Impotence je tabu aneb O drsných mužích a jiné báchorky

(TV film)
  • Německo Tabu Impotenz - Vom harten Mann und anderen Lügen (více)

Chlapi o ní nemluví. Jaká je tedy pravda? Když dva a půl tisíce mužů dostaly otázku, co pro ně znamená erekce, tak většina z nich odpověděla něco ve smyslu, že je to součást jejich identity. Co se týče problémů s erekcí, jen v Německu má potíže v tomto směru čtyři až šest milionů mužů. Světová zdravotnická organizace uvádí, že v roce 2025 bude nějakou formou erektilní dysfunkce trpět na celém světě víc než 320 milionů mužů. Kde se stala chyba? A jak dál? Na to se snaží odpovědět německý dokument. (Česká televize)

Autogram

Tak ako sa nikto nikomu nechce o tomto probléme zveriť, aj tu sa ťažko a pomaly objavia nejaké hodnotenia a komentáre. V Nemecku sa ale našiel odvážlivec, ktorý založil združenie impotentných a pár ďalších sa pridalo s odvahou ísť s tým dokonca pred kameru. Tak je sčasti tento dokument reklamou na združenie a sčasti na rôzne pomôcky a nejaký obrí eroto-supermarket, čo je možné asi len v Nemecku. Dokumentom sprevádza nechutne zmaľovaná lekárka alebo lekárnička a celé sa to dá ohodnotiť slabším priemerom za zhrnutie základných faktov a poznatkov. ()

LadyPupu

Respekt všem, kteří se rozhodli o tomto problému mluvit. Bohužel dokument sám o sobě nevybočuje ze sterilního průměru. V tomto případě je specifická německá akurátnost ku škodě věci. ()

classic

Veľkí,smutní,zahanbení zúfalci,ktorí rozprávajú o probléme impotencie,a čo teraz? Ak sa im nepostaví pri nahej a krásnej žene,tak to je na zamyslenie sa nad sebou,že nestojím za nič... Pred kamerami ODZNIE TABU,ktoré predstaví tých chudobnejších,že rázom zakúpením si viagry sa vyrieši pohlavný styk len na chvíľu,a byť zásobený účinnými tabletkami sa mi zdá vhodné len pre starcov,ktorí to chcú robiť aj v 70-tke! Alebo poprípade sa štúrať v úde cez všelijaké operácie,sa mi nezdá ako dobrý nápad? Tí perspektívnejší mladší radšej ani nemali vystúpiť pred kamerami a robiť si zo samého seba posmech,či hanbu! Dokument mali odvysielať podľa mňa po 10:00 pm. PS: A prečo som udelil 5 plných? Lebo mi ich bolo skutočne ľúto! ()

bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: originální název Tabu Impotenz: Vom harten Mann und anderen Lügen / Impuissance: La faiblesse du sexe fort; režie Britta Julia Dombrowe; rok výroby 2011. ()