poster

Metallica: One (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

USA, 1989, 8 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  One mě baví. Moc mě baví. Ta gradace tempa je prostě skvělá, ale ty filmové záběry a neustálé kecy mi to celé zkazily.(31.5.2016)

 • MM_Ramone
  ****

  Profesionálne natočený videoklip americkej thrash metalovej hudobnej skupiny Metallica. Pieseň "One" je súčasťou ich štvrtého radového albumu "...And Justice for All", ktorý vydali v roku 1988 u Elektra Records. Boli to staré dobré časy, keď chalani z kapely (spevák a gitarista James Hetfield, gitarista Kirk Hammett, basgitarista Jason Newsted a bubeník Lars Ulrich) boli mladí, draví, mali ešte dlhé vlasy a ostrí boli ako žiletka. ****(27.12.2014)

 • DarthArt
  ***

  I když se Metallica po většinu osmdesátých let zaříkala, že nikdy nenatočí žádný videoklip, po vydání jejich asi nejlepšího alba ... And Justice For All se pochlapila a vyrobila pár běžících obrázků k neuvěřitelně silné pecce One. Video samotné není zas nic tak zvláštního, ale psal se rok 1989 a tak všechno pohyblivý nahraný ze zrnící MTV na nějakou nekvalitní VHS-ku bylo malým zázrakem. Takže objektivně tři hvězdičky za videoklip, pět hvězdiček za skvělou píseň a milion hvězdiček za nostalgii za starými objevitelskými časy. Ale nechme to na těch prvotních třech.(4.6.2016)

 • martinkaziki
  *****

  One patří k jedné z nejlepších a nejslavnějších skladeb kapely. Na tenhle sedmiminutový kousek se na koncertech vážně těším. Začne kanonádou výbuchů, při které málem ohluchnete, pak následuje pomalý, komorní začátek a končí to neuvěřitelně tvrdou metalovou řežbou. Ale zpět k videoklipu. To hlavní už zde bylo napsáno, budu jen pokračovat. Tento černobílý a vůbec první klip Metallici působil v devadesátých letech v záplavě pestrých videoklipů na MTV jako zjevení. Objevují se v něm ukázky z filmu z první světové války Johnny Got His Gun, ke kterému kapela zakoupila autorská práva. Byl natočen ve dvou verzích, první jak jí známe a druhá bez filmových ukázek. Videoklip byl nominován na cenu Grammy a díky němu získala skupina miliony nových fanoušků, včetně mne...(5.12.2013)

 • Schuldiner
  *****

  Dokonalá metalová skladba (!!!) s klipem, který byl jejich prvotinou. Záběry z filmu, které jsou v klipu zobrazeny, zvukově občas dostávají Metallicu do pozadí, což je podle mého trochu zvláštní. Nicméně, dokonalost ´´oné´´ skladby tím není nijak degradována.. https://www.youtube.com/watch?v=WM8bTdBs-cw(18.10.2014)

 • - Prvé uvedenie klipu bolo 22.1.1989 v dĺžke 7:46. O osem dní neskôr bola uvedená skrátená verzia klipu pod označením „Jammin Version“, v dĺžke 5:27. (Raccoon.city)

 • - Vo videoklipe boli použité zábery a monológy z filmu Johnny Got His Gun (1971). (Raccoon.city)

 • - Ide o prvý videoklip kapely Metallica a zároveň aj prvý uvedený na hudobnej stanici MTV, napriek tomu, že skupina pôsobila na hudobnej scéne už ôsmy rok. (Raccoon.city)