Jaroslav Uhlíř v Lucerně

(pořad)
všechny plakáty

aneb Tomu já říkám neštěstí. Hudebně zábavný pořad k významnému životnímu výročí. Hudební skladatel Jaroslav Uhlíř se narodil v Praze na Žižkově v Bořivojově ulici, údajně na schodišti mezi prvním a druhým patrem. V dětství zpíval v rozhlasovém sboru Bohumila Kulínského. Vlastní tvorbě se věnuje od svých 15 let. Během základní vojenské služby zvítězil v Armádní soutěži umělecké tvořivosti a při té příležitosti s ním natočila rozhovor Armádní redakce Československého rozhlasu. Tam se seznámil s jejími tehdejšími redaktory Zdeňkem Svěrákem a Miloněm Čepelkou (dnes členové Divadla Járy Cimrmana). Napsal několik písniček na texty Miloně Čepelky. Vystudoval Lidovou školu umění – kurzy pro pracující (dnes Konzervatoř Jaroslava Ježka), obor dirigování. Působil ve skupině Faraon, skupině Evy Pilarové a dalších. V současné době učinkuje s vlastní skupinou MOUR. Autor řady písňových melodií s texty Zdeňka Svěráka (drtivá většina), Karla Šípa, Miloně Čepelky a dalších. Autor filmové hudby – např. Ať žijí duchové, Tři veteráni, Vrchní, prchni!, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, seriály Když se slunci nedaří, Medvědi nic nevědí. Protagonista televizních pořadů – Hitšaráda, Galasuperšou, Šaráda a zejména Hodina zpěvu, ve kterém každý rok o Vánocích prezentuje se Zdeňkem Svěrákem své nové písně. V našem pořadu, který jsme natočili v pražské Lucerně letos listopadu a který uvádějí Karel Šíp a Zdeněk Svěrák, chceme připomenout jeho nejznámější melodie, počínaje hitem Holubí dům až po sborové hity Dělání nebo Není nutno. (oficiální text distributora)