Švédský kriminální film z roku 1989 líčící napínavé pátrání po záhadně zmizelé dívce. Mladý vědec Thomas žije ve vcelku spořádaném,ale bezdětném manželství. Jednoho dne se seznámí s dívkou Jenny a zažívá  s ní nezávazný milostný flirt. Jenny však náhle zmizí a Thomas je první podezřelý, neboť ji viděl za podezřelých okolností jako poslední.... (oficiální text distributora)

Willy Kufalt

Gösta Ekman je úžasným osamělým detektivem jako ze staré školy a své podezřelé si často dobírá neodolatelně ironickými replikami. Když s opožděným příchodem nastoupí na scénu a pravidelně se na ní pohybuje, film získává výborný spád a měl jsem to štěstí ho vidět s též povedeným českým dabingem s Františkem Němcem. Většina zbytku je tuctovou detektivkou doprovázenou navrch pachutí pozdních osmdesátek v tom nejhorším slova smyslu, místy až se závanem bizarního braku. Bez Ekmana by Případ mrtvé sirény za moc nestál a pokud se na chvíli i později vytratí, vlastně ani nestojí. „Proč ji nedali sežrat krysám?“ / „Protože jsou to amatéři.“ *** „Hádali jste se?“ / „Lidé se přece často nepohodnou.“ / „Ano, to je pravda. Ale nemizejí při tom.“ [65%] ()