Království opic

Kráľovstvo opíc

Dokumentární

USA, 2015, 81 min

Tina Fey

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,432,322Tržby Celosvetovo $17,135,503Tržby za predaj Blu-ray v USA $563,117 ║ pútavo spracovaný dokument /60%/(4.1.2016)

Skvělá kombinace nádherných záběrů, zajímavého příběhu a srozumitelnosti i pro malé děti. Navíc jsem vůbec netušil, že makakové mají tak přísný společenský řád, tudíž vzdělávací hodnota rovněž nechyběla. Pro nědělní lenošení jako stvořené a když i můj malej syn řekl, že to bylo moc hezký, tak to musím náležitě ohodnotit.(10.4.2016)

Český dabing Zuzana Slavíková(28.1.2016)

„MAKAKOVÉ TVOŘÍ SLOŽITĚ ORGANIZOVANOU SPOLEČNOST, KTEROU POHROMADĚ DRŽÍ PŘÍSNÝ SPOLEČENSKÝ ŘÁD.“ /// Přírodopisný srovnání království opic s tím lidským, pro všechny věkový kategorie. Tlupa makaků a jejich život pod drobnohledem, navíc se sympatickým komentářem Tiny Fey. Není to jen vo vopičicích, ale vo přírodě obecně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem pozvanej na „Den termitů“. 2.) Jsem vopičák. 3.) Thx za titule „honzig78“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(4.2.2016)

Disney se svým Disney Nature docela příjemně překvapil a první dokument, který jsem od nich viděl, je o opičkách a jejich život. Na první pohled záběry ze života opic, které jsou ale skvěle gradovány výborným komentářem Tiny Fey, která je tradičně zábavná, ale také hudební složkou, která z dokumentu dělá dramatický film.(4.9.2015)