Velitel posádky (S01E06) (epizoda)

The Garrison Commander

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2014, 57 min

Brian Kelly

Denis Crossan

Tak já se tedy přiznám... i když jsem Claire to skopání tak trochu přála za tu naivitu, kdy doufám, že v Black Jack Randallovi musí být něco z Franka, a krmí ho těmi nadějeplnými srdceryvnými replikami, i já jsem chvilkami byla na vážkách, jestli nakonec Randall neprozře a nebude vlastně hodný. Byť mi Menzies přijde hrozně škaredý, tak tohle sehrál pěkně. Jen by mne zajímalo, co to celou dobu pořád žvejkal… Nu a hláška o drcení kukuřice u pramene lhářů je moje top!(24.4.2019)

Pro mě z prvních 6 dílů zatím ten nejlepší, ale stále se přes 3 hvězdy nedostanu.(24.4.2016)

• - Při scéně bičování mrzlo, takže natáčení bylo pro Sama Heughana hrajícího do pasu vysvlečeného Jaimeho velmi náročné. Jako krev byl použit kukuřičný sirup, který byl velmi kluzký, takže na něm představitel Black Jacka Randalla (Tobias Menzies) uklouznul. Tato scéna, stejně jako hercova improvizace, kdy na shromážděný dav křičí, aby ztichnul, byla v seriálu ponechána. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)

• - Ira Steven Behr psal scénář této epizody jako hru o jednom dějství. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)