Reklama

Reklama

Ostrov lásky

  • Chorvatsko Otok ljubavi (více)
Trailer

Grebo (Ermin Bravo) a jeho těhotná žena Liliane (Ariane Labed) se rozhodnou strávit poklidnou dovolenou v oblíbeném letovisku na Jadranu. Zprvu jde všechno jako po másle. Ideální počasí, ideální prostředí, ideální čas pro letní radovánky. Právě ve chvíli, kdy se zdá být vše v naprosté harmonii, se na scéně objeví zapomenutá minulost v podobě charismatické a tajemné Flory (Ada Condeescu). Její zjevení znamená pro manželství Greba a Liliane tvrdou zkoušku. Tomu, co bylo, člověk neuteče ani na Ostrově lásky. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

ProfiDivak 

všechny recenze uživatele

Nič zaťažkávajúce pre bránicu, skôr hlavne v závere skúšajúce, čo všetko je rozumom ako brnením ozbrojený, aj zaťažený divák ochotný, hoci aj vrámci komédie, zniesť alebo tomu uveriť. Vypointovaná "masová explózia lásky" ma odradila od lepšieho hodnotenia, lepšie to na mňa pôsobilo spracované ešte explozívnejšie a masovejšie na Almodóvarov spôsob v Rozkoši v oblakoch, tam bolo vidno, že sa chce hlavne baviť...Tu sa to spletitosťou vzťahov a nie vždy uvoľnenou atmosférou blíži k dráme a potom už jeden nevie, čo má brať vážne a čo nie. A čo ešte naša bezbranná nevinná dospievajúca mládež:) ? ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Nechcem byť sprostý, ale toto bol film o nejakých prapodivných medziľudských vzťahov bez hlavy ani päty a navyše vraj komédia, pričom ani raz som sa nezasmial. Niekedy sa preto čudujem, aké hlúposti dokážu ľudia natočiť a hodiť to na filmové plátno. A Franco Nero na tom musí byť dosť zle, keď sa dokázal upísať takémuto snímku. Jedna hviezdička za dve sympatické dámy, lebo tie boli asi jediné, na ktoré sa tu dalo pozerať. 20 % ()

Reklama

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Tak tohle se Chorvatům nepovedlo. Snad chtěli, aby se to dobře prodalo do Států, kde takové filmy milují, aspoň na to ukazuje ten prachpitomý rádoby sentimentální závěr, kde se všichni vzájemně udobří, Liliane porodí uprostřed parketu a celé osazenstvo se nechá vyfotit. Nejdřív jsem se nemohl vyznat v tom, jakou tam má kdo národnost, občas bylo slyšet chorvatštinu, ale pak zas jen zásadně angličtinu, no nevím. A pak to propuklo, když člověk zjistil, že jde o film naprosto odpovídající dnešnímu genderovskému šílenství, kde nikdo nevíme, jakého jsme pohlaví - a kluci s klukama (to na konci, když i Grebo pochopí, že je gay) a holky s holkama, tedy vlastně bisexuálky, abych byl přesný. Prostě tak, jak to vyžadují dnešní požadavky EU. Fakt asi budu muset přehodnotit své chování v erotické oblasti. ()

kaliakra 

všechny recenze uživatele

Keď po Undergrounde potreboval psychohygienu Kusturica, nakrútil Čiernu mačku, bieleho kocúra - a vznikla kultová klasika, ktorá rozpútala okrem iného aj dodnes trvajúcu vlnu záujmu o balkánsku dychovku. Keď po Grbavici a Na ceste potrebovala zmenu Žbanićová, vznikol Ostrov lásky. Komédia, na ktorej sa nezasmejete, s hudbou, ktorá vás otrávi a príbehom, na ktorý rýchle zabudnete. Škoda. Ostrov lásky má bližšie k Svadbe medzi citrónmi Susanne Bierovej, ako k Čiernej mačke. Len nie je taký zábavný. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Snímek ´Ostrov lásky´ je příjemný letní film pro letní diváckou pohodu. Jedná se o příběh zamilovaný, avšak s patřičnými důsledky. Máme tu pár, Grega a Lilianu čekající miminko, na dovolené na Jadranu, kde z počátku vypadají skutečně jako pár zcela šťastný. Jenomže když Greg na večírku zazpívá v karaoke show píseň od kapely Scorpions ´Wind of Chance´, což je v českém překladu ´Vítr změny´, začnou se pomalu vyvíjet věci. Ano, ty změny skutečně nastanou v přímočaré dějové lince, ale ve filmově překrásném a stylovém výrazu. Klasický příběh o milostném trojúhelníku, ale ne takový, jaký by zřejmě každý očekával. Asi trochu bizarnost, ale v reálném pohledu jak pro koho. Z filmu letní přímořská svěžest vyvěrá každým filmovým okénkem a tak se tvůrci takovou atmosféru nijak nesnažili narušit přílišným dramatem. Příběh o mezilidských a hlavně partnerských vztazích sofistikovaně dotýkající se lesbismu a bisexuality, avšak bez patřičného moralizování, jak povětšinou bývá zvykem. Na kameře je vidět patrný art, a co se týče hereckých výkonů, nelze nikomu nic upřít. Snímek tedy pro někoho rozpačitý, pro někoho naopak chytrý a pro někoho hlavně odpočinkový, neboť nenutí u toho složitě přemýšlet. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama