No Doubt - Settle Down

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2012, 6 min

NinadeL

Trvalo to skoro deset let, ale opět se našli a tak je to dobře. Měli čas na své rodiny a své sólové projekty. Reunion postupně zahájili novou šňůrou už v roce 2009 a udělali cover prastarého songu Stand and Deliver (který pak prodali do Gossipky). Vrátili se v čase do dob vlastních začátků, celý proces je osvěžil a znovu spojil a výsledkem je nová éra Push and Shove. Díky za ni. ()

kingik

Comeback hudební formace, která v minulosti kvalitně smíchala ska punk s alternative rockem a navrch experimentálně přidala celou řadu dalších hudebních prvků, nepřinesl z hudebního očekávání nic oslnivého. Vyvstaly tak pochybnosti, jestli to byl včasný návrat. Jejich hudba za tu dobu totiž vyčichla. Album "Push and Shove" bylo očekávané, ale první ochutnávka z něj moc nenadchla. Všichni jsou na svých místech, dokonce i nenahraditelná frontwomanka je opět po letech za mikrofonem, ale přesto je to hudebně jalové, když vezmu v potaz, jak dlouho měl band čas na přípravu. Výsledkem není ani pořádná písnička, ale disharmonický shluk, který se jen vzdáleně upomíná na lepší hudební a tvůrčí časy skupiny, které zažívala především v devadesátých letech minulého století, kdy se hřála na výsluní popularity, než přišly její první komerční propadáky. Poté se zpěvačka Gwen Stefani vydala na úspěšnou solovou dráhu a jen potvrdila svůj status osobité zpěvačky, která nemusí mít za zády svoji kapelu. Jenže píše se už jiné datum, jiná kapitola skupiny a nic velkého se nekoná. Chybí osobitost, kterou se dříve prezentovala. Už ani příliš neobstojí ani tradičně originální sestava tanečních kreací "ulítlé" zpěvačky, protože už na to nemá věk a připomíná sušenou tresku. Klip by mohl mít své kvality, ale párty se zaparkovanými trucky je tak natahovaná, až běda. Šest minut písničky se v klidu dalo smrsknout na polovinu, protože v klipu, kromě pozitivní nálady zúčastněných, není nic jiného k vidění. Na rozdíl od skupiny, jsem se vůbec nebavil a písnička je to hodně nepovedená. Zejména technická kvalita klipu se dá hodnotit velmi kladně. Mé hodnocení: 40% ()