Průvan (TV pořad)

Česko, 2013, 217 min

Účinkují:

Akile Nazli Kaya
  • Gekacuk

Konečně nějaký ucelený blok o českém a slovenském krátkém filmu. Gratuluji každému, kdo vydržel přes 50ti minutový film korejské absolventky. Doufám, že ČT vytrvá a představí nám z této jinak málo dostupné tvorby co nejvíce. A vůbec bych se nebránil uvedení i starších krátkých filmů – třeba v nějakém jiném pořadu. Kde také jinde spatřit třeba „Černobílou Sylvu“ nebo „Strop“ než na ČT ART? Tyhle krátké filmy, ať už staré nebo nové, jsou v mnoha případech poklady v nedostupném trezoru. V TV je nedávají, na DVD nevycházejí. Čí je to chyba? Kdo se s FAMU domluví a kdy? Příliš mnoho otázek najednou, uznávám. Ale proč neseznámit veřejnost (poplatníky, koncesionáře) s prvními díly dnes už mnohdy slavných režisérů? K samotnému pořadu moc připomínek nemám. Snad jen otázka „Čí jsou to nohy?“ byla položena zbytečně mnohokrát. Jak dlouho tam musel chudák Aramisova nehnutě ležet? Moderující dvojice je poněkud nevyvážená. Mladá dáma je příliš dominantní a má sklon poučovat (možná dokonce i peskovat) ostatní. Hošík je dost upozaděn a nechá se vést. 25. 3. 2015 UPRAVUJI KOMENTÁŘ: Průvan jde pomaličku do kelu. Aspoň od té doby, co to vzala do rukou Piussi. Už jsme mohli vidět spoustu špatných filmů (hlavně dokumentů) – například slovenského onanistu, přehlídku českého pornoprůmyslu a teď oslava undergroundu. A hlavně: jsou protěžovány dokumenty. Hraná tvorba je stále méně uváděna. Snižuji hodnocení „Průvanu“ na 1 hvězdu.(24.9.2013)

Některé ukázky mají spíše formát studentské bakalářské práce.(29.3.2020)

• cepice

Na jednu stranu kázali něco nového a neotřelého. Většinou to však bylo podáno špatně a 90 % nudně.(3.11.2016)

výborný formát, který snad televize jen tak nezruší! iritovala na mě jen původní forma moderování, přišlo mi to jako by někdo míchal magazín o studentském filmu a o prograsivním amatérském divadle. současná podoba výborná.(1.4.2014)