poster

Netvor z Yucca Flats (festivalový název)

 • USA

  The Beast of Yucca Flats

 • USA

  Girl Madness

 • anglický

  The Atomic Monster: The Beast of Yucca Flats

Horor / Sci-Fi

USA, 1961, 54 min

Režie:

Coleman Francis

Scénář:

Coleman Francis

Kamera:

John Cagle
(další profese)
 • dobytek
  odpad!

  Tak tohle je zřejmě ten nejšílenější a neúchylnější film (jestli se to dá filmem vůbec nazvat), co jsem měl možnost vidět. Kam se hrabe nějakej Plan 9 from outer space. Tohle je fakt úplně jiná liga. Trochu mě akorát překvapilo, že je to v podstatě němý film. Postavy toho moc nenamluví a celym filmem nás provází hlas vypravěče a příšerná hudba. Jinak se divák může pokochat např. přestřelkou, automobilovou honičkou, honičkou letadlo vs. běžící muž, několika scénama se škrcenim, scénkou, kdy šukna jednoho z policajtů leze z postele a kamera se soustředí jenom na kozy, co jí lezou z výstřihu a v neposlední řadě je tady Tor Johnson, kterej celou dobu vydává různý podivný skřeky, máchá ve vzduchu klackem a občas hází šutry. Navíc se pohybuje, jak kdyby měl v sobě tak 20 piv a nasráno v kalhotech. Co víc k tomu dodat? Kvalita filmu je asi tak na úrovni roku 1920 a vůbec všechno je úplně strašný. Z hereckejch výkonů stojí za zmínku snad akorát zajíc (nebo králík?), co se na závěr objeví ve filmu asi tak na 30 sekund a svym výkonem všechny "herce" s naprostym přehledem zastíní. I když je to naprostá píčovina, tak všem doporučuju se na tohle dílko podívat. Trvá to jenom 54 minut, takže to celkem rychle uteče...(26.12.2006)

 • Campbell
  **

  Strašná blbost, kde se vědět Tor Johnson(ale prosím vás:-D) změní díky atomové bombě na člověka který trpí malomocností(nedělám si srandu jediná jeho změna po bombě je ta že se mu sloupala kůže na pár částech tváře). A vraždí každého koho potká, film je to krátký to je jednoznačně plus, ale zbytek je neuvěřitelně tupý ale díky tomu že je brán smrtelně vážně je dost vtipný. Vyprávěč který o každé scéně něco řekne je neuvěřitelně tupej. Proč to tam daly? Herci jsou strašní a hlavně ty policajti či co to bylo. A konec s králíčkem? Co to mělo bejt? :-D(3.12.2013)

 • zelvopyr
  odpad!

  Fenomenálně špatný film. Dokonce skoro tak nesnesitelně špatný, jako Turecké hvězdné války. Špatně je úplně všechno, pokud to nechybí úplně. Scénická hudba je ukradena v několikasekundové délce z nějakého jiného filmu, a je do tohoto bez dialogů natočeného filmu libovolně namíchána dokola a dokola. Herecké výkony jsou takové, že by je sýkorky a krysy (namátkou) hravě mnohokrát překonaly. Práce s kamerou je geniální, pokud možno se zabírá proti slunci, takže nejen že máme němý film s pomateným komentářem, ale dokonce je to oživlý obrysový film (to byl takový předchůdce daguerotypie), opravdu černobílý -- černá a bílá, bez odstínů. Je nesmysl srovnávat s Edem Woodem, to byl nadšenec a malinko génius, kdežto tohle je děs... P.S. ale scéna z prvních sekund filmu je vlastně historicky zajímavá -- zatímco odhalená ženská bradavka by cenzurou neprošla, půlce bradavky se to podařilo...(20.3.2012)

 • Xeelee
  *****

  [Podzimní sklizeň FOD 2015] Science Fiction Double Feature! Po Útoku krabích monster a ochutnávce trailerů z blížícího se 12. ročníku festivalu přichází naprosto unikátní a nezapomenutelnej zážitek. Tentokrát atomová bomba nemůže za zmutovaný kraby, ale za stvoření monstra z Vysočiny (ne z toho salámu). Z vědce, který se snažil udělat vše pro lidstvo, se po přežití výbuchu atomovky (!) stane vraždící bestie. Ve filmu se neustále opakuje, že všichni (kromě dvou dětí) jsou uvěznění ve spárech pokroku, nebo tak nějak. Ani jednou to nedává smysl. Ve spárech jsou i dva policisté, kteří se snaží chránit bezpečí lidí v okolí. Jeden z nich nasedne do letadla a ostřeluje z něj v pustině otce dvou dětí, který se tam ztratily. EPIC! A jak byl film natáčen bez zvuku… Nikoho tu neuvidíte hovořit. Buď ho kamera vůbec nezabírá, zakrývá si ústa, nebo mu není vidět hlava. A nejvíc toho nakecá vypravěč a film má mnohem blíž k němým snímkům než k čemukoliv jinému. To prostě musíte vidět. Pochybuju, že ještě někdy uvidím tak moc špatnej film.(14.11.2015)

 • movie
  *

  Coleman Francis byl jistojistě ještě větší tragéd než Ed Wood Jr., jehož tvorbou je BEAST OF YUCCA FLATS ostatně silně inspirován. Snímek sotva dává smysl, naštěstí je v záloze režisér vypravěč jenž vše komentuje a objasňuje, používá při tom hlášky "Nejdřív střílet a pak klást otázky" apod. Snímek se téměř obejde bez dialogů, je doprovázen dramatickou hudbu a v momentě kdy dojde i na režisérovy komentáře připomíná dokument. Hlavní a též svoji poslední roli zde odehrál TOR JOHNSON a nutno říct, že jeho polodementní monstrum patří k jeho nejlepším rolím. Ačkoliv snímek má něco kolem 50 minut, vleče se jak tříhodinová sága, díkybohu ale obohacena o spoustu nadmíru komických momentů.(27.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace