Nejchytřejší Čech (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2014, 6x80 + 6x114 min

Michal Reitler
  • jfaba

Pokud by tato "soutěž" měla být spravedlivá museli by všichni soutěžící mít stejné otázky. Takže všechny díly budou stejné? Ale to by byla nuda, jeden díl jako druhý. Ale to už já nezjistím neboť pro mě tato soutěž skončila. Je to ubohé a nudné a s chytrostí to nemá nic společného. Jde o prachy. Ty jsou vždy až na prvním místě. Od veřejnoprávní TV bych čekal víc.(15.4.2014)

• Frajer42

Tahle soutěž nemá ani nejmenší právo nabízet někomu titul nejchytřejšího Čecha. Nevím, dle čeho soutěžící vybírali, ale chytrost rozhodně nebyla prvořadá. Spíše hledali nějaké ty psychouše, aby se na to dalo třeba i někdy koukat. Některé soutěže byly pěkné, ale většina spíše debilní. Soutěžící byli přes veškerou snahu naprosto nezajímaví a nudní. Prvních pár dílu, cca 2, se mi celkem líbilo. Zbytek jsem dokoukal spíše z povinnosti. Roman Šmucler mě brzy také začal srát. Jediné, co bylo koukatelné po celou dobu, byl ten pouliční "vědec", jestli najdeme tu odvahu pána vědcem nazývat. Každopádně se tam odehrálo pár pěkných experimentů, kterými se cítím obohacen. Otázky nebyly hodné titulu nejchytřejšího Čecha. Většinu soutěžících bych strčil hravě do kapsy, a to přicházím téměř denně do styku s lidmi, kteří by do kapsy strčili mě. Mezi slepými jednooký králem. Takže vítězi cenu přejme. Pořad mi příliš vydařený nepřišel, a to v mnoha směrech. 1 *.(18.5.2014)

• SOLOM.

Musím souhlasit, že tento formát pořadu byl sice do jisté míry zajímavý, ale jako celek mě moc nezaujal. Občas bych chtěl vidět ty lidi při konkurzech – když jak píší – těžkým a přísným sítem konkurzů byli vybráni tito soutěžící o Nejchytřejšího Čecha a je mezi soutěžícími skoro polovina naprostých tupců, co tam jsou jen do počtu. Ani Roman Šmucler v roli moderátora nepodal zrovna optimální výkon…(2.12.2018)

• ekomo

Další pokus ČT nalákat diváky na rádoby atraktivní téma. Co se týče soutěžících, nepřijde mi, že prošli bůhvíjak těžkým konkursem z velké konkurence. Kdyby vybrali kohokoliv s průměrnou, případně lehce nadprůměrnou (inteligencí), vyšlo by to nejspíš nastejno. Dalším negativem jsou vybraná témata soutěží, která jakoby byla vybrána pokus omyl, nesmysl je i jejich různé bodové ohodnocení. Vůbec největším záporem je však samotný název, tzv. "hledání nejchytřejšího čecha". Hvězdička za vstupy Jiřího Havelky a umělecké pozadí některých soutěží.(21.4.2014)

• kingik

Nebyla by to taková tragédie, kdyby se našel prvek, který by diváka bavil. Já jej neobjevil. Zápolení je nudné, dokonce i divné, někdy se divák nestačí divit, jak je to nezábavně pitomé, i když to chce být prudce inteligentní. Ničím to nestrhne. No, to už bych chtěl moc. Na sobotní večer nevhodné. Přece nechcete vidět partu chlapů, jak tančí nazí s froté ručníky, na nichž máte určit jakýsi zakódovaný matematický výpočet. Určitě měli ve slevě svěrací kazajky, tak by tvůrci měli spěchat na nákup, aby to do příští soboty zmizelo z tv obrazovek. A pan Colgate Šmucler je opravdu zábavný maník. Pravidelně při jeho bonmotech a pokusech o vtip padne balení vložek. Jsem totiž od smíchu pomočený až na jazyku. Ne, na jazyku mám to nehezké slovní spojení k tomu pěkně nesympatickému maníkovi, co si říká moderátor. Tak za tohle nedám ani uŠmuclerovanou hvězdičku. 0%(23.1.2016)

• - Výherce soutěže si jako odměnu vybral pět dukátů s Janem Amosem Komenským vyrobené v limitovaném nákladu pouhých 100 kusů. Dukáty navrhli přední čeští rytci Oldřich Kulhánek a Vladimír Oppl. (Mautinek)

• - Nápad hledat toho nejchytřejšího z národa vznikl v Německu v televizi ARD, kde si formát vyzkoušeli už v roce 2011. (willy1)