Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 611)

Tenet (2020)

Je to jízda, od začátku až do konce. Nicméně mám pocit, že jsem pochopil tak 30% toho, co nám chtěl Nolan sdělit. Ale tak to mám obdobně se všemi počiny z Nolanovi filmové kůlničky, proto tedy moudřejší a smysluplnější komentář mohu přidat až po opakovaném zhlédnutí. Prozatím hodnotím Tenet jako geniální mindfuck. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

plakát

Odpočívej v pokoji (2001) (TV seriál)

TV-seriál. Velice zajímavý seriál, který není nikterak náročný a je defacto ze "života" jedné rodinky vlastnící soukromý pohřební ústav. Závěry dílů vás nikterak nenavnadí pro sledování dalších dílů, ale přesto Vás nutí v tomto seriálu pokračovat i nadále. | 1.série (80%), 2.série (??%), 3.série (??%), 4.série (??%), 5.série (??%), > Průměr: 80% (4*) |

plakát

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Svižná, originální komedie. Takový filmový bratříček francouzských Naprostých cizinců (2016), s tím rozdílem, že tato německá verze lpěla více na humoru a ta francouzská více na psychologii postav. Každopádně mě tato černá komedie dosti pobavila. Ne jednou celý kinosál bouchl smíchy a to už takovým zvykem nebývá, v poslední době. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

plakát

Dexter (2006) (TV seriál)

TV-seriál. Tak dlouho, dlouho, dlouho, dlouho jsem Dextera odkládal, až si teď sypu popel na hlavu. Na to, že seriály tolik nežiju, a těmi kriminálními už vůbec ne, Dexter mě svým melancholicky chladným charakterem naprosto uchvátil. Jen škoda, že závěrečné série, zejména ta poslední ztratila tempo. Závěrečný díl je samozřejmě velice diskutabilní, ale nevidím v něm "díl, který zničil tento seriál", jakožto většina zdejších uživatelů. | 1.série (90%), 2.série (85%), 3.série (80%), 4.série (85%), 5.série (85%), 6.série (85%), 7.série (85%), 8.série (80%), > Průměr: 84% (4*) |

#jsemtady (2019)

Příjemná, nenáročná komedie, která pobaví a nahlídne do všech možných koutů sociálního života, jak toho reálného, tak i toho virtuálního. Velké plus též zhlédávám v tom, že jsem měl díky koronašílenství celý kino sál jen pro sebe. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Bitva kuchařů (2017)

Taková akční podívaná z kuchyňského prostředí.

Frčíme (2020)

Tak na co zajít, hned první den, co kina otevřou "po" koronavirové pandemické hysterii? Nabídka nebyla úplně vábná. Polovinu promítaných filmů jsem viděl a zároveň jsem si nechtěl zkazit chuť nějakou českou, podprůměrnou rádoby komedií. Nabízela se jediná možnost, animák Frčíme. Byla to sázka na jistotu. Kvalita tohoto animáku, od disneyovských & pixarovských tvůrců se dala očekávat předem. Ovšem výsledek samotný předčil všechna má očekávání. Příjemný svižný příběh, který má nápad, spoustu dobrého humoru, i dojemných chvil. To vše jsem si užil, v úplně prázdném kinosále, takže zážitek byl naprosto jedinečný. Vřele doporučuji těm, co mají rádi chytré animáky s krásným příběhem. ___ (Cinestar, Hradec Králové)

Far Cry (2008) odpad!

Jsem velký milovník Far Cry, ale tohle filmové zpracování, si tahle herní série vážně nezasloužila.

Co je šeptem... (2005)

"Můžu se tě na něco zeptat? Když se Scotem hrajete tenis, bavíte se dobře? Třeba u televize? Jo, při Přátelích! Nehledě na tuto hlášku, která mě rozesmála, to byla lehce podprůměrná komedie. Bohužel.

Hříčky přírody (2015)

Před zhlédnutím tohohle kousku jsem neočekával žádnou hitparádu, ale příjemně mne, i přes všechnu tu absurdnost tahle svěží hororová komedie překvapila a hlavně pobavila.