Sněm (S01E04) (epizoda)

The Gathering

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2014, 59 min

Za mne nej epizoda první řady, a to nejen díky zvýšenému výskytu Dougala MacKenzieho aka Grahama McTavishe. V knize Jaimeho strýc vůbec nemá to vyznění, které mu McTavish dodal svým charisma, a v seriálu je tak díky němu naprosto neodolatelný! V minulém díle nechal Jaimeho zmlátit Rupertem, v této epizodě ho vidíme v dalších polohách, včetně velmi jímavé na konci honu, a následně agresivní v rámci hry shinty. Na této epizodě se mi líbí několik rozehraných příběhů, které se plynule střídají a divák se po celou dobu sledování nenudí. Zpětně, díky znalosti knihy, si mnohem víc vychutnávám rozporuplnost vztahu Dougala k Jaimemu, stejně jako narážky Geillis Duncanové.(24.4.2019)

• - Hru s holemi v epizodě hráli skuteční hráči shinty. Závěrečný soubor Jaimeho (Sam Heughan) a Dougala (Graham McTavish) při hře Brian Kelly natáčel ruční kamerou. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)

• - V epizodě se v cameo roli objevuje autorka literární předlohy Diana Gabaldon. Hraje postavu Iony McTavish, jednoho z hostů přítomných na balkoně ve Velké síni hradu Leoch při skládání slavnostní přísahy. Gabaldon pronáší několik replik v rámci rozhovoru s postavou paní Fitzgibbons (Annette Badland). [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)