Pornografický vztah

Scénografie:

Véronique Sacrez

Kostýmy:

Anne Schotte

Pornografický vztah je film o vztahu mezi mužem a ženou, který postrádá pornografické scény. To jen tak na okraj. // Film by se taky mohl jmenovat "O komunikaci". Protože i beze slov se dá komunikovat, takže je to takový nejapný vtípek, žejo, tyhle dvě bezejmenné postavy spolu totiž moc nemluví... což se stane (možná) osudným. // Ráda se k tomuhle filmu vracím. Má prostě svoje kouzlo.(29.8.2007)

• Frajer42

Krátký příběh o tom, kterak dva důchodci, kterým je pomalu dohromady přes sto let, spolu provádí něco tak odporného, jako je sex, a to tak dlouho, až se do sebe vzájemně zamilují. Dialogy jsou decentně vulgární. Dost dlouho oba smilníci mží, copak se ve skutečnosti děje za dveřmi hotelového pokoje. Zhruba do poloviny filmu jsme byli se spolusledovatelkou přesvědčeni, že tam chodí mastit karty. Jakmile jsme přišli na kloub tomu, že se tam chodí mastit úplně něco jiného, tak jsme byli oba dost znechuceni a pohoršeni a já se dokonce přiznám, že jsem si dost často zakrýval oči, aby moje puritánství snad nedošlo k nějaké újmě. Moje společnost je silnější povahy, a tak se zvládala na ty nestydatosti koukat. Moc mi v tom příběhu nesedělo to prolínání s rozhovorem, ve kterém aktéři tohle vzplanutí citů hodnotili a dovysvětlovali zpětně. Také mě iritovalo, že paní byla o 17 let starší než pán. Za jistých okolností mohla být jeho mámou, kdyby si v dospívání nedávala pozor a chovala se jako kurva...chci říct, jako žena bez zábran prodávající své tělo. Jako diváka mě taktéž zarmoutilo, že jsem se nedočkal nějakého brutálního a absolutně nečekaného zvratu a paní opravdu pánovou matkou nebyla. Velká škoda. Překvapení tu ovšem čeká pro vášnivé čtenáře Bible svaté. Konečně se zde člověk dozví, jak to přesně mezi Adamem a Evou tehdy probíhalo a co předcházelo příchodu prvního človíčka na svět.(31.7.2016)

Velmi dobre natoceny snimok a vztahu dvoch uplne beznych ludi. Beznych v tom zmysle, ze vacsina "zapadnej" populacie vo veku 30-40 rokov ma uplne totozne problemy. Problemy s vyjadrenim/nevyjadrenim svojich citov, so strachom s odmietnutia...Film posuva vysoko najma skvela kamera, scenar a nepochybne aj obidvaja herci. (keby som bol mozno strarsi a viac chapal problemom "dospelych", bolo by to urcite este vyssie hodnotenie, teraz to mam tak za 3 1/2*)(21.12.2004)

Vztah vzniklý kvůli něčemu co spolu můžou dělat jen muž a žena. Dva lidé co se vidí jednou, dvakrát.... nevědí o sobě nic kromě jména a jejich snů. Ústřední dvojice se k sobě na prosto skvěle hodí. Ukázka toho jak málo stačí vědět, aby někdo miloval a hlavně ukázka toho, jak všechno není tak, jak si myslíme. To, že v celém filmu je prakticky minimum erotiky neuvěřitelně prospívá filmu.... Film v kterém se odehrává příběh dvou a jsou v něm vloženy pozdější rozhovory působí opravdu skvěle a je výborně natočen....Úchvatný film!! Pro mě skvělý zážitek. Konec je realistický, žádný happyend.... to je na tom skvělé!!(14.6.2004)

Asi som očakával niečo úplne iné, niečo kontroverzné, keďže tento film bol obľúbeným filmom našich filmových klubov. Nakoniec to bol "iba" psychologický" nezávislý, napriek striedmej dĺžke pomaly plynúci filmík, ktorý neurazí, ale myslím, že neprináša nič špeciálne nové a to je vzhľadom na jeho názov trochu podvod na diváka. Nie, nečakal som porno, ale kontroverznosť určite.(4.10.2012)