Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Recenze (1 817)

plakát

Téměř bez šance (1999) 

Alice (výborná Claire Danes) je blbá, protože navrhne tajnou cestu do Thajska. Darlene (krásnější, ale herecky trochu pokulhávající Kate Beckinsale) je blbá, protože se nechá svést drogovým překupníkem, vesele podepisuje dokumenty v thajštině, nechápe základní souvislosti atd. I když z toho vychází Alice podstatně lépe, stejně je těžké fandit někomu, kdo si nevšimne, že má v maličkém batůžku velkou plechovku plnou drog. (Asi jako naše česká Terezka, která si nevšimla dokonce šesti kilogramů váhy navíc.:-)) 3,5*. P.S.: Zaměření se spíše na psychickou než na fyzickou stránku thajského ženského vězení je fajn, ale ať se snažím, jak se snažím, pořád mám problém vidět ten hrozný kriminál, ve kterém "ty holky umřou", jak tvrdí Bill Pullman.

plakát

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

Bývalý vekslák zamrzlý v čase, který si hraje na macha a 100% podporuje chování své spratkoidní dcery. Tlustá lesba, která si myslí, že sežrala všechnu moudrost. Vyzobaný smolař, kterému by měli raději sebrat občanku. Tmavovlasá nanynka, která nechápe, proč jí nelétají pečení holubi přímo do huby. Unylá bloncka, která je tak trochu do počtu. Hipsterský ztroskotanec, pro kterého "jdeme ven" znamená "jdeme se zlít do němoty". Jako kurv@ se oblékající vesničanka, která chce jen pařit a šuk@t. (Plus relativně rozumně uvažující hasič a jeho relativně nevypatlaná ex.) Pro někoho možná reální Avengers, pro mě banda naprosto zbytečných lidí. Po zhlédnutí dvou dílů téhle televizní žumpy jsem nikdy nebyla raději, že patřím k Mileniálům a ne ke generaci Z, protože jestli je tohle odraz skutečnosti, tak už aby ten meteorit konečně dopadl.

plakát

Kyklop (2008) (TV film) 

Ale jo, CGI je kouzelné a chvílemi jsem se i zasmála. Jen nechápu, co k tomu Erica Robertse dohnalo...

plakát

Včela na mušce (2022) (seriál) 

Trevor je mamlas, který se snaží dát si do kupy svůj - očividně ne úplně zdařilý - život, což mu ale překazí zlomyslná včela. (A hnusně se chovající ex-rodina mu taky 2x nepomáhá.) Po zamyšlení je "Man vs. Bee" spíš drama než komedie, během čtvrtého dílu jsem se beze srandy modlila, ať už ho ta lítající svině nechá být, nakonec se to ale stočilo zpět k zábavě, takže cajk. Ve finále nic, co bych musela vidět znovu, Atkinson ale pořád umí a trocha devadesátkového beanovského humoru opravdu neuškodila. :-)

plakát

Vegani a jelita (2021) (seriál) 

Pár dobrých gegů a Isteníka mám ráda, ale jinak zklamání. Postrádá to příběh.

plakát

Sousedi 2 (2016) 

Totéž, co jednička, i když možná méně fekální (no hurá). Chloe OK.

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

Jedno se novému "Top Gunu" musí nechat - ví, jak divákovi vykouzlit úsměv na rtech. (A je jedno, jestli se jedná o první tóny ústředního hudebního motivu, nasazování legendární bundy, záběr na týmovou fotku z dob výcviku, prohánění se na motorce po ranveji vedle přistávajících stíhaček nebo třeba Maverickův ledy rozpouštějící tak-už-mě-vem-konečně-na-milost pohled. Klišé? Pohádka? Samozřejmě. :-) Ale natočená tak, že i když zrovna 2x nemusíte původní film, americký letecký program nebo Toma Cruise, tak na ty dvě hodiny přesto zapomenete na všechny problémy mimo kinosál a zažijete nefalšované, s láskou natočené retro. Zasmějete se, kdy se máte zasmát, dojmete se, kdy se máte dojmout, zafandíte, když máte zafandit. Netvrdím, že se jedná o nejlepší blockbuster za poslední roky, ale stojím si za tím, že se jedná o jeden z nejlepších návratů za poslední roky a ta pocta výše zmiňovanému původnímu filmu, americkému leteckému programu i Tomu Cruisovi dýchá z každého kokpitového i nekokpitového záběru... Pokud ještě stihnete 4DX, tak vřele doporučuji; minimálně ta finální patnáctiminutovka je fakt skvostná.;-) P.S.: Ať je Cruise v osobním/vztahovém životě jakýkoli k0k0t, je to legenda, která na rozdíl od většiny ostatních nepotřebuje ani Marvel, ani cool seriály, a přesto dokáže válcovat kina a rvát do těch projektů sám za sebe neskutečný prachy, aby vypadaly, jak vypadají (fuck the green screen) a já mu za to upřímně tleskám.

plakát

Greenland: Poslední úkryt (2020) 

Velmi civilní a velmi zdařilé, co se strachu z komety a následné paniky týče. Co už ale příliš zdařilé není, je sáhodlouhé hledání se, naprosto zbytečný únos a úsměvná cesta do Grónska, která je natolik přitažená za vlasy, že v mžiku zničí celý dosavadní dojem. Kéž by to alespoň skončilo těmi vzpomínkovými záblesky...

plakát

Invaze terordaktylů (2016) odpad!

Opravdu propíchli jednoho pterodaktyla AMERICKOU VLAJKOU a druhého DEŠTNÍKEM?!? Ještě štěstí, že se v ofiko popisku nachází mimo jiné i "komedie", jinak by to bylo na chlapíky s kazajkou.

plakát

Singl Švindl (2022) (pořad) odpad!

V podstatě takový "Rychlý prachy", akorát bez sexu. Je mi jasné, že asi nebudu cílovka, ale i tak by mě zajímalo, co má vlastně tenhle mám-nabo-nemám-manželku bizár ukázat, dokázat, sdělit, (...).

Reklama

Reklama