Pršící kameny

Jim Allen

Barry Ackroyd

Jonathan Morris
  • Houdini

Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

Velice realistický snímek života nezaměstnaných ve Velké Británii, ale mohl být zasazený do kterékoliv srovnatelné země. Podrobný popis trablů a pocitů spojených s touto situací, bez hlubšího ponoru, v podstatě jen jednoduchý, umně spletený příběh vyprávěný jednostranně zaujatým režisérem.(12.7.2013)

Realistický portrét života na okraji společnosti někdy na počátku 90tých let. Myslím, že se Loachovi povedlo docela přesně zachytit atmosféru a nálady Middletonské komunity. Problémy spjaté s nezaměstnaností, odkupování dluhů, sázení, mládí a drogy, ale zároveň i určitou hrdost "dělnické třídy" a do toho všeho v kontrastu jakoby zcela přirozená víra hezky znázorněná katolickým knězem, který působí opravdu upřímně(zvlášť ke konci filmu) . Pro mě osobně má Raining Stones téměř dokumentární hodnotu ani tolik nejde o příběh (Bob chce své dceři koupit šaty k příjímání, nemůže však sehnat práci a tak si půjčí peníze, které nemůže včas splatit). Jo a ještě něco..hrozný Manchesteský přízvuk(21.8.2007)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1993 - Cena poroty(25.3.2013)