Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Michal Reitler
  • slunicko2

Jak může nejchytřejšího Čecha objevit tak dementní pořad? 1) Lacině vyhlížející estrádní show se stále stejně slizkým moderátorem, jak si ho pamatuji z pořadu Tabu, propašovali na obrazovky České televize nejspíše ideoví diverzanti v mrzkém žoldu Novy, Primy a Barrandova. Zřejmě pořad v této podobě na komerčních televizích neprošel a tak se tvůrci rozhodli zesměšnit a shodit jedinou instituci, o které si stále ještě část diváků udržuje iluzi serióznosti. Inu, podařilo se jim to na 100%. 2) Inteligenci Čechů podle autorů tvoří rychlé počty a všímavost k detailům. Jen abyste věděli. 3) Sledoval jsem jen finále. Tu jednu hvězdičku dávám za spoustu pěkných kluků - soutěžících a tanečníků (byl tam dokonce výstup, ve kterém dva tanečníci odmítli děvče a skončili vzájemným něžným polibkem), kteří byli jediným důvodem, proč jsem ve zrychleném režimu vytrval až do závěrečných symptomaticky expresních titulků - běžely tak rychle, že nebylo možné přečíst jediné jméno. Nedivím se, taky bych se za takový produkt styděl.(20.5.2014)

• Alex126

Soutěž, která by se dala sestříhat do 40 minut nám začíná zbytečnými životními příběhy účastníků. Dozvídáme se, že mezi ,,nejchytřejší'' Čechy patří výpravčí, učitelé tělocviku a další pochybná povolání - zvláštní je, že většina těch lidí sportuje... to má být jako boj proti obezitě, nebo co? Soutěž pokračuje trapnými momenty, kdy moderátor obvińuje soutěžící, že si vymysleli vlastní sport, aby v něm byli dobří a dál nasazuje svou děsivou grimasu. Nejenže na začátku nejsou úplně jasná pravidla, ale první soutěž ,,chytrosti'', at' už to znamená cokoliv, je hádání věku, neboli test sociální inteligence, kterou moderátor hned na začátku prokáže nazváním statisky zázrakem plastické chirurgie! Aby toho nebylo málo, tak nějakým zázrakem z tuctu neznámých lidí bylo pěti z nich 45 let a dalším dvěma 60. Hra pokračuje a nastupují další dva soutěžící, kteří soutěží v GRAMATICE! V této soutěží postupně zjišt'ujeme, že někteří z nejchytřejších Čechů neumí napsat slovo ,,výjimka'' a další základy. Ale pozor, pokračujeme v jazykové soutěži, která má odhalit naše znalosti jazyků podle toho, zda-li víme, jak se v 50 jazycích řekne ,,Dobrý den''. Jsme za polovinou pořadu a já vůbec nevím, proč tento pořad ještě sleduji. Probudí mne tvrzení, že i já mohu být geniální matematik. Moderátoři mi do očí tvrdí, že mne naučí násobit 11 o celou vteřinu rychleji, než klasickým způsobem. WOW! CÍTÍM SE GENIÁLNĚ. Nicméně i přes vysvětlení postupu nám nejchytřejší Češi příklady kazí a jak to tak vypadá, tak mocniny jim taky v 6. třídě ZŠ moc nešly. Tento pořad je jakýmsi důkazem neexistence české kultury a důstojnosti. Prosím přestańte nás trápit těmito nesledovatelnými kravinami a místo neschopného a bezmyšlenkovitého obšlehávání cizokrajných pořadů, nám je radši přeložte, kupte práva a pust'te v originálu. Aneb když to neumíš udělat pořádně, tak se na to radši vy**r.(12.4.2014)

• Frajer42

Tahle soutěž nemá ani nejmenší právo nabízet někomu titul nejchytřejšího Čecha. Nevím, dle čeho soutěžící vybírali, ale chytrost rozhodně nebyla prvořadá. Spíše hledali nějaké ty psychouše, aby se na to dalo třeba i někdy koukat. Některé soutěže byly pěkné, ale většina spíše debilní. Soutěžící byli přes veškerou snahu naprosto nezajímaví a nudní. Prvních pár dílu, cca 2, se mi celkem líbilo. Zbytek jsem dokoukal spíše z povinnosti. Roman Šmucler mě brzy také začal srát. Jediné, co bylo koukatelné po celou dobu, byl ten pouliční "vědec", jestli najdeme tu odvahu pána vědcem nazývat. Každopádně se tam odehrálo pár pěkných experimentů, kterými se cítím obohacen. Otázky nebyly hodné titulu nejchytřejšího Čecha. Většinu soutěžících bych strčil hravě do kapsy, a to přicházím téměř denně do styku s lidmi, kteří by do kapsy strčili mě. Mezi slepými jednooký králem. Takže vítězi cenu přejme. Pořad mi příliš vydařený nepřišel, a to v mnoha směrech. 1 *.(18.5.2014)

• ekomo

Další pokus ČT nalákat diváky na rádoby atraktivní téma. Co se týče soutěžících, nepřijde mi, že prošli bůhvíjak těžkým konkursem z velké konkurence. Kdyby vybrali kohokoliv s průměrnou, případně lehce nadprůměrnou (inteligencí), vyšlo by to nejspíš nastejno. Dalším negativem jsou vybraná témata soutěží, která jakoby byla vybrána pokus omyl, nesmysl je i jejich různé bodové ohodnocení. Vůbec největším záporem je však samotný název, tzv. "hledání nejchytřejšího čecha". Hvězdička za vstupy Jiřího Havelky a umělecké pozadí některých soutěží.(21.4.2014)

• hammerhead

Nejistý a věru ne moc vtipný moderátor v úloze, která měla údajně zjišťovat sociální inteligenci, prohlásí o (právem vyděšené) figurantce, že je zázrakem plastické chirurgie. Jakožto člověk, který tu inteligenci testuje, mohu konstatovat, že nedostatek sociální inteligence se projevuje třeba takhle.(12.4.2014)

• - Nápad hledat toho nejchytřejšího z národa vznikl v Německu v televizi ARD, kde si formát vyzkoušeli už v roce 2011. (willy1)

• - Výherce soutěže si jako odměnu vybral pět dukátů s Janem Amosem Komenským vyrobené v limitovaném nákladu pouhých 100 kusů. Dukáty navrhli přední čeští rytci Oldřich Kulhánek a Vladimír Oppl. (Mautinek)