Reklama

Reklama

Arcibiskup Bezák Zbohom

  • Slovensko Arcibiskup Bezák Zbohom...
Trailer 1

Obsahy(1)

Dokumentární film Arcibiskup Bezák Zbohom... divákům přibližuje bezesporu pozoruhodnou osobnost Mons. Bezáka, kněze, který svůj život daroval Bohu a církvi a mapuje jeho nevšední životní příběh. Představuje člověka jedněmi milovaného a druhými odmítaného. Odhaluje soukromé i veřejné okamžiky jeho života. Uvidíte Róberta Bezáka očima veřejnosti, ale i jeho nejbližších. Poznáte jej nejen jako arcibiskupa, ústřední postavu medializované kauzy, ale i jako syna, bratra či přítele. Film divákům přináší obdivuhodné svědectví o vnitřní síle osobnosti, která prožívá největší zkoušku svého života a víry... Výsledkem je skládačka rozhovorů, rekonstrukcí, archivních materiálů, inscenovaných sekvencí a seznamování se s důležitými lidmi a prostředími v jeho světě. Celkový obraz je komplexní a umožní divákovi vytvořit si vlastní názor na situaci, která v souvislosti s Mons. Bezákem nastala. Tento dokumentární film nesupluje publicistické vyšetřování, pátraní ani nepodává žurnalistické dohady, ale chce co nejpoctivěji a nejpřesněji vykreslit situaci, ve které se Mons. Bezák ocitl a hlavně, nabízí divákovi možnost poznat jeho nevšední osobnost se s širokou paletou zájmů, jeho postoje, názory a pozoruhodnou cestu, kterou prošel. Film není určený pouze pro věřící, ale zaujme všechny, kterých se dotknula ta skutečnost, že se děje nespravedlivost. (Cinemart)

(více)

Diskuze

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

Segrestor

ale to nesúvisí s -teizmami. Určite neverím v žiadne nadbytosti, bohov, ezo-energie a podobné peachoviny, ktoré si ľudia vymýšľajú, aby si vysvetlili nevysvetliteľné a zmiernili svoj strach zo smrti.

na příspěvěk reagoval Segrestor

Segrestor

Segrestor (hodnocení, recenze)

hallelluja

no to samozřejmě. lidé se obecně domnívají, že jsou ateisté, tedy ti, co v nic nevěří (tak si to alespoň vysvětlují), ale mnozí z nich jsou pouze panteisté nebo agnostici, možná i latentní budhisté :)) nakonec, každý člověk občas v něco věří. přísného ateistu neznám ve svém okolí žádného

na příspěvěk reagoval hallelluja

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

Segrestor

o základných pojmoch sa zle diskutuje, lebo sú veľmi široké. Rozhodne to ale nie je "viera v niečo, čo neexistuje", ako prezentoval mc2. Ateista neverí v bohov, posmrtné životy, univerzá a pod.

na příspěvěk reagoval Segrestor

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

E=mc2

pozri, ty malý rozčúlený katolík, ver čomu chceš, mne je to u prdele. Keď chceš vidieť Hýbateľa, tak ho tam uvidíš aj keď tam žiadny nie je. Ale nenazývaj ateizmus vierou, jo? A k tým urážkam... kľudne nájdi sprosté slovo v mojom príspevku, prestanem ho používať. Som veľmi slušná užívateľka:))

na příspěvěk reagoval Segrestor, E=mc2

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

hallelluja

počuj trtko, urážať ťa viem aj ja, takže mi láskavo napíš nejaký argument ktorý by dokazoval neexistenciu prvotného tvorcu, prvotného hýbateľa, alebo tzv. Boha, ak nie tak si zavri fekál a neobtieraj si o mňa svoju klávesnicu :)

na příspěvěk reagoval hallelluja, RigorMortis

hallelluja

hallelluja (hodnocení, recenze)

E=mc2

"Myslím že ateizmus je tiež iba viera a ešte hlúpejšia, pretože verí že niečo neexistuje... blabla ....a nevie to dokázať".... ehm.... radšej už nemysli, nejde ti to

na příspěvěk reagoval E=mc2

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

Kubrickon

"Tak prečo sa k tomu hlásiť?" zase ako pre malého forresta gumpa v 1 ročníku na škole na základnej ti treba jednoduché veci hovoriť. Hlásiť sa k učeniu katolíckej cirkvy a hlásiť sa k učeniu Ježiša ktoré obsahuje nový zákon môže byť a je v určitých veciach zásadný rozdiel, dúfam že to raz pochopíš :)

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

Kubrickon

Citácia z Nového zákona for you: "Vyčistenie chrámu - Blízko bola židovská Veľká noc a Ježiš vystúpil do Jeruzalema. V chráme našiel predavačov dobytka, oviec a holubov i peňazomencov, čo tam sedeli. Urobil si z povrázkov bič a všetkých vyhnal z chrámu, aj ovce a dobytok. Peňazomencom rozhádzal peniaze a poprevracal stoly a predavačom holubov povedal: „Odneste to odtiaľto! Nerobte z domu môjho Otca tržnicu! "

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Kubrickon

Pardon, ale nikde v Biblii sa nepíše, že sa majú dávať peniaze. Akurát, v Izraely mali dobročinné dary v chráme. Z viery spravili biznis tak, ako zo všetkého...liekov, zbraní, potravín aj vedy. 

na příspěvěk reagoval Kubrickon

Kubrickon

Kubrickon (hodnocení, recenze)

canucks333

No jasné! Boh je biznis, boh bol biznis a boh bude biznis! Nič iné v tom nieje! Peniaze!!!!!!!!!!!!!! Fakt nechápem, čo je to za náboženstvo keď požadujú peniaze po každý krát keď človek príde do kostola! Fuj!!!

na příspěvěk reagoval Echelon1, E=mc2

canucks333

canucks333 (hodnocení, recenze)

Kubrickon ako vidím dochádzajú ti argumenty veľmi dobre E=mc2 :) a za vierovyznanie nemusíš nikomu nadávať :)

na příspěvěk reagoval Kubrickon

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

Martin741

a dám ti ešte zákernejšiu otázku, čo má čo spoločné učenie Ježiša v novom zákone s inkvizíciou, križiackymi vojnami a inými násilnosťami? vieš čo? úplne hovno. to že nejaká parta degenerátov a mentálov zabíjala akože v niekoho mene neznamená že nový zákon je manuál na to ako vyvraždiť celú civilizáciu,  prajem krásny deň a bolestivú evolúciu tvojho obmedzeného vedomia. :)

na příspěvěk reagoval Kubrickon

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

Martin741

dúfam že máš aj tak isto dobre preštudované dejiny a správanie tzv. pohanských kmeňov. ale podľa mňa máš naštudované veľké hovno. tieto frázy čo tu všetci píšete možno platia na mentálne slabších jedincov ktorým chýba nejaké vzdelanie v logike, ale nie na mňa. takže haleluja :)

E=mc2

E=mc2 (hodnocení, recenze)

Martin741

nech ti nedrbe..čo mám ja človek žijúci v roku 2014 ako kresťan spoločné s udalosťami v starom zákone, v období križiackych vojen alebo v časoch najsilnejšej inkvizície? :) vieš čo? úplne hovno. takže si zavri hajzel a fekál a odflákaj sa dakde do preč a nabudúce prines lepšie argumenty.

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Kubrickon

Fasizmus a nacizmus ma krestanske korene. To je neoddiskutovatelny fakt. Ak aj toto ide E=mc2 potlacat, tak asi to tu zasmradim a zahnojim /pardon, "diskutujeme"/ este viac.

Reklama

Reklama