Reklama

Reklama

Papírové vlaštovky

(festivalový název)

Obsahy(1)

Příběh z australského prostředí o mladém chlapci jménem Dylan, který má v sobě velkou vášeň a nadšení pro papírová letadla. Jeho velkou výzvou je dostat se na až na samý vrchol, kterým je mistrovství světa v Japonsku. Dostane Dylan tuto příležitost? (KergeSinko)

Recenze (8)

gojackill 

všechny recenze uživatele

Film se drzi znamich schemat a bohuzel neprinasi nic navic a ani jednou ve sve predvidatelnosti neprekvapi Je to o chlapci, ktery se diky sve pili dostane az na mistrovstvi sveta v hazeni papirovych letadel. Schema je stejne jako v dalsich filmech o sportu za cestou na vrchol, pouze je to podano daleko vice infantilne. Humorne to je jen mirne a noc me mrzi, ze nebula vice vyuzita krasna australska priroda, protoze to by samotny film posunulo o stupinek vys Sam Worthington pravdepodobne rezignoval na vykon a v a v jedne scene byl dostatecne spatny na to, any dostal pristi malinovou trofej. Je tam jinak vsecko co by mel takovy film mit - je tam laska, nalezene pratelstvi po pocatecni sikane, pouceni tatinka, ktery si nakonec vytahne hlavu ze zadku a zacne zit. Jeho syn je vlastne docela genius a krome toho, ze umi vlastovky je tez docela talentovany psycholog. Kazdy mozny konflikt ve filmu probehne jen jakoby mimochodem a strasne hladce. Je to film pro deti, jasne, ale ja treba tapal. Necekal jsem drama, ale chybel mi humor. Problem jasisi ve mne. Videl jsem to v letnim line v Sydney a Aussici, kteri nejsou zrovna nejintelektualnejsim narodem vypadali velmi spokojene. Japonska surfarka, se kterou jsem tam byl, byla vylozene spokojena.. A vlastne ja taky, protoze je moc hezka a nejlepsi cast filmu se odehravala v Japonsku, coz bylo stejne prihodne jako necekane..Jo, videl jsem film, ktery neurazi a poslech si divnou austaloanglictinu, ale az budu doma pustim si radeji neco Od Andersona a budu zasnout nad jeho invenci a fantazii. Predpremiera 6. Ledna 2015 Cennetial Park, Sydney. Sorry pisu to na.mobilu. pozdeji.budu editovat ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tohle je opravdu strašně schematický rodinný film, kdy postava otce, který se nedokáže po smrti manželky ani zvednout z postele, je celkem nudná, protože víte, jak to s ní dopadne. No, ale popravě, co jako? Já jsem docela rád, že tu je tenhle normální rodinný film, který je o házení papírovou vlaštovkou. Je to prostě hezké. ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Dá se říci, že je to originální film. Hlavně příznivci papírových vlaštovek musejí být při sledování tohoto snímku v sedmém nebi. Ovšem celý scenáristický koncept postupem času klesal pomalu ale jistě ke dnu. Ani hlavní postava (Ed Oxenbould), která jakoby z oka vypadla Scarlett Johansson přestala býti pro diváka lukrativní a s přihlédnutím na velkou předvídatelnost samotného závěru, můžeme tento australský počin porovnat s béčkovými americkými filmy. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Áno, film sa dá už fakt natočiť o všetkom - dokonca aj o majstrovstvách sveta v hode s papierovým lietadlom. Bez ohľadu ako absurdne to znie, reálne to zas až tak úplne zlé nebolo. Samozrejme, schematizmus ako vo väčšine rodinných filmov nechýbal, a ten prehnaný optimizmus v každej situácii ma doslova "dojímal" (žiaľ, v negatívnom zmysle slova). Happyend ako sa patrí, vo všetkých ohľadoch. A svet je vďaka papierovým lietadlám zachránený. ()

Merenre 

všechny recenze uživatele

Film naprosto klasického střihu. Absolutně žádná novinka, miliardakrát ojetá šablona (kdo už někdy viděl nějaký rodinný film, tak ví naprosto přesně, co se bude dít dál a jak to dopadne...ale o tom to asi není)...přesto příjemně dívatelné a bez zbytečného patosu a s dobrýma hercama, což se cení. (Popravdě většinu zábavy zapříčinil simultánní dabing, samotný film je tak na dvě hvězdy...dabing na čtyři, tak aritmeticky no). ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama