Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 769)

plakát

Aféry - neuvěřitelné životní příběhy (2016) (TV pořad) odpad!

Upřímně, na "Nebezpečné vztahy" se dívám, protože se u nich vždycky neskutečně pobavím nad fantazií scénáristů, ale co se "Afér" týče, ty nedávám. To je úplně jiná liga, na ty už může opravdu koukat jen inteligentní člověk se sklony k masochismu, případně dement, který se v nich najde, a kterému je pořad (nejspíš) určen.

plakát

Odvolací soud (2019) (TV pořad) odpad!

"Soudkyně Barbara" a "Soudce Aleksandr" jsou zábavné odpady!, "Nejvyšší soud" je nudný odpad!, ale tohle, tohle je vážně NĚCO. Bizardní behind-the-trial-scenes s Panem Domácím, Afektovanou Nánou a Předsudkovým Jardou, kteří mají za úkol rozhodovat, a s právními zástupci, kteří spolu o pauzách řeší soukromé věci, patří mezi totální dno Soukup TV (spolu s "Aférami" samozřejmě, to je taky masakr).

plakát

Nejvyšší soud (2016) (TV pořad) odpad!

"Soudkyně Barbara" a "Soundce Aleksandr" jsou zábavné odpady!, tohle už je ale jen ten odpad!.

plakát

Soudce Alexandr (2017) (TV pořad) odpad!

Totéž jako "Soudkyně Barbara". Tohle je ten typ odpadu!, který sleduji, protože mě zajímá, kam až dokáže televizní "zábava" klesnout. Nejvíc ze všeho miluju, jak se v úvodu sdělí problém, a pak se 90 % času řeší zcela irelevantní hovadiny, aby mohl ve finále padnout rozsudek založený na výpovědi sousedkyxD. A ty 4 reklamy, to je taky pecka.;-) GUILTY PLEASURE.

plakát

Tomáš Arsov v akci (2019) (TV pořad) odpad!

Proměna se mi málokdy líbí a vadí mi, že je to nahrané jako všechny ostatní pořady na Soukup TV. (Sem tam na stříhání zavítá nějaká divadelní ochotnice ze "Soudkyně Barbary" či z "Nebezpečných vztahů".)

plakát

MasterChef Junior (2013) (TV pořad)

Baví mě klasická verze, baví mě česká verze, ale tahle verze jde úplně mimo mě. Nějak mám problém uvěřit, že to skutečně vaří a nandavají na talíř ty děti, protože žádné vaření a zdobení v podstatě nevidíme. Vidíme přinášení nádobí, vidíme neohrabané krájení zeleniny, vidíme maso ležící na pánvi či v troubě, ale nevidíme žádné důležité a složité části jako vykošťování, zadělávání těsta, přípravu pyré apod. Navíc někomu se viditelně nadržuje a to se mi nelíbí.

plakát

The Biggest Loser (2004) (TV pořad)

Super "soutěž", která pomáhá, motivuje a hlavně nedehonestuje. Chtělo by to více takových pořadů.:-)

Mechanik zabiják (2011)

Celý film je morálně špatně (chladnokrevný nájemný vrah coby hlavní hrdina?), ale porovnám-li ho s dalšími Stathamovými akčními sériemi ("Kurýr", "Zastav a nepřežiješ"), vyhrává u mě "Mechanik" na celé čáře. Není ani šablonovitý jako "K", ani tupý jako "ZaN"; některé dějové kotrmelce mě docela překvapily (konec ne...) a řežba to byla taky solidní.

Srdce v Atlantidě (2001)

Přiznám se, že kniha jako celek nepatří mezi mé nejoblíbenější Kingoviny, a o to více mě těší, že se film zaměřuje právě na mou (jedinou) oblíbenou část, tj. na Bobbyho a Teda Brautigana. Melancholické "Srdce v Atlantidě" mi v mnohém připomíná Svěrákovu "Obecnou školu" - krásné zachycení "bezstarostné" atmosféry, příjemný pocit nostalgie, lidské postavy, lyrično, každodenní věci zachycené tak, že působí nevšedně až kouzelně. Jediné, co mě maličko mrzí, je upuštění od mysteriózních prvků; ty ale začínají dávat smysl až v souvislosti s "Temnou věží", takže to svým způsobem chápu... 4,5*.

plakát

Mary Poppins se vrací (2018)

Asi měknu, ale opět se mi začíná tenhle typ (zpívajících) rodinných filmů líbit. Co se týče pozitiv, je to kouzelné, je to nenáročné, má to hezké písničky a některé vizuální vychytávky vypadají moc pěkně (například část "v míse"). Co se týče negativ, postava Mary Poppins na mě vždycky působila dost odměřeně až chladně, příběh vlastně vůbec není o ní a je opravdu hodně prostý. Zároveň už mě unavují tu-tam-dát-musíme-role Maryl Streep. Imaginární půl hvězdu si přičtěte za mé britské lásky, tj. Bena Whishaw, Lina-Manuela Mirandu a Colina Firtha. 3,5* a ČSFD opět podhodnocuje...