Láska na první boj

• Francie Les Combattants (více)

Zdá se, že Arnaud stráví pokojné léto v kruhu své rodiny, kolegů z práce a nejbližších přátel. Jednoho dne si však všimne krásné, ale drsné Madeleine, ztělesňující čistou energii a neustálý pohyb, která ho svým nevhodným a někdy násilným jednáním záhadně přitahuje. Mírumilovný Arnaud bere věci tak, jak jsou, naopak Madeleine neustále s něčím bojuje a překonává samu sebe. Jejím snem je podstoupit armádní výcvik a Arnaud se rozhodne ji v tom podporovat a chránit, čímž se jeho stereotypní život převrátí vzhůru nohama. Nic však nevyjde podle jejich plánu, protože vzájemně nepatří do svých rozdílných světů. Jediným východiskem je vytvořit si nový. (Film Europe)

mira.l

Ona to vlastně minimálně od té "dezerce" ústřední dvojice byla úplná pitomost, proč je nikdo z armády nehledal? Nikomu nechyběli?? Ale pozorovat chování, pohyby a mimiku Adèle Haenel je prostě nádhera, snad i kdyby seděla u stolu a luštila sudoku!! Film jako takový řekněme za standardní celkem slušné tři, ale ta čtvrtá je za Adèle. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Takové nijaké "romantické" sblížení pesimistické a věčně nasrané drsňačky a týpka, který se nechá pro dobrý šuk naverbovat do armády a trávit dny v lese. ()

wege

Je takové divné, ale dobře divné. Ona je teda fakt divná, on trochu méně, oba mají problémy. Ona si myslí, že má nalajnovaný život, nicméně v klíčové chvíli sama sebe zklame, on jí z toho dostane. Hodně neotřelá romance, je to vlastně romance? Není to něco víc, co v tom nedokážu najít? Je to kritika armády? To armádní vymívání mozků je velmi nepěkně udělané. Je to kritika současné společnosti? Bylo jim spolu mimo ní fajn. Fakt nevím, asi budu muset ještě popřemýšlet, možná se podívat ještě jednou. ()

Sharleen

Pri tomto filme sa mi opäť raz potvrdilo, že keď neočakávam veľa, dostanem viac. Sympatická, už napohľad trošku nesúrodá dvojica mladých ľudí, ktorí hľadajú svoje miesto v živote. Arnaud sa do Madeleine zapozerá hneď pri prvom stretnutí, ako mu nakope zadok na pláži a pri ďalšom mu dá na frak aspoň slovne, čo už samo o sebe svedčí o jeho psychickej odolnosti a o tom, že to nie je úplne typický exemplár mladého muža. Rovnako ako ani Madeleine nie je zďaleka bežná mladá baba, trénuje ako o život a jej snom je dostať sa do armády, na čo potrebuje najprv prejsť armádnym kurzom, kam ju Arnaud nasleduje. Adèle Haenel patrí k herečkám, u ktorých sa fyzická krása spája s charizmou a osobitým prejavom a čo som ju mala možnosť doteraz vidieť, tak rozhodne patrí k tomu najlepšiemu zo svojej generácie, čo francúzsky film momentálne má. ()

Vera2613

Táto netradičná romantika ma veľmi bavila. Mám rada príbehy z vojenského prostredia a plus táto zvláštna dvojica tvorila veľmi podarený film. Prvky komédie tam neboli až v takom množstve ako som čakala no výrazy a umrnčané správanie podivnej Madeleine má veľmi bavili. Ústredná dvojica mala medzi sebou chémiu čo sa mi veľmi páčilo. V skutku je to príjemná oddychová romantika na večer, keď chcete vypnúť. ()

Bau.Baushka

Jsem strašně ráda, že jsem tenhle film viděla. Zanechal ve mě pocit, jako asi ještě žádný film předtím. Je prostě jiný, dobrý, zajímavý, skvěle zahraný, s dobrým příběhem i myšlenkou, ale prostě jiný. ()

blondboss

Priemerná francúzska kvázi romantická komédia, ktorá mi nijakým spôsobom nemôže výraznejšie utkvieť v pamäti. Scenár nedotiahnutý, hlavným postavám som to vôbec neveril a bolo to vyslovene bez emócií. Taká nevýrazná jednohubka. 50 % ()

karnifex

Skvělé překvapení! Francouzský humor mi ne vždycky sedne, ale tady byl výborný. Oba hlavní hrdinové moc sympatičtí, zahraní skvěle. A to platí i o ostatních postavách. Žánr romantické komedie většinou představuje velmi bídný materiál, ale tohle je klenot! ()

LencaN

Francouzi mají opravdu trochu jiné filmy. Takové divné. Tohle sice takové bylo taky, ale bylo to především roztomilé a úsměvné. Hlavní hrdina je velký sympaťák, pracuje v rodinné truhlářské firmě a potká na pláži holku, která všechno bere drsněji, chce do armády a připravuje se na to. Občas jsem s ní měla trochu problémy, někdy mě vyloženě otravovala, ale když se usmála a nebyla zrovna jak kakabus, tak vypadala úplně jinak, trochu víc jako holka a ne mužatka. Ale dohromady jim to klapalo hezky... pohledy do očí, úsměvy, řeč těla... hezky uměli natáhnout určité scény, které za to stály. Jenže jádrem pudla je, že Láska na první boj nemá žádný tahák, nic uhrančivého, díky čemuž byste si film pamatovali o mnoho déle. Je to o hledání a poznávání sebe sama, o poznávání jiných a začátcích života. Na jedno kouknutí příjemné, ale nemyslím, že bych to potřebovala vidět dvacetkrát. Přesto doporučuji ke zkouknutí, hezky u toho plyne čas. ()

PotatoCZ

Film jsem viděl v rámci Franczouského týdne (měsíce?) v Minikině Ostrava. Je pěkně natočený, první část příběhu je uvěřitelná. Konec je zklamání. Jak kdyby si řekli, okay - 10 posledních minut, musíme to stopnout. Hloupě ukončený. Jinak docela hezký. 60% ()

lineker

Lehce adrenalinová love story o dobývání jednoho zdánlivě nedobytného srdce. Tím, že Francouzi podali celou věc s patřičným nadhledem okořeněným místy černým, místy laskavým humorem, dělá z Les Combattants nadprůměrnou milou podívanou. ()

studentice

Tak trochu jiná romance. Bylo to svěží, překvapivé a příjemně jsem se u filmu bavila:). Navíc si mě oba představitelé hlavních rolí získali. ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II