poster

Zatím bez dobrého názvu (festivalový název)

 • Za sada bez dobrog naslova

Drama

Jugoslávie, 1988, 89 min

Scénografie:

Aleksandar Denic
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • Ekser
  ***

  No neviem či je to prvý hraný film ktorý sa týka problematiky Kosova , lebo film ,, Kuča pored pruge ,, bol natočený na prelome 87. - 88. roku, a čo sa týka deja , tak určite ma viacej zaujal než tento. Tento film nie je natočený na základe skutočnosti, na to upozorňuje diváka hneď na začiatku. Ale určite vyzdvihuje charakteristické črty národov a ich pohľad na spolunažívanie v danej oblasti. U mňa je to slabšia trojka.(16.9.2010)

 • dzira
  *****

  Není to až tak běžná věc, že bych tak radikálně změnil názor na film po druhém shlédnutí, nicméně fakt, že lépe rozumím jazyku i problematice může za to, že z původních tří * zvyšuji na plný počet. Srdjan Karanović se vyjadřuje prostřednictvím svého hlavního hrdiny - filmaře, kterého hraje Meto Jovanovski k problémům spojeným s Kosovem. Činí tak v době stoupajícího napětí v této oblasti a halvně diametrálně odlišným způsobem než Slobodan Milošević. jehož hvězda začala stoupat právě po návštěvě Kosova a jistém projevu proneseném roku 1987. Nebojí se poukázat na násilí páchané Albánci na Srbech (a opačně), přesto je film jasným apelem k pokojnému řešení situace...(15.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace