Světově proslulá kuchařská soutěž, přísný Gordon Ramsay jako jeden z porotců, a fenomenální kulinářské talenty ve věku 8 až 13 let... Čtyřiadvacet nejtalentovanějších dětských kuchařů z celých Spojených států vaří na úrovni, která vám vyrazí dech. Poradí si s kulinářskými výzvami, před kterými by mnozí dospělí zahodili vařečku a utekli z kuchyně. Mladé talenty se utkají v prvním kole prestižní soutěže, která jim může otevřít dveře do světa špičkové gastronomie. Před zraky tří uznávaných šéfkuchařů musejí uvařit jídlo, které je posune do dalšího soutěžního kola, anebo pošle domů. Jen polovina z nich si zaslouží výsadu dál nosit bílou zástěru se svým jménem. Soutěž plná nadějí, radosti i slziček a hlavně napětí až do poslední vteřiny – to je americký Master Chef Junior. (Česká televize)

ghatos

Vycepovaní malí otroci kmitají, to jako jo. Z druhé strany vyberou to nejlepší z obrovské masy děcek. V každém odvětví se při správné metodologii dají najít mimořádné talenty. Kýč a patos jsou neoddělitelnou součástí americké televizní kultury. U MasterChef Junior se jde na to citově rafinovaněji (oproti klasickému MasterChefovi) , ale někde hluboko uvnitř musíte cítít ten obrovský odpor k vyfabulovanému světu perfektních potomků, kteří plní sny svých rodičům. Většina americké populace je líná nejen v kuchyni. Fast foody jsou jejich druhým domovem a jejich děti nikdy vařit domácí stravu nebudou, natož na takové úrovni. 28%: PS: Chování některých dětiček, tak na pár faciček. ()

Allien.9

Baví mě klasická verze, baví mě česká verze, ale tahle verze jde úplně mimo mě. Nějak mám problém uvěřit, že to skutečně vaří a nandavají na talíř ty děti, protože žádné vaření a zdobení v podstatě nevidíme. Vidíme přinášení nádobí, vidíme neohrabané krájení zeleniny, vidíme maso ležící na pánvi či v troubě, ale nevidíme žádné důležité a složité části jako vykošťování, zadělávání těsta, přípravu pyré apod. Navíc někomu se viditelně nadržuje a to se mi nelíbí. ()

sskrblik

Pochopitelně jsem vždycky rád a nadšen když v pornobranži objevím zcela nový neviděný žánr, neboť není nic horšího než nuda a šeď! Nyní nám Déčko servíruje pod nos pedofilní gastroporno → ovšem pozor, ty děcka jsou pod zákonem KORDONE! Blééé.... ()

Big Bear

Jasně, vybrané dětičky prošly těžkou selekcí a do pořadu se dostala už i tak dětská kulinářská elita. Přesto když jsem dnes náhodou viděl jeden z dílů a sledoval jak devítileté a jedenáctileté dětičky vyvařují neskutečné záležitosti musel jsem smeknout. A viděl jsem, že občas i Ramsay byť je to krom kulinářství i dobrý hérec občas oněměl při ochutnání. Občas to bylo vidět v jeho pohledu na dotyčné dítko, zatímco jeho chuťové pohárky slastně sténaly. O to smutnější je pak selekce během pořadu. Slzu zatlačí při vyhazovu i nejeden účinkující v tom dospělém formátu natož malé děti zde. Přesto tady opravdu platí, že i tak mohou jít domů s hlavou vztyčenou ! No a já co jsem to vlastně chtěl?... Aha, udělat si míchaná vajíčka - snad je nepřipeču... Dávám za 4 lžíce opepřené majonézy. * * * * ()

honajz2

Takhle, ono to není špatné, ale připadá mi, že vítěz je vybraný předem a je to i dost znát po celou soutěž, takže někomu fandit tu pak pro mě ztrácí smysl. Viděl jsem celou první sérii a tam už od prvního dílu bylo jasné, kdo to celé vyhraje, bohužel to byl taky ten nejnesympatičtější a nejarogantnější. A na rozdíl od Pekelné kuchyně, kde málokdy vyhrál ten, komu jsem fandil, tady mě to nenavnadilo, abych sledoval další série. Viděl jsem pár dílů, když nikde nic nedávali a neměl jsem co dělat, což bylo asi třikrát, takže asi tak. 3* ()