Reklama

Reklama

Proč letadla padají

(seriál)
  • Česko Proč letadla havarují (více)
všechny plakáty
TV spot 2
Dokumentární
USA, 2009, 10x45 min

Hrají:

Lester Holt
(další profese)

Obsahy(1)

Série zkoumá příčiny havárií letadel, a piloti a pasažéři si znovu oživí hrůzné okolnosti, kdy nepřízeň osudu, lidská chyba nebo technické selhání přeměnilo rutinní let v noční můru. Program odhaluje žalostné následky lidských chyb, přehlédnutí a rozptýlení, jež mohou poškodit letadlo více, než jakékoliv mechanické poruchy. Zabývá se také náhlými konstrukčními vadami, které může letadlo mít, a také děsivými nehodami srážek letadel. (Viasat)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (13)

Foxhound#1 

všechny recenze uživatele

Seriál silně čerpající z dokumentární série Letecké katastrofy. Zde (naštěstí) jen v pěti dílech v kostce shrnuto 5 faktorů, které nehody ovlivňují a demonstrováno na vybraných leteckých nehodách. Vysloveně propadák to není, spíše taková odlehčená forma Leteckých katastrof pro méně náročné diváky a americké dummies, co se o danou problematiku zas tolik nezajímají a chtějí ji strávit co nejlépe. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Videl som diel o zrútených vrtuľníkoch z roku 2015 a jeden diel mi úplne stačil. V 45-minútovej časti sú rozobrané 3 havárie, v ktorých sa dokoola opakuje tých istých 4-5 rekonštrujúcich záberov, väčšinou doprevádzaných nudne podanými výpovedami svedkov a pseudoodborníkov. Sumarizácii faktov a záberov by pritom úplne postačovala stopáž o dĺžke 15 minút, a aj tak nevylučujem, že pár nudnejších pasáží by sa tam vkliesnilo. Jedným z najhorších prvkov sú efekty, ktoré vyzerajú akoby boli robené ešte v 90. rokoch a za ktoré by sa mali tvorcovia hanbiť. ()

Peytl 

všechny recenze uživatele

Proč asi, ty voe...? Přiblble až stupidně se tvářící seriál, který je tak nezajímavě pojat, že se snad nemusíme obávat bratříčků v podobě Proč letadla létají, Proč letadla startují a Proč žihadla píchají, což by mě snad i víc interesovalo. I když jako memento nade mnou visí různí Kameňáci a vřesky bab, možné je vše. Jak zde píše peta809, vezmou-li podobný koncept do svých obrnou postižených nohou bratři z JŮESEJ, je profesionální vypovídací hodnota vhodná pro chovance evropských ústavů pro slabomyslné, či americké střední školy... tedy pro debily. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama