Reklama

Reklama

Polárník

(festivalový název)
  • Slovensko Polárnik
Trailer

Obsahy(1)

Jde o unikátní záznam z přechodu Antarktidy, který absolvoval slovenský polárník Peter Valušiak spolu s režisérem filmu. Peter Valušiak má za sebou zhruba dvě desítky výprav do polárních oblastí a říká se mu „slovenský mimozemšťan". Projekt expedice naplánoval přes nejvyšší vrchol Mount Vinson (4897 m). Výprava slovenských cestovatelů putovala ve složení Peter Valušiak, Róbert Kukučka, Patrik Tkáč a Pavol Barabáš. Po dvousetkilometrovém pochodu dosáhla jižního pólu. Dále Valušiak pokračoval v přechodu sám, a to s nákladem 200 kg. Film Polárník je portrétem člověka, který se pokouší sám přežít na nejchladnějším kontinentu světa. Pavel Barabáš je význačný slovenský cestovatel, dokumentarista a autor mnoha filmů o cestovatelích bojujících s extrémními přírodními podmínkami. (Finále Plzeň)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Popinodan 

všechny recenze uživatele

Skláním se nad výkony Petera Valušiaka. Je je to opravdu borec co dokázal. Tím to však končí,pro mě je to zatím nejslabší snímek pod režíjní taktovkou P.Barabáše. Je to nesouvislé,a nejhorší je komentář přímo Valušiaka,není mu vůbec rozumět což je opravdu moc velká škoda. Kdyby ho někdo nadaboval,určitě by to bylo o mnoho lepší. Oproti tomu neznámá Antarktida byla super pecka. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pod nohami vrže ľad a cesta k vytúženému cieľu je lemovaná chladom, vetrom a únavou. Barabáš predstavuje jedného z mála tvorcov, ktorého schopnosť približovať nám pohnútky, sny a ľudskú vôľu vybranej skupiny ľudí( polárnici, dobrodruhovia, fotografi), predstavuje zbierku nepoznaných hrdinov, ktorých nemesis nepredstavuje nejaký ľudský element, ale príroda a túžba byť niekde prvý. Sprostredkovanie tohto pocitu je v mnohom pre Barabáša najväčšou devízou. Valušiak je sympaťák. Ďalší z dôkazov jednoduchého a pritom náročného filmu. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Zdejší anotace vůbec neodpovídá obsahu filmu, takže než se zorientujete v "ději", zažíváte pocity mírného zklamání i chaosu. A forma je vzhledem k podmínkám natáčení nepříliš atraktivní, inu amatérský "nadšenecký" dokument, tak aby pak třeba někdo nebyl zklamaný. Když to zjednoduším, tak v první části jde pán Valušiak spolu s Rusy přes severní pól do Kanady, v té druhé jde sám Antarktidou, ale plán bohužel nedokončí. Několik momentů si budu určitě dlouho pamatovat, třeba heroické rvaní těžkých saní přes roztříštěné ledové kry Arktidy. Čtvrtá hvězda je za obdivuhodné výkony všech zúčastněných, i když takovéhle dobrodružství mě vůbec neláká, pro pocit samoty a svobody by mi bohatě stačil letní Island s hůlkami a batohem. ()

Sunwheel 

všechny recenze uživatele

Pavol Barabáš nás zoznamuje so slovenskými rekordmanmi o ktorých ani netušíme. A vždy mi zostane brada dole. Príbeh si zaslúži aj viac ako 5 hviezdičiek. O točení v podmienkach kde za chvíľu môžete skončiť v oceáne a zo zadu sa na vás usmieva polárny medveď by som chcel počúvať aj hodiny. Záver, kde sa Valušiak sám prechádza po Antarktíde a nevie, či prežije ďalší diel je mrazivý. Ale nájde v sebe pokoru a prizná si realitu. Nedá sa to hodnotiť nižšie. ()

WolfIssen 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s komentem Pepinodana. Člověk se ztrácí v tom, který záběr je z Neznámé Antarktidy, 118 dní v zajetí ledu a který snímek je aktuální, nový. Valušiakovi komentáře jsou tiché a zahuhlané. Od Pavola Barabáše mám rád všechny dosud viděné dokumenty a smekám nad všemi cestovateli, horolezci i polárníky. Opět máme i to štěstí spatřit překrásné záběry polární krajiny. Tento snímek mě ale příliš neoslovil, hlavně kvůli výše uvedenému, zkrátka z poloviny byl utvořen z dokumentů dřívějších. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první slovenský film dostupný na Netflixu pod anglickým názvem The Polarman. (hansel97)

Související novinky

Snow Film Fest 2014

Snow Film Fest 2014

23.10.2014

Tradiční podzimní festival těch nejlepších filmů se zimní tématikou opět zahrnuje filmy, které byly v předchozím roce oceněny na nejprestižnějších světových festivalech. Vybrané filmy jistě zaujmou… (více)

Reklama

Reklama