Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 749)

plakát

Notre-Dame v plamenech (2022) 

Výborná rekonstrukce hasičských prací, při požáru věhlasného Notre-Damu. Přišlo mi ale, že si to občas chce hrát na hrdinský americký blockbuster, do kterého sem tam zaplula evropská filmařina. Taková kombinace mě nechala bohužel ledově chladným. Milovníci katastrofických filmů (a že jich tolik není) si přijdou na své. ___ (Bio Central, Hradec Králové)

plakát

Přání Ježíškovi (2021) 

Příjemné překvapení na poli české komedie. Kdyby celý průběh filmu probíhal "přirozeně", jako závěrečná vcelku dojemná část, mohla to být výborná vánoční klasika, kterou bych si o Vánocích pustil pravidelně, stejně jako Lásku nebeskou. Škoda jen těch nepřirozených cringe momentů, které jsou v českých béčkových komedií již nedílnou součástí. Zejména nepřirozenost hraní některých účinkujících ("Kluk z ulice", Krajčův synátor, Holubka), potažmo určité scény. Stručně řečeno - k dokonalosti schází přirozenost, nicméně překvapení veliké.

plakát

V rytmu srdce (2021) 

Z mého pohledu kvalitnější, ucelenější a dospělejší verze francouzského originálu.

plakát

Metaloví lordi (2022) 

Taková americká verze finského Heavy Tripu, ve středoškolském prostředí. Ovšem velmi povedená finská metalová jízda mě bavila daleko více, po všech stránkách. Tohle je slabý čajíček.

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

Nedávno jsem v diskuzi psal, že "ač velký fanda Potterovského světa, nechává mě premiéra třetích Zvířat zcela chladným. Doufejme, že mi absence "hypu" pomůže v hodnocení, ale obávám se, že to bude další mozaika do sebe nezapadajících příběhů. Ale byl bych samozřejmě rád, kdyby se tu objevila konečně nějaká logická celistvost." ___ Bohužel se mé obavy potvrdily. Mnoho příběhů a mnoho nových postav pro nic! Celé to po kupě drží ne tolik roztříštěný děj, oproti předchozímu počinu a najetí na trochu temnější kolej. Toť vše z výčtu pozitiv. Mé hodnocení je spíše ovlivněné Potterovským světem, který patří mezi mé srdeční záležitosti a částečné (ale opravdu jen částečné) nostalgie, což měl podle mě každý Potterhead, hlavně když zazněl nostalgický soundtrack ze staré dobré Harry Potter ságy. (nakonec jsem změnil hodnocení na 2*) ___ Hned úvodní dialog musel nasrat všechny fandy. První setkání s Mlokem ovšem slibovalo oproti předchozím částem slušnou magickou podívanou, ale to jsem netušil, že to byla defacto nejakčnější scéna z celého 2,5 hodinového CGI balastu. Jinak to byla defacto taková dramatická telenovela se špetičkou nějakého toho kouzlení a proběhnutí pár fantas-zvířat, bez nějaké pořádné magické akce. Spousta zbytečných scén, bez kterých se rozhodně celý snímek obešel, nemluvě o spoustě zbytečných (a samozřejmě - jak jinak - čokoládových) čáryfuků, které akorát kazí dojem a jejich počínání nevyvolává v divákovi absolutně žádnou emoci. Přehnaná vyumělkovanost / CGI, též nepůsobí vábně a to hlavně, když se dostalo na exibici kouzlení hůlkami. Ani ty Brumbálovi zaklínadla nepůsobily (to minimum, které zde seslal) na oko vůbec dobře, což se od MasterChefa mezi kouzelníky očekává. Souboj Brumbála s Voldym ve Fénixově řádu, to byla jiná písnička. Tohle mě bohužel absolutně nezasáhlo. Byť to říkám nerad, byl bych rád, kdyby další část Zvířat byla ta poslední, protože ani po konci téhle třetí části, to NIKAM NEVEDE! ___ (Cinestar, Hradec Králové)

plakát

Fresh (2022) 

Příjemná, koukatelná a nevšední jednohubka.

plakát

Papírový hrdina (2009) 

Lehce nadprůměrná a nenáročná komedie na jedno zhlédnutí.

Ovládací panel
70 bodů

Reklama

Reklama