Proč letadla padají (TV seriál)

• Česko

Proč letadla havarují

Why Planes Crash

Prečo lietadlá padajú

Dokumentární

USA, 2009, 10x45 min

Lester Holt
  • Peytl

Proč asi, ty voe...? Přiblble až stupidně se tvářící seriál, který je tak nezajímavě pojat, že se snad nemusíme obávat bratříčků v podobě Proč letadla létají, Proč letadla startují a Proč žihadla píchají, což by mě snad i víc interesovalo. I když jako memento nade mnou visí různí Kameňáci a vřesky bab, možné je vše. Jak zde píše peta809, vezmou-li podobný koncept do svých obrnou postižených nohou bratři z JŮESEJ, je profesionální vypovídací hodnota vhodná pro chovance evropských ústavů pro slabomyslné, či americké střední školy... tedy pro debily.(18.3.2014)

• Tom_Lachtan

" Vřhůůů vrchhh chrrrl vžhůůůůů... BUCH... " (18.3.2014)

• majo25

Videl som diel o zrútených vrtuľníkoch z roku 2015 a jeden diel mi úplne stačil. V 45-minútovej časti sú rozobrané 3 havárie, v ktorých sa dokoola opakuje tých istých 4-5 rekonštrujúcich záberov, väčšinou doprevádzaných nudne podanými výpovedami svedkov a pseudoodborníkov. Sumarizácii faktov a záberov by pritom úplne postačovala stopáž o dĺžke 15 minút, a aj tak nevylučujem, že pár nudnejších pasáží by sa tam vkliesnilo. Jedným z najhorších prvkov sú efekty, ktoré vyzerajú akoby boli robené ešte v 90. rokoch a za ktoré by sa mali tvorcovia hanbiť.(10.7.2018)

• Allien.9

Tuberkulózní bratříček "Leteckých katastrof".(16.12.2017)

Seriál silně čerpající z dokumentární série Letecké katastrofy. Zde (naštěstí) jen v pěti dílech v kostce shrnuto 5 faktorů, které nehody ovlivňují a demonstrováno na vybraných leteckých nehodách. Vysloveně propadák to není, spíše taková odlehčená forma Leteckých katastrof pro méně náročné diváky a americké dummies, co se o danou problematiku zas tolik nezajímají a chtějí ji strávit co nejlépe.(8.4.2014)