Korida lásky

Nagisa Óšima

Nagisa Óšima

Anatole Dauman
  • Tomco

Nadržaný som bol síce solídne, ale keďže mám film hodnotiť ako film a nie ako soft porno, tak musím z opasku dve diery ubrať. Zámer primárne poukazovať na otvorenú sexualitu, nadržanosť a neprestajnú kopuláciu mi príde ako dosť trápny. Sexuálna posadnutosť a pre niekoho aj jej šokujúce vyústenie v tomto prípade môže znamenať veľa, ja však čakám od filmu niečo iné.(10.2.2008)

Tenhle film je především o neukojené a neukojitelné sexuální touze, z níž stane se zničující vášeň a posedlost, vedoucí až k sebedestrukci a zmaru... Zajímavé a velmi netradiční dílko pro dospělé a poučené, kteří sami nemají problém se sexualitou a tím jsou i schopni bez předsudků přijmout takovýto neobvyklý příběh (film vychází ze skutečné události!) a odlišit tento film od běžné i extrémní pornografické produkce. I šokující scény zde nejsou nijak samoúčelné, dokreslují jen bizarnost fatálního vztahu hlavních hrdinů. Film, zasluhující si pro své citlivé ztvárnění možných (byť patologických) forem lidské sexuality nepochybně a s tolerancí nejvyšší hodnocení!(18.3.2006)

"VŠECHNO CO DĚLÁME, I KDYŽ JÍME, MUSÍ BÝT AKTEM LÁSKY." A to i samotná smrt v rozkoši aneb když ji miluješ není co řešit a jelikož na japonečku se pěkně koukalo a ten škrtící sex měl v sobě jisté temně znepokojivé až uhrančivé kouzlo za sebe říkám, že tahle studie o sexuální posedlosti měla něco do sebe. "Tour Japonskem zhýralým, temným a hříšným."(27.1.2017)

Tak na tento film som sa tešil ako dieťa na Vianoce. Prekvapili ma odvážne zábery, ktoré mi až pootvorili ústa. Dokonca je to odvážnejšie ako dnešné japonské porno. Ai no corrida sa odohráva hlavne v interiéroch japonských papierových domov a absentujú zábery z vonku. Celkovo film nemá ani tak čo do príbehu ako na stále ukájanie sa medzi mužom a ženami. Klobúk dolu na odvahu Óšimi.(11.7.2013)

• Angerr

Pokud bych dvěma hlavním hrdinům uvěřil, že mezi nimi skutečně vzniklo takové spalující pouto, jaké film předstírá, vůbec by mi extrémní odvaha v zobrazení sexuality nevadila. Bohužel to tak není a experiment se tak dle mého nezdařil - zůstal pouze nechutný a - jakmile si zvyknete - nudný film. 3/10(28.1.2006)

• - Promítání filmu bylo až do roku 1991 zakázáno ve všech částech Kanady kromě Québecu, v Pobřežní provincii dokonce i poté. (JoranProvenzano)

• - Film byl zpracován ve Francii a oficiálně byl francouzským, díky čemuž se v Japonsku mohl promítat. Přesto byly některé jeho části zcensurovány a Nagisa Ôshima byl kvůli němu souzen. (JoranProvenzano)

• - Po své premiéře na Filmovém festivalu v New Yorku byl film ve Spojených státech amerických na určitou dobu zakázán, na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně Berlinale byl dokonce zabaven. Později byl však ve filmových klubech nesestříhaný promítán. Na domácím videu byl v Německu k disposici až po roce 1990. (JoranProvenzano)