El secreto del doctor Orloff

The Secret of Dr. Orloff

Horor

Španělsko / Rakousko / Francie, 1964, 90 min

• POMO

Nudná, statická, bez tvorcovského talentu a štipky invencie prežuvaná látka o únoscovi žien, ktorý svoje obete používa na odľahlom hrade na uzdravenie svojej milej (tentoraz dcéry). Bohužiaľ, nedočkáme sa tu žiadneho násilia, sexu, zvrhlostí, krvi ani halucinogénnych vložiek, ktoré by sme od režiséra očakávali. Ide o jeden z najkonvečnejších hororov Jessa Franca, v ktorom sa tvorca prakticky nedá identifikovať. Všetko je ponorené do čiernobielej kamery, ktorá sa márne snaží pridať na atmosfére klasických hororov. Maximálne nevýrazný film.(2.1.2008)

• corpsy

Franco prišiel až časom na to, čo mu ide najlepšie. Krvavosti plné sexu a plastickej atmosféry v jeho režijne odfláknutých rukách. Tento snímok ponúka pravý opak. Slušne natočená nuda bez gore a erotiky. Škoda, že tento svojský režisér nevedel počas svojej kariéry skombinovať tie najlepšie ingrediencie do jedného celku.(19.7.2017)

• Shanen29

Hmm,tento horor se po pravdě Španělovi vůbec nepovedl.Film nemá patřičné grády a je celkově nezajímavý i na tehdejší dobu.(6.6.2016)