapnosti. Tři tygři závisí na momentálním naladění, ale v závěru... Stejně dokážou hodně pobavit. Tahle banda z Ostravy je fajn.