Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Horor

Recenze (214)

plakát

Život Briana (1979) 

Negeniální, nevtipná, pouze příjemná komedie, těžce nadhodnocená ostatními. Jednou, dvakrát se uchechtnete, zbytek je průměrné hraní montypythonovců v jakoby judejských kulisách.

plakát

Jsouc na řece mlynář jeden (1971) 

Jeden z těch, co má tu zlatou poetiku starých ale dobrých československých filmů. A mimochodem, i hudební doprovod je skvělý.

plakát

Elvis (2022) 

3.5* Dostatečně dobré, aby vás to těch 160 minut udrželo na židli. Je za tím vidět spousta práce, na scénáři, na výpravě, na střihu.

plakát

Bullet Train Down (2022) odpad!

Vydala společnost The Asylum. Dlouho jsem neviděl tak špatné hraní, tolik nelogických věcí a nefyzikálních jevů a tak schématický a sterilně udělaný a zkažený film. Hraný projev je na úrovni komparzistů, hlavní postava, Tom Sizemore, neumí mluvit... celkově skoro nekoukatelné.

plakát

Čarodějnice (2015) 

Film se skvělou výpravou, obsazením, atd. Podle mě čarodějnice (postava) je ve filmu vedlejší, příroda a atmosféra je také vedlejší a hlavní devizou je střet dogmatické víry v boha (prostřednictvím pánbíčkářské matky a v menší míře otce) spolu s tím, že on každého od zlého ochrání – tedy, jak se říká, to, co lidé míní –, a na druhé straně to, co "bůh" mění. Na konci autoři sami píšou, že film obsahuje historickou přímou řeč z toho, co si vyhledali při přípravách a rešeršování. A v tom vidím menší kámen úrazu – trochu to působí jako nesežvýkaný slepenec situací navlečených na tuto přímou řeč. Na druhou stranu je tam i snaha každou postavu trochu rozšířit a odschématičnit. Místy jako by se nevědělo, co se divákovi vůbec předkládá – jestli horor, thriller, vztahové drama, tragédii o rozpadu rodiny či kdovíco, ale šlo se na to dívat.

plakát

The Tell-Tale Heart (2008) 

Povídka je docela krátká, takže jsem si ji přečetl. A dospěl k závěru, že je to něco naprosto nezfilmovatelného. Tahle adaptace to nedělá dokonale, ale vzhledem k tomu, jak je ta látka až neuchopitelná (a upřímně - podle mě nezáživná; nevím, kdo na tom co vidí), tak Eggers dělá všechno správně a vytříská z toho tolik atmosféry, co to jen jde. Btw. oproti povídce je tam hafo „nepřesností“, ale to lze chápat tak, že si to rejža přizpůsobil.

plakát

Brothers (2015) 

Typ krátkého filmu, který se nesnaží sestavovat mozaiku příběhu, ale soustředí se na jeden okamžik. A ten je zde docela silný.

plakát

Knock Knock (2019) 

Asi jako řekl choze, s tím, že hodnotím to kus hůře. Frutstruje mě, že z té neutuchající záplavy kraťasů už dlouho nevystoupí nějaký, který by za něco opravdu stál. Pro mě Alena Čadová z té břečky nevystoupila - její zde opěvovaný scénář , tak jak je, by zabral možná minutu a fungoval by jako úvod k něčemu, co se teprve rozvine a bude mít co říct. Jako producent bych jí nedal ani korunu. Toto je stereotypické, rozbředlé, nudné, toporné, neinvenční, nedomyšlené a noacoidní.

plakát

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) 

Další maločeská "komedie", přibližně na úrovni televizního filmu určeného na středu v deset večer. Takové obroky pro náš televizní národ. Na tohle prachy jsou.

plakát

MILENEC (2014) (studentský film) 

Pěkné vizuální nic. Kamera je pěkná, taková "reklamní" a přestože to má 4 minuty, po první minutě přestane bavit. Stejná situace by šla natočit mnohem lépe.

Ovládací panel

Fanklub

(1)