poster

Ju Dou

 • čínština

  菊豆

Drama

Čína / Japonsko, 1990, 95 min

Režie:

Yimou Zhang

Scénář:

Heng Liu

Hudba:

Jiping Zhao
 • GodComplex
  ****

  Yimou Zhang a Gong Li jiz ve svem tretim filmu zacinaji zurocovat sve zkusenosti a dostavaji se do formy, jeste to neni vrchol, ale uz se to blizi. Zhangova rezie, pestrobarevne zabery, prace s obsahem, vse o uroven lepsi, nez v Rudem poli, ktere bylo primarne exterierni, zatimco tenhle kousek se naopak zameruje temer vyhradne na interiery domaci tovarny na barveni latky. Gong Li je zde o dalsi uroven hezci a herecky presvedcivejsi. Pribeh zalozen na cinskych rodinnych tradicich a opet typicky cinsky nesympaticky a nekompromisni, ale mozna prave o to pusobivejsi. 7/10(15.1.2010)

 • muti
  ****

  stara rodinna drama, ktora ukazuje ze na kazdeho raz pride rad a bude treba zuctovat za hriechy minulosti. skoda ze vo filme sa toho az tak nedeje, dramaticnost nie je vygradovana, su tu hluche miesta, ktore by sa dali aj skratit ci vystrihnut. ale na to, ze ide o reziserove takmer zaciatky tak ide o celkom slusny filmik.byt tak natoceny o 10 rokov neskor tak by bol urcite o triedu lepsi (Hrdina, Klan lietajucich dyk)(7.10.2014)

 • H34D
  ***

  Ač to možná tak nebylo myšleno, v Ju Dou vidím především film kritizující čínskou kulturu. Ty největší potíže v ústřední rodince totiž nejsou způsobeny těžkou prací, ani chudobou, nýbrž lidmi samými. Všechny přítomné mužské charaktery jsou něčím defektní, zdá se, že jediná Ju Dou má všech pět pohromadě, a proto si také musí nejvíc vytrpět... Ju Dou je pěkně napsaný, ale dnes už trošku obtížně "koukatelný" film. 6/10(12.10.2014)

 • Ceres
  *****

  Výborné drama pod taktovkou Zhanga Yimoua, které obsahuje již typické vizuální zpracování tohodle umělce, navíc naprosto dokonale podtrhující skvělou "hudbou". O Li Gong se již nemá moc cenu rozepisovat, protože touhle rolí dokázala, že je to špička. I když má mistr Zhang ještě lepší filmy, tak tohle si zaslouží také skvělé ohodnocení. 90%(25.6.2010)

 • Ajantis
  ***

  V šatu venkovského statku počátku 20. století ukryté ponaučení, že každému se za jeho hříchy dříve či později dostane odplaty. Ať už je to Pán domu vykořisťující sluhy a týrající svou ženu, nebo později ona a její milenec, když zneužívají manželovy nemohoucnosti k podvodům a krutostem na něm spáchaných. Je patrna řada charakteristických rysů mnoha Čangových vrcholných děl jako jistá sociální kritičnost, zkoumání úlohy ženy ve společnosti nebo půvabná práce s barvami, jejich úrovně však Ju Dou ve výsledku nedosahuje.(30.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace