Mr Hublot (festivalový název)

• Mr Hublot

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy / Rodinný

Lucembursko / Francie, 2013, 11 min

Laurent Witz

Laurent Witz

Pan Hublot zaujme zejména svým vizuálním zpracováním, protože animace mi přišla vskutku nápaditá. Samotný příběh je jednoduchý, což není vždy na škodu, ale tak nějak jsem necítil během těch deseti minut jakékoli emoce, které by se mě snažily stáhnout více do děje, což už na škodu trochu je. Zkrátka ve výsledku vcelku průměrný snímek, který si zlatou sošku uzmul nejspíše kvůli vzhledu.(23.3.2014)

Fajn jednohubka, která vás na 11 minut vezme do mechanického světa, kde jsou všichni takoví zvláštní robůtci, ale chovají se jako lidi. Krásná stylizace a jednoduchoučký příběh, který vás nerozpláče ani nerozesměje. Nechápu, proč zrovna tenhle kraťas vyhrál Oscara. Možná se mýlím, ale neměli by laureáti aspirovat na něco víc, než na feel good chuťovky?(4.3.2014)

• tomeek

Klidně dám dvě hvězdy. Pán s OCDčkem si osvojí psa, který vyroste, a tak se pán přestěhuje do většího. Zcela zbytečně zasazené do podivně technického, robotího steampunkového světa. Standardní zpracování, neoriginální a ničím nepřekvapivý příběh a samoúčelná stylizace. Toto není oscarový materiál. A Frozen už vůbec ne. Letos ty animáky snad nikdo ani neviděl nebo co. Ani jako průměr mě to nebavilo - proto 2*.(4.3.2014)

Po pravdě moc nechápu toho Oscara. Zvědavost mi nedala a mrkla jsem na tenhle krátkometrážní animáček, když dostal takové ocenění a přitom jsem o něm ani neslyšela. A jsem zklamaná. Sice příběh hezký, Mr Hublot si našel nového kamaráda, kterému leccos obětoval, ale není až takové, aby mě to nějak zasáhlo. Emoce jen mírně, a to hodně mírně. Nápady jsem vlastně žádné ani neviděla, prostě je to svět robůtků, kde jim na čele utíká čas nebo co to má měřit, to jsem taky moc nepochopila. Každopádně viděla jsem mnohem silnější a zajímavější než Mr Hublot. Za mě naprostý průměr.(3.3.2014)

• easaque

krásně animovaný a roztomilý kraťas vypráví příběh o úniku z osamocení. Podobných jsou možná i stovky a tento si vypomáhá steam-punkovým prostředí. Na můj vkus zbytečně dlouhý, sentimentální, jednoduchý a předvídatelný. Přesto kvůli té hezké slupce dám aspoň silnější dvě hvězdičky. Od Oskara bych však čekal něco nápaditějšího v příběhu ... i když je fakt, že tam se hledí na něco jiného. Zkoukněte třeba tady: http://ulozto.cz/xGWJ9jqP/mr-hublot-2013-720p-web-dl-hogofogo-mkv [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](27.3.2015)