Proti slunci

• USA Against the Sun (více)
Trailer

Průzkumný let se promění v peklo na rozbouřeném oceánu... Píše se 16. ledna 1942 a námořní letectvo Spojených států amerických se právě chystá ve vodách jižního Pacifiku na odvetné bombardování Japonska za útok na Pearl Harbor. Trojčlennou posádku amerického bombardéru na průzkumném letu tvoří velící pilot Harold Dixon (Garret Dillahunt), bombometčík Tony Pastula (Tom Felton) a radista Gene Aldrich (Jake Abel). Během letu se ale nečekaně ocitají mimo dosah signálu a musí nouzově přistát přímo na vlnách jižního Pacifiku, než jim dojde palivo. Bombardér jde ke dnu a poslední útočiště pro trojici trosečníků skýtá záchranný člun. Bez jídla a pití jsou ztraceni uprostřed té největší vodní plochy na světě v obklopení žraloků a námořních sil japonského nepřítele. Na spalujícím slunci bez vody bojují desítky dnů o přežití na pokraji sil, vyčerpání a šílenství. Poslední naději představuje improvizovaná mapa, provizorní plovoucí kotva a víra, že dokáží doplout ke břehům některého ze spojeneckých ostrovů. (Česká televize)

Trailer

misterz

Survival dráma, ktorá moc nebavila. Chcelo to lepšiu réžiu, herci ešte celkom ušli. Celý čas sa tu len loďkujú a až na pár náznakov hádok tu nie je žiadne napätie. A vlastne ani boj o prežitie. Jediné trocha zaujímavejšie bolo, ako vytiahli toho malého žraloka. Inak si tam len ležia skrútení a s kŕčom v bruchu. A sem tam nejaká modlitba samozrejme... Slabší priemer. 55/100 ()

sochoking

Aká náhoda; včera som pozeral Unbroken a stroskotanci na nafukovačke sa povzbudzovali príbehom o troch chlapíkoch, ktorí prežili 34 dní tiež na nafukovačke niekde v južnom Pacifiku po tom, čo museli núdzovo pristáť na hladine mora. A to boli títo traja! Mňa drbne... ()

Rocky62

Téma ztroskotání na moři začíná pomalu ale jistě ztrácet onen potřebný dramatický nádech z boje o přežití. V tomhle případě se až moc šetřilo nejen na efektech, ale i na logice trosečníků. Některá rozhodnutí budí touhu, aby si divák zakroutil palicí. Další nevýhodou je, že Against the Sun byl natočen pozdě, neboť takovéto příběhy jsme viděli stokrát. Některé horší (Operace Žralok), některé mnohem lepší (Trosečník). ()

Paxxx.cz

Příběh je to fajn o tom žádná, ale upřímně se tam toho nic moc neděje až na pár zajímavých momentů. S filmy, které se prakticky nehnou z místa to není jednoduché, zvlášť když jde o skutečný příběh, kde není moc prostoru pro vymýšlení si, ale párkrát se tyhle statické filmy velmi vydařily viz Pohřben zaživa a především Telefonní budka. Against the sun je navíc velmi podobný první polovině filmu od Angeliny Jolie Nezlomný, takže pro ty co jej už viděli zažijí určitě deja vu. Klobouk dolů před pány ale pro mě jen za 6/10. ()

zette

Film, ktery resi na pohled tolik jednoduchy pribeh, odehravajici se na tak malem prostoru musi vynikat necim vyjimecnym, aby vysel z prumeru. To se tvurcum bohuzel nepovedlo. Herci dobri, nikoliv perfektni, stejne tak kamera. Nejvetsi slabinou celeho filmu jsou triky se zraloky, predevsim to uloveni jednoho z nich... katastrofa. Hodnoceni necham prumerne, vzhledem ke skutecnemu pribehu. ()

• Skutečný záchranný člun použitý třemi letci v roce 1942 je k vidění v Národním muzeu námořního letectví v Pensacole na Floridě. (bigjames)
  • Letadlo zobrazené ve filmu, Douglas Devastator, muselo být vytvořeno z původních plánů, protože na světě již žádné z těchto letadel nezbylo. (bigjames)
  • Tři hlavní aktéři měli během natáčení nařízenou přísnou dietu (pouze 500 kalorií denně), aby bylo co nejpřesněji vyobrazeno, jak během jejich pouti sestřelení piloti vyhubli. (bigjames)