Norsko (festivalový název)

Komedie / Drama / Fantasy / Horor

Řecko, 2014, 73 min

Yannis Veslemes

Yannis Veslemes

Co se týká dějové linky, je příběh nedotažený, já to ale od začátku brala jako obrazově lákavý úlet, proto jsem také z projekce odcházela spokojená. Snad ani film samotný se nebere vážně. Je to spíš taková hra se zvláštnostmi, barevnými světly a hudbou, vytvářející prazvláštní mix, u kterého mám ve výsledku velkou radost, protože mě nevysává, naopak fascinuje svou podívanou. Takové drobné zeleně nasvícené delirium s unikátním obsazením.(6.7.2014)

Norsko mě příliš nezklamalo. Uhrančivě zabarvená kamera si hraje se stíny a spolu s rytmem osmdesátkového diska působí na diváka jako drogové opojení. O to méně byl bohužel kladen důraz na herectví nebo scénář, který je možná originálně ujetý, ale také trestuhodně bez smysluplného konce či pointy. 5/10 [KVIFF 2014](7.7.2014)

• Mirah81

Jednoznačně nejhorší film který jsem ve Varech viděl.I když se doteď divím jak jsem ho mohl vůbec dokoukat,ještě že nebyl zas tak dlouhej.Na tomhle filmu mě nebavilo absolutně nic a taky mi vůbec nedával smysl,což se týká i jeho názvu,protože slovo Norsko tam pokud vím bylo vysloveno snad jen jednou.Do budoucna budu hodně přemýšlet jestli ještě dám šanci řecký kinematografii.(4.9.2014)

Můj před-festivalový tip ve výběru obstál. Náročnost snímku je znatelná, velký důraz se klade na vizuální zpracování, které vytváří psychedelické scény. V kontrastu s hudbou se tak divákovi dostává tripový zážitek, na který je odvaha jít střízlivý a špatně naladěn. Velmi mě zaujaly světelné efekty a hra s obrazem, díky čemuž mě film nakonec utvrdil na slušném průměru.(6.7.2014)

• J*A*S*M

(49th KVIFF) Trapné do takové míry, že se člověku skoro až chtělo odejít (nebo usnout). Od jistého momentu ale začne být Norsko (proč vlastně Norsko? Mohlo se to jmenovat třeba "Tancují čurák někam jede", to by bylo výstižnější) debilní tak wtf způsobem, že jsem se docela upřímně bavil. Každopádně zatím nejslabší kus festivalu.(8.7.2014)