Dejte mi pokoj!

Éric Neveux

Joëlle Hache

Scénografie:

Ivan Maussion

Fajnová klasická francúzska komédia, v ktorej tvorcovia vytiahli ten správny šmrnc francúzskych komédií ešte z čias tých najvrcholnejších. Jednoduchá zápletka, skvelo satiricky vypumpované scénky a udalosti a v konečnom dôsledku veľmi zaujímavý koniec. Takže na sviatočné posedenie a odreagovanie v kruhu rodiny veľmi fajn. 60 %(24.11.2016)

Skvělé téma slibovalo parádní komedii, ale bohužel. Je tam sice spousta zábavných situací a vtipných dialogů, nicméně hlavní hrdina se nezdá úplně dobře zahraný, především mi v jeho reakcích přišly určité prodlevy, které nejsou na místě. Film celkově vyznívá jako multikulti a levicově liberální agitka, což je zklamání.(15.3.2017)

Konverzačky příliš nevyhledávám a když už, tak komedie. Líbí se mi hlavně francouzské, naopak české filmy, zejména po roce asi 2000 (nejen komedie) moc nesleduji, protože je zejména jejich scénář zoufalý. Tato komedie mě dokázala rychle vtáhnout do děje, nabízí sice velmi jednoduchý námět a zápletku, ale vyvažují to dobré gagy a kombinace vtipných a vážných dialogů/scén. O nejvyšším hodnocení jsem po skončení neuvažoval, dosavadní vývoj a pointa to vyřešily za mě.(6.11.2016)

• Aljak

Francúzske komédie zvyknú byť dobré, ale to ani zďaleka nie je pravidlom. Dôkazom toho je napr. aj tento film, ktorý si viem predstaviť síce predstaviť ako obstojnú divadelnú hru, ale vo filmovom prevedení to bolo bolo dosť slabé. Ani neviem aké slová by som použil na to, aby som vystihol moje pocity z tohto celého. Nieže by som sa nudil, ale proste to bolo celé ako kolotoč fádnosti a ukážka toho ako dokáže ublížiť divadelnej hre, ak je pretvorená na film.(28.10.2015)

• bourec

Nevim proč,ale prostřednictvím hlavní postavy,ztvárněný Klavírem,a nevim proč námětem(bože,je to podle divadla)sem sjel,a to ještě na orig.dvd (kurva za prachy) french film,ale je to rozeřvaná,hysterická,dějově rozlítaná kokotina,ktero sem dojel do konce jenom silou vůle.Tohle je přesně jeden z případů,proč mám radši americkou komedii.30%.(6.3.2016)

• - Na obalu fiktivní LP desky "Me, Myself and I" fiktivního Niela Youarta, jsou jako spoluhráči napsáni i Salomon Pickett a Wilson Burke. Jejich jména jsou přesmyčkou skutečných soulových zpěváků, jimiž byli Solomon Burke a Wilson Pickett. (Previt)