Číslo dvě (festivalový název)

• francouzský

Numéro deux

Francie, 1975, 88 min

Jean-Luc Godard

Jean-Luc Godard

Léo Ferré

• Katullka

Nebojme se zdůraznit, že to byl prostě šit. Nebojme se jít proti Godardovi. Proč bychom ho měli uctívat, i když sám tvrdil, že tohle nemá nic s "novou vlnou" společného. Nestrkejme hlavu do zadnic a přiznejme, že to bylo fakt o ničem. // 38. LFŠ UH 2012(30.7.2012)

• Lou_DeLarge

nejdivnější film, co jsem kdy viděla. a to znám nazpaměť celýho lynche. zatim tak nějak rozpačitě 2. asi to musí dozrát. nebo nevim.(29.7.2012)

• Kate9

Kdyby se mě někdo přímo po skončení filmu zeptal, o čem to bylo, asi bych jen blbě mlčela. O sexu, mužích, ženách, politice, každodenním životě...jako všechny filmy. Ale v tomhle případě prostě nejste schopni pochytit smysl toho, co tam ti lidi říkají. A přitom se zdá, jako by se bavili o úplně všedních věcech, ale ve finále to všechno vyznívá šíleně složitě. Totéž se dá říci i o vizuální stránce filmu, celou dobu jste nuceni dívat se na scény sestávající z 2-3 malých televizních obrazovek, což opravdu není oku lahodící. A asi jsem nebyla sama, kdo si to myslel, když jsem šla z kina, zaslechla jsem rozhovor dvou slečen, které byly z filmu evidentně více než rozladěné: "Jsem nasraná." - "Hm, jako jo no, nevim." - "Víš jako, proč tohle vůbec natočil? K čemu to je? Bolelo to do očí." - "Přitom se z toho dal udělat tak hezkej příběh..."... Narozdíl od slečny si myslím, že z tohohle se hezkej příběh prostě udělat nedal. Ale s tím, že to "bolelo do očí", se nedá než souhlasit. Bolelo to jak do očí, tak i do duše. Všechno, na co jste koukali, bylo deprimující, nepříjemné a frustrující...a ani nevíte proč. "U tohoto Godardova filmu bych vám měl popřát, aby se vám ten film nelíbil." Teď už asi chápu, co těmito slovy chtěl pan uvaděč před začátkem projekce říci. A jeho přání bylo plně vyhověno, nelíbilo se mi to. A tak to má asi být...nevím.(26.7.2012)

Továrna a krajina. Krajina, v ní továrna..nebo naopak? Sám nevím, co si mám o tomto Godardově počinu myslet. Během filmu jsem prožíval muka, ale zároveň mi byl občasně i sympatický. Snímek je dlouhý 88 minut, ale když jsem seděl před plátnem připadalo mi to jako 1000088 minut. Po projekci jsem byl v rozpacích, ale když jsem se rozhlédl, tak jsem viděl, že nejsem sám. Co nám chtěl prostřednictvím tohoto snímku vlastně pan Godard říci?(28.7.2012)