Reklama

Reklama

Martina Sáblíková - Sama proti času

Trailer

Obsahy(1)

V dokumentu o Martině Sáblíkové je naprosto stěžejní téma cesty děvčete z malého města na úpatí Vysočiny do světa těch nejlepších sportovců, olympioniků. Tato cesta je plná překážek, odříkání, sebeobětování a bolesti. Zároveň je ale korunována úspěchem, slávou a respektem. Martina je v současné době na vrcholu své kariéry, právem má již zasloužen titul legendy rychlobruslařského sportu. Spousta toho byla vykonána, další cíle jsou vytyčeny. Jede se dál... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

CiPR 

všechny recenze uživatele

Ty vstupy moderátorky, to je opravdu špatné, vrhá to jinak na celý dokument špatné světlo. Jinak jsem rád, že konečně mohu nahlédnout na takový den vrcholového sportovce, který musí denně dřít, aby se stal světovou špičkou, právě jako Martina. Dlouho jsem váhal o té 5 hvězdičce, ale nesympatická redaktorka to potopila, proto 4 hvězdy. // 70%. ()

Everyone 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný dokument (až na pseudooriginální komentář redaktorky, která mluví mezi řádky a snaží se dojmy z Martinina charakteru postihnout a také vyjádřit to, co prožívá ve svém nitru = toto se dá vyjádřit jinak, než aby se redaktorka producírovala před kamerou samostatně...Martina má být středobodem a její okolí). _____ Martina je sympatický člověk, který našel v rychlobruslení sám sebe, dělá to na maximum pod vedením Petra Nováka, který je podle výsledků skvělý trenér a podle rozhovorů i fajn člověk. ____ Martina je dříč, jede na krev, překonává bolest. ____ Vrcholový sport je dvousečná zbraň - na jedné straně poskytuje jedinečné zážitky, některým zajistí i sportovní nesmrtelnost, jako v případě Martiny. Na druhé straně to stojí spoustu odříkání v případě všedních záležitostí. Některým ona všednost ani tak nechybí, někteří tak získávají i výmluvu před všetečnými dotazy okolí. ____ U dlouhodobých úspěchů smekám před tou nekonečnou motivací ve věcech a oborech, jež jsou pro běžného člověka nepředstavitelné. Ale odpověď je často velice prostá a lze ji snadno vysvětlit vášní, až posedlostí (v dobrém slova smyslu), která jde v ruku v ruce s drilem. Největším šokem a zklamáním v dobře nastartované kariéře (které jste obětovali mnoho let) musejí být zdravotní problémy, které mnohé skolí ještě před výstupem na pomyslný olympijský vrchol. A co si jako sportovec, který umí trénovat a závodit, náhle počít s takovým životním zvratem? ____ Ale ta hala, z toho už se stává pomalu národní ostuda, která po zisku další medaile (doufáme jistě všichni), ještě nabobtná. Ale jak pan Novák říkal, nemusí to být hala jen pro rychlobruslaře - ve víceúčelové hale by se uplatnili i jiní sportovci. To, že nemáme onu halu jen podtrhuje výjimečnost Martiny a jejího trenéra. (Myslím, že parafráze s jamajským bobem je na místě. Jak bychom se divili, kdyby letos jamajský bob získal zlato? Ano získat ho teoreticky může, proč by ne? Ale trénovat musí chodit jinam. Když chybí zázemí, tak to neprospěje nikomu - ani Martině, ani juniorům či žákům.) _____ Hlavně, že vrcholně politický doprovod je v takovém počtu, že by se naše výprava nejméně zdvojnásobila. Politici využívají slávy sportovců, ale aby jim posléze vrátili, to už ne! Martina ve Vancouveru získala tolik medailí, jako zbytek výpravy a její podmínky pro trénink (teď je asi na místě zohlednit ony podmínky v celé její historii) patří k podprůměru jak v rámci naší olympijské výpravy, či výpravy rychlobruslařské holandské (a další) a přesto Martina je (přes ohromnou početní nizozemskou základnu, kde vládne velká soutěživost a konkurence) dokáže porazit či se umístit na předních místech. Neuvěřitelné. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Martina Sáblíková i se svým trenérem si zaslouží absolutorium. Tenhle dokument bohužel ne. Osobně se mi vůbec nelíbí "vypravečka", která dokument zbytečně natahuje. Místo ní bych se raději díval na trénující Martinu, podmínky, ve kterých trénuje, její zážitky z olympiád nebo na něco osobnějšího z jejího života. S podobnými sportovními dokumenty mám trochu problém i z toho důvodu, že mi přijdou neukončené. Sportovci by je měli dělat až po konci sportovní kariéry. Končit dokument "za rok se těším na olympiádu" ... no nevím. Snad v budoucnu bude jiný, lepší, ukončený, ... ()

Dont 

všechny recenze uživatele

Některé scény se daly vystříhat, protože jejich hodnota nebyla zrovna nepostradatelná a dokumentu by prospěla kratší stopáž. Speciálně bych se obešel bez monologů autorky, které spíše rušily a slovo místo toho mohla dostat sama Martina. Nejzajímavější jsou rozhodně začátky s karavanem u stadionu a skromným ubytováním po čas tréninků v zahraničí. Je to opravdu neobyčejný zázrak, že v těchto podmínkách vyrostl někdo, kdo je schopen porážet ve své disciplíně všechny konkurenty. ()

dita.krizova 

všechny recenze uživatele

Začátek jak z émerického filmu, až se mi skoro chtělo brečet dojetím. Pak přetrpět podivné prostřihy krajiny a hurá, už je tu Martina! Super, dozvídám se něco o začátcích jejího tréninku. A pak si tam zas ta ženská ze začátku míchá kafe a pronáší naprosté filosofické s*ačky. wtf?! A takhle to jde celý dokument. Martina, divná ženská, Martina a zase divná ženská... Proč jako? Co to má sakra být? Autor dokumentu si měl pořádně ujasnit, zda chce točit dokument, nebo se vrhnout na něco s krimi prvky, kam by se ta podivná ženská hodila víc. Ono to totiž dohromady k sobě jaksi nepasuje. Martina je pětková, ale tu ženskou s počítačem bych dala k ledu. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Původně mělo zaznít ve filmu, ale nakonec nezaznělo, ze v rychlobruslařské velmoci Holandsku je cca 40 000 rychlobruslařů. V České republice přibližně 40. (otilrak)

Reklama

Reklama