Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Thriller

Recenze (1 081)

Men (2022)

Ty metafory ke konci jsem za první nepochopil a za druhý mě urážely. Rejža do blázince, howg.

Velká svoboda (2021)

No, nebylo těm klukům tentkrát co závidět. A to ten paragraf 175 zrušili až v roce 1994.  Kdo je gay, je sexuální deviant a šup s ním do lochu. A vo tom to celý je. Vězeňský drama, který od diváka očekává docela dost, ale umí to vrátit precizní filmařinou a výkonem Franze Rogowskiho, kterej má ksicht vyloženě pro film.

Jockey (2021)

Nezávislej, koňáckej film, kde děj není vůbec podstatnej. Není to ani ten známej vznešenej pohled na dostihovej sport, ale autentickej každodenní život těchhle malejch chlapíků s dolámanejma kostma. Navíc si tady kameraman fakt vyhrál s parádníma záběrama na východy a západy slunce a dodal tomuhle nenápadnýmu filmu suprovej feeling.

Schachnovelle (2021)

Klobouk dolů před takhle propracovaným scénářem. Jeden pokoj, jedna cela a naprostá destrukce osobnosti v podání Olivera Masucciho je vážně přesvědčivé utrpení bez fyzické újmy. Sám proti sobě, až k úplnému šílenství. Skvělý a působivý film.

Paralelní matky (2021)

Režisér jenž zbožňuje ženy, natočil překvapivě, ano, film o mateřství. Emocionálně silný příběh by to opravdu mohl být, kdyby to nebyla tak trochu nuda bez záporné postavy. Ovšem já nejsem cílové publikum.

Moje slunce Mad (2021)

Furt nechápu, co český holky očekávaj od života s afgháncem, navíc tam u nich. Snad některý po zkouknutí tohohle animáku prozřou. Každopádně bylo znát, že příběh není vycucanej z prstu, ale odvíjí se ze skutečných zážitků Petry Procházkové a potažmo kulturních rozdílů obou světů.

Životní trefa (2022)

Sandler když nehraje v praštěnejch komediích tak prostě umí. A protože sám je velkej fanda do basketu, pěkně do filmu zapadl.

Schodiště (2022) (seriál)

Firth a Collette jsou dobří herci, nemám jim co vytknout, horší je, když nemají top scénář. První epizoda skvělá, ale to hlemýždí tempo poté považuji za téměř nudnou jízdu. Skákání v čase, ani to, že karty odkrývá seriál fakt pomalu mně nevadilo, ale bez nějaké dynamiky to prostě nejde. Budu možná krutej, ale spíš jen lepší průměr. Udělal to teda, nebo ne?

plakát

Kuchaři bez hranic (2022)

Tohle musí bejt logisticky strašně náročný. Je to šikovnej chlap, tenhle José a výbornej organizátor. Ale jak do toho ke konci našroubovali rádoby kovidovou katastrofu v USA, vypnul jsem.

Dcera (2021)

Tři pecky za úmornou první půlku. V pohodě by se totiž dala první hodinka vynechat a o nic bych nepřišel. Základem filmu je touha po rodičovství, ale mělo to být míň stereotypní a pomalý, protože ty kousavější okamžiky přijdou fakt až ke konci. Ovšem atmosféru to má místy až hitchcockovskou, pěknou lokalitu a intenzivní finále taky, takže tak tři a půl.