Slib

• Polsko Obietnica (více)

Lila (14) a Janek (15) milují jeden druhého a jejich vztah vyplňuje celý jejich svět. Poté, co se Janek vůči Lile dopustí zrady, je ochoten udělat cokoli, aby vinu odčinil. Anna Kazejaková se v syrově natočeném snímku bez černobílého moralizování zabývá tím, jak daleko je člověk ochoten zajít kvůli lásce. (MFF Karlovy Vary)

nettopyrek

Lidé dělali ve jménu lásky vždycky neuvěřitelné hovadiny, ale objednat si vraždu "konkurenční" dívky nemá dle mého názoru nic společného s dysfunkčností rodiny a už vůbec nic se splašenými hormony. To bychom se pak museli bát každého druhého puberťáka, kterému rodiče až tak moc nerozumí. Jistě, že dnešní doba je poněkud rychlejší, dospělí jsou často v práci celý den a děti rostou tak nějak osamoceně. Vražda ale není přece činem člověka, kterému se splašily hormony! A tahle vražda byla navíc promyšlená, vykalkulovaná a chladná. Tohle vymyslí pouze sociopat, člověk, který nechápe rozdíl mezi správným a špatným a využívá ostatní k dosažení svého cíle. Použití současných komunikačních technologií ve filmu reflektuje pouze dnešní dobu a žádné zvláštní poselství bych za tím nehledal. Hlavní hrdinka (Eliza Rycembel) to hraje výborně a rozhodně se za svůj debut nemusí stydět. Příliš mi ale neseděla ta unylá linearita. Slušné, ale poněkud rozporuplné drama. LFŠ 2014 ()

rakosabasta

Velmi syrové. Nezvykle vystavěný teenagerovský thriller. Díky svému realismu mnohem mrazivější než kde jaký "vřískoťácký" horor. ()

Johgas

Hodně zajímavý film o psychopatické puberťačce. První půlka filmu pro mě byla nesrozumitelná (nicméně ke konci vysvětlená), druhá půlka byl dost nářez. Škoda, že film nešel víc do hloubky směrem k rodičům, když si naplno uvědomili, že mají doma psychopata. Kterému svým chováním a přezíravostí zřejmě dost zavařili. Skvělá Eliza Rycembel, o které jsem dosud neslyšela - naprosto věrohodná puberťačka, kterou byste doma teda fakt nechtěli. ()