Mý věci

(festivalový název)
  • Finsko Tavarataivas (více)

Nahý Petri vstává z podlahy, opouští svůj prázdný byt a běží zasněženými Helsinkami uprostřed noci do skladiště, kam si uložil všechen svůj majetek. Může si však vzít pouze jediný předmět a tak to bude po dobu celého jednoho roku – jeden den, jedna věc a zákaz nákupu čehokoli nového. K radikálnímu experimentu se Petri rozhodl, když zjistil, že hromadění předmětů ho nečiní šťastným. Jaké věci skutečně ke svému životu potřebujeme, abychom mohli chodit do práce nebo ven s přáteli? A bez čeho se můžeme obejít? (Jeden svět)

Setanta

Maslowova pyramida funguje! Jak závratní zjištění. Jo a taky potřebuješ ženskou, jinak nebudeš šťastnej. Zajímavý nápad, který se rozplizne do... povrchnosti. Naštěstí má perfektní kameru, je fajne sestříhanej a vtipnej (byť místy poněkud trapným způsobem). Jsem rád, že jsem ten film viděl, ale že by mi to něco přineslo... ()

novotnyl

Originální experiment, který měl ověřit, které věci jsou k životu opravdu důležité vycházel ze třech premis. Zaprvé - zbavit se všech věcí; zadruhé - nekupovat žádné nové věci po dobu jednoho roku; zatřetí - každý den mít právo zažít používat jednu věc. Kdyby bylo schema dodrženo do důsledků, dozajista by šlo o skutečně dramatickou podívanou, kdy by prvních několik dní hlavní hrdina bojoval o holý život. Autor však nebral všechna pravidla doslovně. Například se nezbavil peněz, které nepovažuje za věci a za tyto již od začátku nakupoval služby. Zůstal v bytě, který mu zajišťoval bezvětří, relativní teplo, tekoucí pitnou vodu na dosah ruky, záchod se splachováním, zrcadlo, sprchu, denní světlo procházející okny a umělé světlo v průběhu noci. Nechyběl záchod se splachováním a venkovní zamykatelné dveře. To vše považoval autor za dané a podával vše, jakoby skutečně dodržel premisu "zbavit se všech svých věcí". Pokud by se vzdal i těchto věcí, které před nějakými sto, dvě-stě lety dozajista nebyly žádnou samozřejmostí, brzy by zjistil, že to co dnes bereme jako samozřejmé je právě to, co člověka dělá člověkem. ()

Chlo0opek

Určitě zajímavý námět. A ze začátku i dost strhující a nutící člověka k přemýšlení, co by si vlastně vzal on sám osobně. Po zajištění nutných cca 25-ti věcí už příběh tak zajímavý nebyl a závěr už byla víceméně znouzecnost, když se pomalu dostanem do situace, kdy nic nepotřebujem a v místnosti to pak vypadá skoro jako na začátku. Nicméně pokus fakt dobrý.. ()

Christissimo

Anotace a trailer mě ihned zaujaly, myšlenka experimentu mě nadchla. Nadšení však během filmu postupně opadala, čím víc měl věcí, tím víc to byl jen obyčejný příběh obyčejného kluka, kterému chybí holka, tu pak najde a všechno dobře skončí. Tímto nechci shazovat, líbí se mi, že je příběh ryzí a pravdivý a uvědomit si, že život nedělají věci je důležité. rčitě oceňuji nápad! A finština je vážně zábavný jazyk, hlavně scéna, kde počítá mě dostala. ()

Minas

Poslední dobou mě nebaví sledovat "hollywoodské" filmy. Filmy ze Skandinavie vždy přinesou něco nového a hlavně neokoukaného a tím případem je třeba My Stuff. Nedávno jsem přemýslel kolik věcí potřebuju k životu, ale takhle bych daleko nezašel. Je to zajímavej film zdarma a pokud zkoušíte hledat sami sebe tak můžete kouknout na tenhle film a brzo v kinech 19.2 bude další snímek ze Skandinavie "proti přírodě" kde člověk hledá sám tebe. 97% ()