Láva

Lava

Krátkometrážní / Animovaný / Romantický

USA, 2015, 7 min

• Stanislaus

Tohle bylo nejspíš asi poprvé, kdy byl předfilm kvalitativně úplně jinde jak celovečerní animák, jelikož úžasnému V hlavě předcházela tato prazvláštní podivnost o zpívající sopce, která vyznává lásku jiné sopce. I když byla animace pěkná, tak ten příběh to prostě všechno zabil, a vedle toho mi ústřední píseň přišla jako vykrádačka Somewhere Over the Rainbow od Israela.(26.1.2016)

Tak já tedy hromadné zklamání nesdílím, protože krátká balada o lásce dvou sopek mě uchvátila. O to víc, že jsem nic takového před animákem V hlavě nečekala. Bylo to roztomilé, nečekané a já vnímala jako něžné pohlazení od tvůrců Pixar a nevím, proč bych nutně od nich měla očekávat humornou scénku. Byla jsem nadšená a příběh mě bavil. Bylo to neobvyklé a tak krásně romantické...(28.9.2015)

No, Pixar dal za minulé roky dohromady i předfilmy s větším nábojem a nápadem, ale je to milé, zvlášť když vidíte dabovanou verzi, a dočtete se, že český zpěv si vzali na starosti Roman Tomeš a Michaela tehdy ještě Doubravová, dnes už Tomešová:) Mauna Loa a Mauna Kea jsou sice od sebe ve skutečnosti asi třicet kilometrů (což je pravda na geologické poměry intimní blízkost) a taková pořádná sopečná erupce sice vyprodukuje mnoho energie a hmoty, ale lásce zrovna neprospěje... ale ukulele a havajská pohodička pořád mají svou váhu;) 70%(28.3.2017)

• Franta

Omlouvám se všem lidem, co tento kraťas dojmul k slzám. Já se také málem rozbrečel jenže z úplně jiného důvodu. Filmeček sice trvá jen pár minut, jenže při jeho sledování se čas neskutečně vleče a za chvíli vám pukne hlava z refrénu: "Najdeš mou lávu", který se opakuje snad tisíckrát. Tohle se prostě nedá dodívat bez újmy na zdraví.(8.12.2016)

Zdlouhavé a o ničem. Bohužel. Krátké filmečky od Pixaru mám rád, ale tohle se nepovedlo. Víc než co jiného mi to přišlo jak nějaká školní práce. Škoda. EDIT: Bohužel ani po poslechu originální verze nemohu přidat na hodnocení (byť je to lepší než česky). Písnička je zajímavá, inspirace "Iz"em očividná, ale to bohužel nestačí. EDIT2:Nemuzu tu pisnicku dostat z hlavy, asi se ji naucim na kytaru, hvezda nahoru:-) Nejlepsi je reziser, ktery hraje ukazku sam.(29.7.2015)