Proč letadla padají

(seriál)
  • Česko Proč letadla havarují (více)
všechny plakáty
TV spot 2
Dokumentární
USA, 2009, 10x45 min

Lester Holt

Série zkoumá příčiny havárií letadel, a piloti a pasažéři si znovu oživí hrůzné okolnosti, kdy nepřízeň osudu, lidská chyba nebo technické selhání přeměnilo rutinní let v noční můru. Program odhaluje žalostné následky lidských chyb, přehlédnutí a rozptýlení, jež mohou poškodit letadlo více, než jakékoliv mechanické poruchy. Zabývá se také náhlými konstrukčními vadami, které může letadlo mít, a také děsivými nehodami srážek letadel. (Viasat)

TV spot 2

Foxhound#1

Seriál silně čerpající z dokumentární série Letecké katastrofy. Zde (naštěstí) jen v pěti dílech v kostce shrnuto 5 faktorů, které nehody ovlivňují a demonstrováno na vybraných leteckých nehodách. Vysloveně propadák to není, spíše taková odlehčená forma Leteckých katastrof pro méně náročné diváky a americké dummies, co se o danou problematiku zas tolik nezajímají a chtějí ji strávit co nejlépe. ()

majo25

Videl som diel o zrútených vrtuľníkoch z roku 2015 a jeden diel mi úplne stačil. V 45-minútovej časti sú rozobrané 3 havárie, v ktorých sa dokoola opakuje tých istých 4-5 rekonštrujúcich záberov, väčšinou doprevádzaných nudne podanými výpovedami svedkov a pseudoodborníkov. Sumarizácii faktov a záberov by pritom úplne postačovala stopáž o dĺžke 15 minút, a aj tak nevylučujem, že pár nudnejších pasáží by sa tam vkliesnilo. Jedným z najhorších prvkov sú efekty, ktoré vyzerajú akoby boli robené ešte v 90. rokoch a za ktoré by sa mali tvorcovia hanbiť. ()

Peytl

Proč asi, ty voe...? Přiblble až stupidně se tvářící seriál, který je tak nezajímavě pojat, že se snad nemusíme obávat bratříčků v podobě Proč letadla létají, Proč letadla startují a Proč žihadla píchají, což by mě snad i víc interesovalo. I když jako memento nade mnou visí různí Kameňáci a vřesky bab, možné je vše. Jak zde píše peta809, vezmou-li podobný koncept do svých obrnou postižených nohou bratři z JŮESEJ, je profesionální vypovídací hodnota vhodná pro chovance evropských ústavů pro slabomyslné, či americké střední školy... tedy pro debily. ()