Blue Green

Krátkometrážní

USA, 2007, 3 min

David Lynch

Ten zvuk je tak démonický, že jsem měl husinu na každém místě na těle. Lynch má opět noční můry, které nám chce ukázat. Dětský smích, pláč je děsivý. Na konci když jde David s kamerou a opět parádním účesem se rozplývám blahem.(5.2.2015)

No tak co si budeme povídat.. evidentně jde spíš o čvičení s digikamerou v inlandempire období... Ale je tam ten industriál a je to Lynch takže za mě dobrý :)(8.3.2015)

Ide o kratučký mindfuck v ktorom sa pod snovým zvukovým kakofonickým nánosom prechádzajú deti, Pripomínajúce skôr duchov ako veselú kopu ktorá sa iba hrá. Títo duchovia-ľudia si len tak kráčajú po nejakej, istotne, opustenej a uzatvorenej továrni. Je to nesmierne kratučké, bez deja, čo je škoda, ale zas na druhú stranu pri Lynchovi to potrebujeme ? No predsa nie.(1.2.2015)

• Miller

No toto je hrozné. Další rádobygeniální a rádobyhluboký kraťas od Lynche, mám chuť dát odpad, ale na to se mi až moc líbí jeho vlasy. Kdyby to natočil Troška, tak to má kolem 3%. Dávám 10%(9.5.2017)

Svoju lynchovskú atmosféru to malo, ale vypointovanie mi zasa niekde ušlo....(14.11.2014)

• Paldiny

Davidovi sa zas niečo prisnilo a hneď to musel natočiť. A čo tentokrát v jeho nočnej more sledujeme ? Dve pobehujúce deti v opustenej továrni, jedno staršie, druhé mladšie, jedno zfarbené do modra, druhé do zelena a do toho mix smiechu, plaču a akéhosi motívu, ktorý vo mne vyvolal nepríjemný pocit. Za kameru a snahu o hororové dusno hviezda nahor, inak znovu absolútne nepochopenie autora a jeho 3-minútového kraťasu o ni(e)čom. Momentálna Lynchova tvorba mi príde ako snaha o zaznamenanie všetkého čo sa vymyká normálu v jednom normálnom živote. Je to ako keby som cestou z práce uvidel na ceste prevrátený kontajner a nakrútil o ňom film lebo za posledné roky vždy stál pri ceste a teraz tam zrazu nestojí.(5.4.2015)