poster

Netvor z Yucca Flats (festivalový název)

 • USA

  The Beast of Yucca Flats

 • USA

  Girl Madness

 • anglický

  The Atomic Monster: The Beast of Yucca Flats

Horor / Sci-Fi

USA, 1961, 54 min

Režie:

Coleman Francis

Scénář:

Coleman Francis

Kamera:

John Cagle
(další profese)
 • zelvopyr
  odpad!

  Fenomenálně špatný film. Dokonce skoro tak nesnesitelně špatný, jako Turecké hvězdné války. Špatně je úplně všechno, pokud to nechybí úplně. Scénická hudba je ukradena v několikasekundové délce z nějakého jiného filmu, a je do tohoto bez dialogů natočeného filmu libovolně namíchána dokola a dokola. Herecké výkony jsou takové, že by je sýkorky a krysy (namátkou) hravě mnohokrát překonaly. Práce s kamerou je geniální, pokud možno se zabírá proti slunci, takže nejen že máme němý film s pomateným komentářem, ale dokonce je to oživlý obrysový film (to byl takový předchůdce daguerotypie), opravdu černobílý -- černá a bílá, bez odstínů. Je nesmysl srovnávat s Edem Woodem, to byl nadšenec a malinko génius, kdežto tohle je děs... P.S. ale scéna z prvních sekund filmu je vlastně historicky zajímavá -- zatímco odhalená ženská bradavka by cenzurou neprošla, půlce bradavky se to podařilo...(20.3.2012)

 • MM_Ramone
  *

  "The Beast Of Yucca Flats" je z kategórie filmov velice blízkych dielam legendárneho babráka Edwarda Wooda Jr. Sci-fi/horror s debilným námetom, otrasnými hereckými výkonmi, hrozne zle natočenými akčnými (aj vražednými) scénami a primitívnou réžiou. Príbeh o rádioaktivitou zmutovanom, minimálne 150 kilovom, holohlavom, ruskom agentovi Josephovi Javorskym je tak zle natočený, že už len preto stojí za jedno pozretie. Celý tento čiernobiely snímok je takmer bez dialógov, iba s čítaným doprovodným komentárom. Zrejme preto, lebo tí pajáci, čo tam hrajú, neboli schopní sa naučiť žiaden text. *(18.1.2009)

 • Campbell
  **

  Strašná blbost, kde se vědět Tor Johnson(ale prosím vás:-D) změní díky atomové bombě na člověka který trpí malomocností(nedělám si srandu jediná jeho změna po bombě je ta že se mu sloupala kůže na pár částech tváře). A vraždí každého koho potká, film je to krátký to je jednoznačně plus, ale zbytek je neuvěřitelně tupý ale díky tomu že je brán smrtelně vážně je dost vtipný. Vyprávěč který o každé scéně něco řekne je neuvěřitelně tupej. Proč to tam daly? Herci jsou strašní a hlavně ty policajti či co to bylo. A konec s králíčkem? Co to mělo bejt? :-D(3.12.2013)

 • Lima
  *

  Plakátové.info: BOMBA HO ZMĚNILA A ON CHTĚL…..ZABÍJET!!! ___ Co jsem četl pozadí vzniku a pak následně shlédl tento legendární kousek, tak Coleman Francis opravdu z celého srdce toužil natočit divácky vděčný dobrodružný biják, kde atomovou bombou zmutovaný člověk/bestie běhá po kraji a zabíjí, s vládními agenty, pátrajícími po záhadném kufříku, s vycvičenými zabijáky se sniperovkou, se kterou střílí po nebohé oběti z letadla a se dvěma malými kluky, kteří se ztratí v krajině a hrozí jim SMRTELNÉ NEBEZPEČÍ!!! Huh. Touha je chvályhodná, ale výsledek díky totální absenci Francisova filmařského nadání a kumštu až ukázkově nezvládnutý. Výsledkem je jeden velký padesátiminutový CHAOS. Jednotlivé scény na sebe nenavazují, práce s kamerou příšerná, kdy zabírá často přímo do sluníčka, herci vylézají z obrazu, takže není jasné, co vlastně zrovna dělají. Tor Johnson celý film zmateně pobíhá po krajině a zmatení jsou tam vlastně všichni, takže je mnohokrát zřejmé, že ani nevědí, co mají vlastně hrát a tak si Francis vypomáhá vlastním voiceoverem, kterým vysvětluje, co se na plátně zrovna odehrává (!). Přitom ten námět je krásně béčkový, kdyby se ho ujal schopnější tvůrce (vidím krásnou fiktivní verzi od Roberta Rodrigueze, to by bylo žrádlo!), šlo by o prima biják. Odpad nedám jenom ze soucitu, z mé vrozené sympatie k outsiderům, kteří tak moc a moc chtěli, ale prostě jim nebylo souzeno. Jako Colemanu Francisovi.(17.9.2013)

 • jojinecko
  odpad!

  Ed Wood je sympaťák, ale vôbec si nezasluhuje honosný titul "Najhorší režisér všetkých čias". Tento titul by mal patriť buď pánovi Tuckerovi za skvost Robot Monster alebo nemenej talentovanému Colemanovi Francisovi. Toto je totiž megaultrahyper ťažký kaliber po každej stránke. Tor Johnson je záruka nekvality a trápenia bránice (najmä keď nasratý naháňa tie decká a vydáva pritom zvieracie zvuky:)))... ale načo to pitvať- skrátka všetko je tu tak neuveriteľne zlé a KATASTROFÁLNE, že všetky woodovky sú umelecké skvosty. Ako fun je to skvelé (..a ten záver-čistá rebélia!!!:))), inak je to jedna z dvoch najväčších katastrof, čo som kedy na "filmovom plátne" videl!!!(28.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace