Freddie Mercury: Příběh

Viva Freddie - The Story of F.M.

(neoficiální název)

The Great Pretender

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2012, 84 min (SE: 107 min)

Rhys Thomas

HOW DO YOU LIKE TO BE REMEMBERED? OH, I DON'T KNOW, I JUST.. I HAVEN'T THOUGHT ABOUT THAT. DEAD AND GONE. I DON'T REALLY THINK ABOUT IT, IT'S UP TO THEM. WHEN I'M DEAD, WHO CARES? I DON'T. Nemohu se zbavit dojmu, že zbytečně v dokumentu hodně času zabili s operní zpěvačkou Montserrat Caballé a že dokumentem These are the days of our lives nasadili pro všechny další dokumenty o Queen nebo Freddiem vysokou laťku. I tak působivé. Jako vždy.(27.11.2014)

Freddie Mercury, bohém, jehož sebevědomí bylo o mnoho menší než to navenek vypadalo. Ale to nemyslím v žádném špatném slova smyslu.. Zde ho poznáte prostřednictvím mnoha rozhovorů z různých dob. Bez ohledu na jeho požadavky ohledně spojení muziky a úspěchu, tedy prodeje alb, to byl člověk jehož odkaz je nesmrtelný, a Queen jako celek je jednoznačná legenda, kapela, která ve své hudbě téměř neměla hranice... I díky Freddiemu.(26.4.2015)

Myslíš, že přijdeš do nebe? Ne, ani nechci. Peklo je mnohem lepší. Vezmi si všecky ty zajímavý lidi co tam potkáš." ...Nový rok 2014 jsem se rozhodla začít někým, koho mám ve svém srdci už pěknou řádku let a kdo mě nikdy neomrzí. Kdo jiný než ty Freďouši! :-) Pokud máte také rádi Freddieho Mercuryho, pak doporučuji tento úžasný dokument, ve kterém zazní nejen spousta jeho vlastních pocitů, skvělých songů, ale také se tu objeví další osobnosti a lidé, kteří měli to štěstí s ním spolupracovat a žít v jeho blízkosti. Vše co tu zaznělo bylo zajímavé a některé pasáže jsem si po skončení přehrála znovu. Líbilo se mi, že se tady Freddie prezentoval takový, jaký věřím, že ve skutečnosti byl a to mě k němu bude vždycky přitahovat. Roger Taylor ho tady moc hezky vystihnul: "Stylizoval se do své vlastní role a tu předváděl na veřejnosti pomocí svého přehnaného šoumenství. Jenže v první řadě byl Freddie Mercury geniální, znamenitý muzikant a na to lidi často zapomínají."(1.1.2014)

Co dodat?! Moc pěknej dokument o jedné z největších hudebních osobností (minimálně) v historii pop-rockové hudby. Freddie byl značně nadčasovej a neuvěřitelným způsobem předběhl svou dobu. Showman, zpěvák, skladatel a frontman, kterej se nesmazatelně zapsal do historie hudby. V dokumentu uvidíte rozhovory s jeho nejbližšíma, soukromé fotografie a videonahrávky, který patří spíš mezi vzácný materiály.(1.9.2013)

Pre fanúšikov Freddieho a Queenov povinnosť, a keďže som sa jeden krátky čas k nim radil aj ja, tak som si nenechal ujsť. Hovoriacich hláv nebolo príliš, dali sa vydržať a skvelá hudba ich ľahko potlačí do úzadia. Dokument je menej hudobný, ako som čakal, zato je viac osobný, dozvedel som sa zo života veľa detailov, ktoré mi samozrejme už zajtra vyšumia z hlavy. Ale niekoľko zásadných vecí ostane.(29.8.2014)