What Difference Does It Make? A Film About Making Music (festivalový název)

What Difference Does It Make? A Film About Making Music

Dokumentární / Hudební

USA, 2014, 90 min

Ralf Schmerberg

Ralf Schmerberg

Einar Snorri

Ve výsledku hlavně po obsahové stránce zdařilý dokument. Stojí na životních zkušenostech a názorech hlavních postav, které ve filmu hovoří a předávají divákům pohledy na své řemeslo. Škoda technického provedení, natáčet podobný dokument na zrcadlovky asi nebyl úplně nejlepší nápad, obzvlášť, pokud celý film financoval RedBull a zajistit kvalitní techniku tedy nejspíš nebyl problém. Lepší záběry střídají ty horší a některé působí jako pouhá vata, výplň - nesouvisející nijak s obsahem dokumentu. Co se týče střihu, nějaké chybičky by se tam našly, na druhou stranu je tam pár opravdu skvělých a originálně tvůrčích momentů. Pro diváky, kteří do problematiky trošku vidí, případně sami skládají (zkouší skládat) a důležité osobnosti na poli hudby znají - tento snímek pravděpodobně nepřinese mnoho nových a zásadních informací, ale rozhodně jde o důležitý film, který odkrývá alespoň částečnou pravdu o tom, jak je tvůrčí proces v jakémkoliv odvětví umělecké tvorby vlastně nic víc než pouhá práce, dřina a vzdělávání, jako v každém jiném směru lidské činnosti.(3.8.2014)