Reklama

Reklama

Lights Out

(festivalový název)
  • Švédsko Lights Out
Krátkometrážní / Horor
Švédsko, 2013, 3 min

Obsahy(1)

Niekedy je lepšie, keď necháte na noc rozsvietené... (sochoking)

Recenze (116)

kriplozoik 

všechny recenze uživatele

Takovej zázrak to zas není, originální také není a dobře vystavěný příběh to také není, takovej bez hlavy bez paty. Je mi jasné, že je to kraťas, ale přesto mi tam chybělo alespoň ve zkratce nějaké zdůvodnění, proč se tam ta ženská najednou objevila a jaká je s tou druhou ženskou souvislost. Bez toho je to na úrovni scary prank videa z YouTube. ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Úsporná, znesiteľná hra s efektami strachu pre bojazlivých. Dajaké to vzkriesenie na poli krátkometrážnych strašiakov by už aj celkom paslo. Lenže kreativita sa meria subvenciami originality a momentami prekvapenia. Lights Out je teda takou šetrnou stávkou na istotu. Nič viac, nič menej. Pre žáner, dôstojný príspevok, ešte v konkurencii vyzerá docela inteligentne. To o dačom svedčí :-/. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Sandberg natočil obyčejný průměrný tříminutový krátkometrážní snímek. Ten je sice slušně zvládnutý – jak co se kamery tak i ozvučení či střihu týče, ale závěrečné vyústění je snadno předvídatelné, takže absolutně ničím nevybočuje ze zažitého standartu. Podívat se na to určitě dá. Nicméně zbytečně nadhodnocovat tento kousek nebudu. Snad kdyby měl „bubák“ lepší masku… ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tenhle kraťas je natočen naprosto správně. Krátce, úderně a efektivně, prostě tak, jak má být. Bez zdlouhavých zbytečných záběrů, které jinak prozrazují neumětely z řad jiných amatérských tvůrců...                      A když jsme u amatérů, nemohl mi neuniknout komentář zdejšího mistra natáčení o ničem, pana režiséra Korbera zvaného Korbič22. Celý ho věnuje své osobě a tvorbě a tak si říkám, že bych ten svůj také mohl věnovat jemu a jeho (jinak interesantní) tvorbě. Je to skvělý renesanční člověk, postavou úplný Adonis. Jakmile se chopí kamery, ihned víte, že se začne dít něco tajuplného, něco fantastického, že vznikne film, ta malá oáza pohody a naprosté souznělé myšlenkové transcendence mezi fanoušky uměleckého projevu. Mistr narativu tak dokládá svědectví doby, rezonuje na hraně mezi existencionalismem a fantasií, doslova krmí diváka neskutečnými imaginativními obrazy s nadpřirozeným přesahem, vycházející z jeho rozervané duše. Přesto píše: "dostávám tunu odpudivých recenzí, které mi připadají spíš jako urážky upocených a osamělých pc maniaků a závistivých imbecilů a té pravé krtiky a té hlavně užitečné kritiky najdete minimum." Přičemž dodávám, že svým svébytným a částečně i malebným neologismem "krtika" označuje reakci nespokojeného diváka. Myslím, že tento až bolestný režisérův postoj podléhá vládě zdejšího hněvivého kritického diskurzu, ale konkrétní argumentace, nebo alespoň mírného náznaku divácké erudice, se mu nedostává. Takový divák (závistivý imbecil či upocený a osamělý pc maniak) režisérův sensitivismus pro umění nemůže nikdy pochopit právě pro své postižení imbecilitou a pofidérní schopností jeho veledílo vůbec dokoukat do konce. Kde došlo k tomu vyhrocenému střetu, kdy imbecilové narazili na velikost Korberova génia? Kdy začali ti tzv. upocenci analyzovat vztah mezi obrazem a narativem v Korberových filmových podobenstvích? Nespravedlnost světem vládne a homo hominilupus se rve o slovo a zcela opomíjí do očí bijící kvalitu, kterou nekompromisně diktuje právě pan režisér Korber, jak sám o sobě tvrdí. Snímek Lights Out, jakéhosi nevýznamného Sandberga, ač jinak skvělý, zkrátka koukatelný, Korberovým dílům může sotva konkurovat a osamělí pc maniaci by se měli chytit za čuráka a jít si sami něco natočit, aby viděli, jak neskutečná mravenčí práce to je, jak nesmírně náročné je natočit takový magnum opus, vycházející ze svého jsoucna, jako právě z dílny pana režiséra Korbera, našeho druhého Maciunase či (s trochou nadsázky) Warholy. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Kdo si hraje s vypínačem, trénuje i se svěračem."  Když se mi během pouhých 3 minut kvalitně zježí chlupy po těle a to i přesto, že identickou scénu (zhasnuto/bubák, rozsvíceno/nic, zhasnuto/bubák, ale blíž než před tím) už jsem znal, neb před pár lety viděl ve stejnojmenném filmu Lights out (který Sandberg natočil v r. 2016 podle svého vlastního kraťasu), musím tu husinu náležitě ocenit. Čtyřikrát vypínačem lampu zhasnu. ()

Zajímavosti (6)

  • Film se zúčastnil celosvětové online soutěže "Who's there?", která se zaměřovala na tříminutové hororové filmy. (Borda01)

Reklama

Reklama