Reklama

Reklama

Polárník

(festivalový název)
  • Slovensko Polárnik
Dokumentární
Slovensko, 2014, 57 min

Obsahy(1)

Jde o unikátní záznam z přechodu Antarktidy, který absolvoval slovenský polárník Peter Valušiak spolu s režisérem filmu. Peter Valušiak má za sebou zhruba dvě desítky výprav do polárních oblastí a říká se mu „slovenský mimozemšťan". Projekt expedice naplánoval přes nejvyšší vrchol Mount Vinson (4897 m). Výprava slovenských cestovatelů putovala ve složení Peter Valušiak, Róbert Kukučka, Patrik Tkáč a Pavol Barabáš. Po dvousetkilometrovém pochodu dosáhla jižního pólu. Dále Valušiak pokračoval v přechodu sám, a to s nákladem 200 kg. Film Polárník je portrétem člověka, který se pokouší sám přežít na nejchladnějším kontinentu světa. Pavel Barabáš je význačný slovenský cestovatel, dokumentarista a autor mnoha filmů o cestovatelích bojujících s extrémními přírodními podmínkami. (Finále Plzeň)

(více)

Videa (1)

Recenze (15)

WolfIssen 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s komentem Pepinodana. Člověk se ztrácí v tom, který záběr je z Neznámé Antarktidy, 118 dní v zajetí ledu a který snímek je aktuální, nový. Valušiakovi komentáře jsou tiché a zahuhlané. Od Pavola Barabáše mám rád všechny dosud viděné dokumenty a smekám nad všemi cestovateli, horolezci i polárníky. Opět máme i to štěstí spatřit překrásné záběry polární krajiny. Tento snímek mě ale příliš neoslovil, hlavně kvůli výše uvedenému, zkrátka z poloviny byl utvořen z dokumentů dřívějších. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pod nohami vrže ľad a cesta k vytúženému cieľu je lemovaná chladom, vetrom a únavou. Barabáš predstavuje jedného z mála tvorcov, ktorého schopnosť približovať nám pohnútky, sny a ľudskú vôľu vybranej skupiny ľudí( polárnici, dobrodruhovia, fotografi), predstavuje zbierku nepoznaných hrdinov, ktorých nemesis nepredstavuje nejaký ľudský element, ale príroda a túžba byť niekde prvý. Sprostredkovanie tohto pocitu je v mnohom pre Barabáša najväčšou devízou. Valušiak je sympaťák. Ďalší z dôkazov jednoduchého a pritom náročného filmu. ()

Popinodan 

všechny recenze uživatele

Skláním se nad výkony Petera Valušiaka. Je je to opravdu borec co dokázal. Tím to však končí,pro mě je to zatím nejslabší snímek pod režíjní taktovkou P.Barabáše. Je to nesouvislé,a nejhorší je komentář přímo Valušiaka,není mu vůbec rozumět což je opravdu moc velká škoda. Kdyby ho někdo nadaboval,určitě by to bylo o mnoho lepší. Oproti tomu neznámá Antarktida byla super pecka. ()

Martin D 

všechny recenze uživatele

Peter Valusiak robí extrémne výpravy v extrémnych podmienkach. Klobúk dole. Ísť sám 3 týždne sám cez Antarktídu z cieľom prejsť na Južný Pól je nielen odvážne a obdivuhodne ale aj trochu šialene a hazard zo životom. Každopádne je to chlapík ktorý vie kedy sa vrátiť do bezpečia keď treba. Ide na hranicu svojich limitov. Skvelý dokument. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první slovenský film dostupný na Netflixu pod anglickým názvem The Polarman. (hansel97)

Reklama

Reklama