poster

Nina a neurony (TV pořad)

 • Velká Británie

  Nina and Neurons

Rodinný

Velká Británie, 2011, 15 min

 • Linda.csfd
  ***

  Tak tohle je docela vtipný. Neuroni mě tam teda fakt nebaví, ale fajn, je to pro děti, tak do toho nebudu tolik šťourat. Celkem nenásilně se děti něco naučí.(24.5.2014)

 • Lottr
  *

  I když jde o vzdělávací pořad a jeho poučná hodnota není tak úplně špatná, tak zpracování je naprosto otřesné. Samotná Nina je nesympatická až k zbláznění a to nemluvím o těch animovaných, nafoukaných neuronech. Hlavní problém pořadu vidím v tom, že obsahově je spíše pro trochu starší děti, které si o daném vynálezu udělají jistý obrázek, ale na druhou stranu, je zpracování nemůže bavit, protože je vyloženě určeno velmi malým divákům, kteří zase nemají vůbec nic z poučného obsahu.(8.7.2015)

 • Tom_Lachtan
  *

  Nina působí asi stejně sympaticky, jako zákonem uznaní pedofilní kněží kombinovaní s čtyřicetiletou podnapilou účetní, která si hraje na Pipi dlouhou punčochu. Jenom aby bylo jasno, tohle rozhodně nemyslím jako pozitivní věc. Ještě horší jsou ale neuroni samotní, animace příšerná a účel nejasný, až pitomý, rozhodně by se to dalo udělat MNOHEM lépe. Čt má v oblastní popularizačních věcí pro děti mnohem kvalitnější věci (a to i z vlastní výroby).(13.2.2014)

 • groz122
  **

  Viděl sem 3 díly a ani v jednom nebyla odpovězena původní otázka. Nina, coby pedofilní badatelka přírodních věd je milá jako táhlý hermelín, který jde jen ztěžka seškrábnout pouhou kinetickou energií z nové keramické pánve zakoupené v rok starým teleshoppingu. Při této podívané si budete připadat jako energie přenášená tranzistorem, která je přenášená chvíli Bipolárním a chvíli Unipolárním. Nebudete, ale trpět dlouho! Nakonec se stejně zachováte jako ve společnosti velice oblíbený fototranzistor a vyjdete na denní světlo s tím, že takovou blbost už niky nezapnete. Myslím, že chvály bylo dost a nemám, co bych tomuto seroši vytknul. 38%(5.7.2015)

 • Gemini
  ****

  Z Niny A Neuronů jsem docela v rozpacích. Doslova z Niny a z Neuronů. Nina je totiž taková ta typická Angličanka - pardon - Skotka, kterou byste nejspíš označili jako sympatickou (namísto třeba atraktivní apod.) - kdyby ovšem nebyla takovým tím animátorsky nafrčeným způsobem vždy a všude aktivní a pozitivní, a nevypadala pro účely dětských pořadů tak trochu za zenitem... culíky a pruhované punčocháče to už nezachrání, naopak působí celkem nepatřičně, což je jev pro Britky také celkem typický, byť jim je jako Katrině/Nině zlehka přes třicet;) K Neuronům se dá říct jen to, že nejsou špatně vymyšlené, ale na rok 2011 jsou celkem chudě animované. Ale to se celkem dá přežít - hlavní na tomto pořadu jsou totiž "chytré otázky" a hledání odpovědí na ně formou pokusů, školy hrou a takových těch věcí. V každém dílu si Nina pozve několik dětí, s nimiž potom pomocí pokusů vysvětluje věci jako dýchání, ušní maz (ano;)), svaly, atd. atd. A co je sympatické (ačkoliv by s tím třeba pan prezident rozhodně nesouhlasil), v podstatě pravidelně se zapojují třeba paraplegici nebo i děti s Downovým syndromem. A působí to - až na Ninin lehce křečovitý nesmazatelný úsměv - nenásilně a přirozeně. Takhle rozhodně ano, byť znám i lepší naučné pořady pro děti. 70%(30.10.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace