poster

Pršící kameny

 • Velká Británie

  Raining Stones

Drama

Velká Británie, 1993, 87 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Jim Allen

Kamera:

Barry Ackroyd

Střih:

Jonathan Morris
(další profese)
 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1993 - Cena poroty(25.3.2013)

 • Aky
  ***

  Velice realistický snímek života nezaměstnaných ve Velké Británii, ale mohl být zasazený do kterékoliv srovnatelné země. Podrobný popis trablů a pocitů spojených s touto situací, bez hlubšího ponoru, v podstatě jen jednoduchý, umně spletený příběh vyprávěný jednostranně zaujatým režisérem.(12.7.2013)

 • eye candy
  ***

  Realistický portrét života na okraji společnosti někdy na počátku 90tých let. Myslím, že se Loachovi povedlo docela přesně zachytit atmosféru a nálady Middletonské komunity. Problémy spjaté s nezaměstnaností, odkupování dluhů, sázení, mládí a drogy, ale zároveň i určitou hrdost "dělnické třídy" a do toho všeho v kontrastu jakoby zcela přirozená víra hezky znázorněná katolickým knězem, který působí opravdu upřímně(zvlášť ke konci filmu) . Pro mě osobně má Raining Stones téměř dokumentární hodnotu ani tolik nejde o příběh (Bob chce své dceři koupit šaty k příjímání, nemůže však sehnat práci a tak si půjčí peníze, které nemůže včas splatit). Jo a ještě něco..hrozný Manchesteský přízvuk(21.8.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace